www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
táhne do prava
Autor: krivohlavy.jirka (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2010 10:16

Ahoj mám kadet e 1.6 i už řeším delší dobu problém táhne to do prava a od 90km vybruje volant. Byl jsem už dvakrát na geometrii seřízená ok gumi se nesjížděj teda aspoň po ujetí 10tis km s tímto problémem. Kola jsem nechal několikrát vyvážit přehazoval pučoval si jiný a furt stejný dále jsem nechával rozhejbávat brzdy měnil tlumiče stabilizátory a přišlo i na vyvaření uchycení ramen v podlaze. Všechno co je na silnici cejtim ve volantu jakoukoliv díru nerovnost mam tam gumi 14,175 . Když držim volant rovně jede rovně pokud ho ale pustím pootočí se a auto jede do strany v 90 km když ho pustim jsem v poli.Ze spodu auta žádný problém nevidím ale nejsem žádnej znalec.Na tý geometrii nic nenašli když měnili spojku taky ne a když dělali ty ramena taky nic.

Re: táhne do prava
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2010 17:52

A treba cepy? ze by?!smoking smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: táhne do prava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2010 20:21

1)nakurvený řízení
2)vymlácený silentbloky ve spojovačkách
3)vymlácený čepíky + silentbloky
4)a pak je otázka jestli nemáš jaokby pokroucenou karoserii (kdysi bouračkou, nebo korozí nosnejch částí - to pak sice geometrii nápravy seřídíš, ale auto se kroutí za jízdy a opět se rozhodí

Re: táhne do prava
Autor: krivohlavy.jirka (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2010 19:53

jj díky za rady já si taky myslím že to budou asi čepy ale nikdo mi řikal ze to čepama dělat nemůže. Vůle tam je docela velká a na tu pravou stranu mi příde že ta vůle je větší .Jinak bouraný to bylo jen lehce na předek a co se týče koroze na stk pochvala že na kadetta hodně dobrý.

Re: táhne do prava
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2010 20:01

pokud je tam velká vůle,tak dej nové čepy a uvidíš. Mají na to velký vliv.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: táhne do prava
Autor: Roman 75 (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2010 21:29

Zdravím,mám astru 1,6i a táhne mi doprava,chci se zeptat jestli by mi tu někdo neporadil,na geometrii jsem byl už dvakrát,měnil jsem čepy řízení a před.tlumiče,kolama to taky určitě není,ty už jsem dvakrát měnil nový a různě je skoušel přehazovat,ale výsledek je pořád stejný a volent mám mírně pootočený do leva(ihned po geometri) a přesně jak už jsem to tady někde četl,čím jedete rychlleji,tím to táhne víc a kolem 90-100 km,máte pocit,že vlítnete do pole.

Re: táhne do prava
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2010 06:04

eye rolling smiley VYMEN SI CEPY!!!! na jedny si zapomel!!!! a pokud mas pootocenej volant po geometrii tak ti ji delal nakej patlalhot smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: táhne do prava
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2010 06:34

Alex co ten odkaz ve tvém profilu? poříád ho máš: Chyba 404 - stránka nenalezena???

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: táhne do prava
Autor: Roman 75 (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2010 20:00

Dík,možná to bude znít natvrdle,ale mohl bys mi prosím říct jaké čepy bych měl ještě popřípadě vyměnit?Zítra se stavím na té geometrii k rekl.tak uvidíme,s pozdravem

Re: táhne do prava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2010 21:53

Roman:
Takže čepy tam jsou kulové - dole na phersonu a pak čepy řídící na spojovačkách - oboje když jsou vymlácené mohou zlobit (auto jede ke straně).

Potom taky ještě silentbloky na ramenou . když mají vůli může pak auto jet kam chce...

Re: táhne do prava
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2010 16:49

Gizmo je to chyba rajcete! jinak stranku zobrazi .Ale k tematu Romane jak popisuje Jarda a tim to rekl za me ....(podle toho co jsi psal tak jsi menil jen cepy rizeni)Ale kulaky nikoliv a temi to bude at nezeru na 100%smiling bouncing smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   ********   ********   **     ** 
 ***   **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ****  **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ** ** **  **     **  ********   **     **  ********* 
 **  ****  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **   ***  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **  ********   ********   ********   **     ** 
Powered by Phorum.