www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Rozpálená konstrukce auta
Autor: mich.vesely (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2010 21:43

Zdravím všechny,

mám menší problém...po krásné 300km cestě jsem ve své Astře F ´98 Hatchback (X16SZR) zacítil zápach připomínající spálené dráty v interiéru. Po důkladném prohlédnutí jsem našel koberec zakrývající rezervu připálený ke konstrukci auta v oblasti zadní části výfuku (měl jsem zde položený batoh a ten byl připálen také). Konstrukce auta kontrolovaná zevnitř z kufru v té části měla dost vysokou teplotu. Zkontroloval jsem výfuk...táhne dobře a zavěšen je také dobře .. cca 5 cm mezera od kce auta.

Nemá náhodou někdo zkušenosti s tímto jevem? Nechci na dálnici nikomu dělat bezplatný ohňostroj. Zahřívá se to jak blázen i po pouhé 20km dlouhé jízdě do práce.

Všem moc díky za rady či komentáře

Michal V.

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2010 23:02

Není ve výfuku díra kudy by šly výfukové plyny přímo na tu část, která se ti ohřívá?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2010 06:44

A nebo ti možná blbě pálí jeden válec a jde ti benzín do výfuku, kde pak hoří ...
Jinak nad posledním dílem by měl být mezi kaslí a výfukem stínící hliníkový plech pro pohlcování tepla.

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2010 08:50

Po hodinové jízdě jsem si šáhnul na výfuk a je pouze vlažnej. Nemáš tam výfuk od nějakého kutila, který má jenom jeden obal.

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 22:24

Tak to jsi musel jen krajinku the finger smiley když jedu svižněji v otáčkách tak na koncovém dílu rémusu neudržím ruku déle jak 3s. thumbs down. Ale že by 1.6 to tak rozpálila confused smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: mich.vesely (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 14:13

Tak jsem to okouknul a je to opravdu tím plechem...chybí!

Ale problém je v jeho sehnání...hlavně nevím jak se ten díl přesně jmenuje. Nemůže někdo poradit kde k němu přijít...nebo jinou alternativu..

Servisák mi poradil něco na způsob azbestových destiček...ale jak, to už vynechal.

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 15:02

Zajeď na vrakoviště, případně kup z nějakého auta na ND. Je nemysl kupovat takové díly nové nebo něco složitě vymýšlet.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2010 15:02

Já mám astru f caravan 1.4 16v rv. 96, plech nad výf. nemám x let a podlaha kufru je studená.

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: mich.vesely (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2010 15:24

Ty jo tak to mi poraďte čím se mi to tam může tak přehřívat...výfuk je v pořádku a co sem tak pročítal diskuze, tak všem co tu destičku nemají to nic nedělá a jezdí si v pořádku...

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2010 17:13

Podle mého názoru tam máš výfuk který má jen jeden obal,jako u motorky a ten totálně hřeje.Dnes jsem jel trasu Písek - Tábor- Praha, obal zad. tlum. je po jízdě vlažný a podlaha kufru studená.Moje rada je, dej tam jinej zadní fýfuk.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (22.11.2010 17:23)

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2010 22:36

Jak jsem psal, já mám 1 plášťový rémus a plech taky nemám, po svižné delší jízdě na tom tlumiči nejde udržet ruka, ale podlaha v kufru je studená.. za to tunel nad středovým tlumičem je dost teplý i přes ten plech thumbs down

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Rozpálená konstrukce auta
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2011 09:20

šel bych spíš po kabelovým svazku.... v místě dotyku kasle... .. nejspíš ležej pod kobercem a něco na něm bylo těžkého a jsou rozmáčklé vodiče.. a dotýkaj se kasle

že mě teda jde bohatá směs do vejfuku:-) a na teplo si nestěžuju

---------------------------------------------------------/
OPEL KADETT
VW Touran II 1.6 TSi
specifikace: C20NE, 20SEH, 18E, C20XE, Motronic, jetronic...
Karburatory weber :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********  ********    ******   
 **     **  **     **     **     **     **  **    **  
 **     **  **     **     **     **     **  **        
 **     **  **     **     **     ********   **   **** 
 **     **  **     **     **     **     **  **    **  
 **     **  **     **     **     **     **  **    **  
  *******    *******      **     ********    ******   
Powered by Phorum.