www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Pneu na zimu
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2009 06:44

tak ja mam od lonskeho podzimu xsarku a tam je zapsany taky jen jeden rozměr 195/55 R15 - gumy GLEBER trošku jsem měl obavy jak se to bude chovat na sněhu ale celkem pohoda

Re: Pneu na zimu
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2009 21:49

Leto 195/50/15 a zima 175az 185/60/14 a naprosto v pohode...

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: Pneu na zimu
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 12:49

Stále se řeší zda zimní či letní gumy,já se chtěl zeptat zda nelze použít na Astru F kombi 1,6i 55kW celoroční gumy.Převazuje jízda ve městě a v nížinách. Odpadlo by tak dvakrát ročně přezouvání.Jaké máte zkušenosti Vy?A jaké jsou vlastně celoroční gumy (myslím vlastnosti).
Dříve jsem měl Š 105 a Astru mám cca 2 měsíce.

Astra F kombi 97 X 16 SZR

Re: Pneu na zimu
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 13:05

A koukam kolega stejna motorizacesmiling smiley Jinak k tem pneu: celorocni sem mel taktez na skodovkach ale dnes je to o necem jinem! Zaklad je ze letni pneu nemaji oproti zimnim v dezenu lamelky a take nizsi teploty zpusobuji tuhnuti smesi u letnich pneu...z cehos si sam vyvodis to ze celorocni pneu neni moc dobry kompromis!!!
I kdyz jak pises tak k tvojim potrebam by snad stacily.. Zalezi jaky mas jizdni styl(sviznejsi prujezd zatackou apod) a co od pneu ocekavas.Nic mene nejlepsi je mit dve sady kol na leto(trebas na hlinikacich) a na zimu plechace. Prehodit kola je otazka par minut.Nez pouzivat jednu sadu disku a po sezone prevzouvat pneuto pak ty disky+pneu jdou rychle do haje..Osobne volim tuto variantu 2sady a mam klid!smiling bouncing smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: Pneu na zimu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 15:21

Kleofáš:
Pokud chceš ušetřit a jezdíš opravdu město a zimu bez sněhu, tak to dělej jako kamarád, koupí na zimu v tescu nějaký obyčejný Debicy nebo Kormorany za 850,-/ks nasadí je a jezdí s nima celý rok (u něj cca 40.000km) = další podzim už mu akorát vylézají TWI = koupí zase 4 nový a má na rok vystaráno. Má Vectru A C16NZ a nikdy neměl problém (taky jí má jako pracovní jezdidlo po městě a blízkem okolí)...

Re: Pneu na zimu
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 15:35

Díky za názory.Jezdím na jihu moravy a tady moc sněhu není.Asi to budu řešit druhou sadou na plechu,nebo se na jaro podívám po nějakých Alu kolech pro letní obutí.smiling smiley Vrakáče v okolí jsou,tak se poptám.

Astra F kombi 97 X 16 SZR

Re: Pneu na zimu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 16:05

Kleofáš:
Spíš se mrkni po inzerátech, na vrakáčích většinou neví, co by za to chtěli...

Re: Pneu na zimu
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 20:07

jednou jsem si koupil tehdá ještě na golfa pneu kormoran za nějakých 9kil kus....žiju na horách,letos pojedou pátou zimu,vzorek cca 6mm mám je na golfáckých 13"(175/70).jen jednou jedinkrát mě tahali traktorem ale to jsem najel na silnici,která se neprohrnuje do závěje a posadil jsem to"na břicho",ale to by nedaly ani gumy za 4litry jedna,takže za mě:Kormoran za málo peněz hoodně muziky...v zimě problém spíš býva mezi pedály sedadlem.

............................................................................
Per Ardua ad Astra / x16szr "98"

Re: Pneu na zimu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 20:14

astrapilot:
Souhlas thumbs down...

Re: Pneu na zimu
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2009 20:14

Tak jsem se zařídil dle Vašich rad.Dnas přezuto na Kormorány 175/65/R14 na původní plechy a na jaro snad budou liťáky a obuju letní gumy.smiling bouncing smiley
Moc děkuji za rady a přeji všem mnoho kilometrů bez nehod.Teď řeším mlžení interiéru,ale už jsem rady našel.moody smiley

Astra F kombi 97 X 16 SZR

Re: Pneu na zimu
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2009 19:54

Míval jsem na Kadettu Barum Polaris 2 a musím říci že jsem s nimi byl za ty peníze taky velice spokojen, nikde jsem nikdy nezůstal- a to i v tak hlubokém sněhu, že jsem místama bral podlahou sníh. Oproti tomu rozhodně nemůžu doporučit Debica Frigo (ty starší, s Frigo 2 nemám zkušenosti)- oproti Polariskám nedotáčivost už na mokré silnici.
Otec má Kormorany na zimu a taky spokojenost. Za ty peníze...

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Pneu na zimu
Autor: comda (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2011 18:14

Kluci, zaslechl jsem že je nějaká výjimka na zimní pneu, že nemusím dodržet stejný rychlostní koeficient.
V mém případě mám v TP uvedeno 91H, ale bral bych nižší třídu 91T ..rozdíl je totiž dosti značný (300-500,-/ks)
Co vy na to?

Čomda
Z18XE Žirafa (195-65-R15)

Re: Pneu na zimu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2011 18:28

comda:
Jediná vyjímka co pro tebe 100% platí, je ta, kterou máš zapsanou ve svém velkém TP v kolonce vyjímky - tzn. např. alternativní rozměr gum apod.

Nejsem si v současné době vědom, že by platila celoplošná vyjímka, o které mluvíš... Na autě máš mít to, co máš v TP - tečka.

Nicméně pokud zachováš hmotnostní index, tak nevidím problém proč místo H nedat T. Stejně s tím v zimě víc jak 140 po dálnici nepojedeš...

A na STK spíš jdou po rozměrech, než po rychlostním indexu...

Re: Pneu na zimu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2011 21:26

Co vim, tak na zimnich pryzich je o jeden stupen nizsi rychlosti index povolen.

Re: Pneu na zimu
Autor: comda (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2011 05:20

...super Stando, a je důkaz ? Jsi teprv druhý člověk co mi to říká. Tak proto se ptám zda je to něčím podepřeno

Re: Pneu na zimu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2011 08:17

Vim ze mi to rikal clovek z dopravky a co jsem ted jen tak pohledal na webu, tak tady...

[www.pneumatiky.cz]

[pneumatiky.heureka.cz]

[www.fulda.com]

Re: Pneu na zimu
Autor: Sicky (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2015 21:04

ahoj všem, na jaře jsem koupil 4 roky starou astru classic H caravan 1.7 .

v TP mam rozmery pneu psane: 205/55 R16 91H

ale letni to ma od predchoziho majitele 195/65 R15

poradite, jak na zimni? pokud budu respektovat TP, budu muset menit i disky?

diky!

Re: Pneu na zimu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2015 21:10

Pokud je v TP jen jeden rozmer 205/55 R16, tak ty na 15ti palcovy rafek das dost spatne smiling smiley

Re: Pneu na zimu
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2015 16:31

Odpověď mu očividně nestačila, bo...
[forum.cars.cz]
grinning smiley

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Pneu na zimu
Autor: Petras (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2016 06:01

ja bych to neresil mam na zimu 195 a policajti si ve snehu klekat nebudou grinning smiley

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   ********  ********  **    ** 
 **     **  **     **  **           **      **  **  
 **     **  **     **  **           **       ****   
 ********   ********   ******       **        **    
 **     **  **         **           **        **    
 **     **  **         **           **        **    
 ********   **         ********     **        **    
Powered by Phorum.