www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Odklon kol řídící nápravy
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 18:12

Hoši mam takovej problem, na STK mi zjístili odklon kola řidici nápravy, jedná se na straně řidiče, se mí sjíždí vnitřní část kola. Nevíte někdo co stim?
Známej řikal že se musí uřezat uchyt personu a podle geometrie se zjísti jak moć se musí posouvat s personem a převrtat díry v uchYtu aby to kolo mělo rovnej sklon. Snad mito někdo osvětlí. Opel Kadett E cabrio

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 18:29

A to změřil ten odklon,nebo jen usoudil,že se sjíždí guma?
Nemáš ohnuté rameno? Jak se chceš trefovat předvrtáváním dir????????

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 18:48

Ramena jsou nove, mno změřil odklon tim ež chodil se zavažim a zjistil že jedna strana má rovnej odklon a druha ne, vzhledem k tomu že me auto byloí někdy bourany a někdo to nešikovně narovnal tak mam blbej odklon, ale prej stačí par mm s posunutim. Jak přsně nevim. Proto mě zajhimá zda to tak vubec jde, at se to nerozvrtá a pak k STk nedorazim nikdy.

Mě napadlo zda to nemuže zpusobovat kulovej kloub že je až moc zohlý.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Biko (07.04.2010 18:51)

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 19:00

Myslíš kulovej kloub na rameni ?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 19:06

Jo jo ten myslím, ikdyž když už by se byla rozjetá geometrie tak by se sjižděly oboje kola ne?
V prosinci mě sundala srna na tu stranu, a ja b lbec jsem si nenechal udělat geometrii takže nevim zda ta hrana pneu byla sjeta už předtim enbo až po tom narazu. jinak v lehkých zavadách mám kola - vůle v zavěšení, kola - vůle v uložení! Už fakt nevim co mi pomůže abych to pravil.

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2010 20:45

Jednoduše absolutně bez zápisu z technický nepojedeš...vždycky něco najdou, aby to nevypadalo podezřele že na 2O let starym autě neni žádná závada. Ale teď k věci. Nemáš prasklou nebo sedlou pružinu (jednu stranu níž)? Budeš se možná divit, ale odklon kol ovlivňují i pružiny. Kupřikladu kdo má snížené pružiny, tak má tento problém neustále- kola jdou mírně do "A". Pochopytelně úprava uložení je také možná (posune se nahoře, nebo dole, aby se dorovnal správný odklon) ale nejdřív bych prověřil jestli neni volný čep, silentbloky, nebo případně šišatá některá z montážních děr těchto dílů.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2010 18:43

Zdravim, Ja ani nepočítam že by na 18let starém autě byla technicka, tak že by do zapisu nic nenapsal. Ale je divny aby se sjizdela jen jedna pneu, a mimo to ty pneu tam jsou rok a pul a vzorek se na všech sjiždí jak má akorad na straně u řidiče, je sjetej vnitřek pneu (nejakej na bohu vzorek je) ! Pokud se ta pneu nezkouma nebo není vytočenej volant až tak že vidiš pneu tak to nejde poznat. Mno uvidim co stim. Pravda že ramena jsou skoro nová, z Autokelly ty nejlevnější.

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 11:46

Tak se zjistilo že mam zohlou Těhlici a to fest, myslíte že by pasovala těhlice z Astry F do Kadetta E ? Má to někdo už vyzkoušeny??



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Biko (13.04.2010 12:12)

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 15:02

Ne, těhlice z astry do kadetta a obráceně nepasuje.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2010 15:01

Tak je to divny, kluk se to v servisu podařilo na Kadetta z Astry dat. Přinde mi že to lepe jede než předtim...! Adam Opel to měl, dobře vymyšleny

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2010 19:16

MNo vidíš to a já měl zafixováno že Astra už má šroubovanej person (s tlumičem na dva šrouby)...mno holt to mam zafixováný z Astry G, tam už je to celý jinak. Každopádně tlumič, horní uložení a spodní ramena jsou jiný, ale to holt nechal z Kadetta.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Odklon kol řídící nápravy
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2010 21:23

Vše je přehozeny z Astry F:
Komplet Person s tlumičem a klouboučkové horní uložení tlumiče GM. Ramena a brzdy ATE se sponou a kotouče přendal z kadetta.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********  **     **   ******  
 **     **  **     **  **        ***   ***  **    ** 
 **     **  **     **  **        **** ****  **       
 ********   **     **  ******    ** *** **  **       
 **          **   **   **        **     **  **       
 **           ** **    **        **     **  **    ** 
 **            ***     **        **     **   ******  
Powered by Phorum.