www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
ABS kódy
Autor: petrsolomon (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2010 13:42

Zdravim, mám astru-F r.v. 97, 16 obsah, 16V. rozsvítilo se mi ABS. Jel jsem ke známému co má ten test na závady. Vypsalo to kódy 251,54 a 96. Omlouvám se jestli jsem to tu někde přehlédl, ale nikde jsem kódy na výpis ABS nenašel. A ty co jsem našel tak byly na jiné typy. Mohli by jste mi někdo poradit kde najdu kompletní seznam všech kódu pro moje auto? Typ motoru x16xel.Děkuju Petr

Re: ABS kódy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2010 20:31

[forum.opelclub.sk]
Ale to neřeší tu závadu na ABS. To co píšeš čtu poprvé a tyhle čísla v souvislosti s ABS také vidím poprvé. Tyhle jednotky už nejdou nějako vyblikávat, jako tomu bývalo v době ALDL diag. zásuvky na Opelech.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ABS kódy
Autor: petrsolomon (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2010 14:26

No on měl na to jen takovou krabičku (myslim něco jak O2 testr se to jmenovalo). Nejprve to napsalo Snímač ABS PL(přední levý)-porucha. Při opakování testu už to psalo jen tyto kódy.Aspoň se toho PL můžu chytit ale zajímalo by mě co jsou ty ostatní poruchový kódy.

Re: ABS kódy
Autor: petrsolomon (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2010 14:28

jo a bylo tam u těch kódů napsáno viz.dokumentace

Re: ABS kódy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2010 08:10

Nevím co to má za termonukleární diagnostiku, ale "snímač ABS porucha" je nic neříkající. To může mít rovnou krabičku, která bude automaticky psát "Je to rozbitý". Chyby a jejich výklady jsou natolik univerzální, že jse mají téměř všechny diagnostiky stejné. Teď stejně nevíš nic. Takže pokud alespoň trošku věříš té hlášce o předním levém, lze samotné čidlo změřit ohmmetrem na obvod a voltmetrem s velkým vnitřním odporem na funkci. Ale zrovna tak nemusí být chyba v čidle, ale třeba v kroužku na poloose. Ale tohle všechno jsou schopné diagnostiky spolehlivě zjistit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ABS kódy
Autor: petrsolomon (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2010 07:48

Děkuju a omlouvám se za delší nepřítomnost. Vše je vyřešeno. Závada prostá, obě brzdové žárovičky byly odpálený. Po výměně je vše ok.Taky jsem si nadával co jsem za blba, ale koho mohlo napadnout, že kontrolka ABS svítí i při prasklýk žárovkách.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **        **  **     **   ******  
 **     **   **  **         **  ***   ***  **    ** 
 **     **    ****          **  **** ****  **       
 *********     **           **  ** *** **  **       
 **     **     **     **    **  **     **  **       
 **     **     **     **    **  **     **  **    ** 
 **     **     **      ******   **     **   ******  
Powered by Phorum.