www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Zkusenosti s Barum Bravuris
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2010 11:57

Hojte,
jaky mate zkusenosti s letnima Barum Bravuris? Ja pred 3ma lety koupil 185/60 R14 na serveru nejlevnejsipneu.cz a ackoli maj gumy malo najeto, nejezdim pres obrubniky, diry nevymetam a jezdim pomalu a vzorek je tak 70%, tak ty kola mi nikdo nedokaze vyvazit. 110km/h a uz se klepe volant. Za jinejch diskach a zimnich gumach problem nemam, cili je to v gumach. Resp. oni to vyvazej, reknou ze neni potreba nic pridat ani ubrat a zlobito od tech 110km.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Horys (15.10.2010 12:09)

Re: Zkusenosti s Barum Bravuris
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2010 14:25

Mám přesně tyto na Fobii a poslední měsíce jsem měl pocit, že mám koplý disk, ale včera jsem na to přišel. Disk OK a guma má házivost ne do boku, ale nahoru a dolů. Do léta jsem dojížděl zimáky a tyto tam mám teprve od července, ale ne nové, ale z loňska. A jak to vypadá, tak jedna je KO.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Zkusenosti s Barum Bravuris
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2010 14:56

Mám je na vekině ,naprostá spokojenost.
To že hází nahoru dolů ti může udělat jakákoliv guma.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zkusenosti s Barum Bravuris
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2010 17:06

Ja je mel kdysi na Kadettu a behem sezony byl vzorek pryc... Od ty doby sem na Barum alergickej smiling smiley

Re: Zkusenosti s Barum Bravuris
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2010 17:17

Měl jsem je na Golfu (185/60 R14), mám je na Kadettu (195/50 R15) a jsem s nima spokojenej. Ikdyž občas na mokru je znát, že nedrží úplně ideálně stopu... Jinak co se týče vyvážení, tak je všechno v pořádku.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zkusenosti s Barum Bravuris
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2010 17:21

Nejde mi o to jaky jsou na suchu a mokru, to mi je celkem fuk. Ale jak tydy Lubos psal, tak kdyz sem koukal na vyvazovacku,tak sem videl taky ze "poskakujou", ale vyvazeni bylo ok. Kdyby nekdo ty 4 gumy chtel, tak vymenim za 2 zimni nebo za 1200 dam vsechny 4 :-)

Re: Zkusenosti s Barum Bravuris
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2010 21:03

Připojím se do vaší plodné diskuze..
Já jsem si odrovnal zimáky špatnýma tlumičema. Stalo se to, že gumy měly každou kostku jinak vysokou, a celkově se s nima pak nedalo nic dělat. A i pak po výměně tlumičů už byly prostě blbě sjeté a u když na vyvažovačce byly OK, tak auto vibrovalo. Už nikdy se mi je nepovedlo srovnat. Prostě jak se jednou blbě sjedou, tak jsou na vyhození. Když jsem pak přezul na letní, tak auto jen ševelilo, a vibrace zmizely...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********   **    **  **     ** 
 **     **   **   **   **     **  ***   **  **     ** 
 **     **    ** **    **     **  ****  **  **     ** 
 **     **     ***     ********   ** ** **  **     ** 
 **     **    ** **    **         **  ****  **     ** 
 **     **   **   **   **         **   ***  **     ** 
 ********   **     **  **         **    **   *******  
Powered by Phorum.