www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Disky 15 s ET35 a Disky 13 s ET37
Autor: Martiner (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2011 17:31

Zdravím všetkých oplakov.
Chcel by som sa spýtať na jednu vec a neviem ako postupovať.Môj Kadet 1,8GSI momentálne jazdí na R15 195/50 ET35 a šírka disku 7".Tu na slovensku ich nemôžem dať zapísať,tak tam musím kúpiť originál čo mám zapísané v TP a to sú R13 175/70 5,5" alebo 6".Zohnal som už tieto disky, ale majú ET37. Problém je v tom,že tie na ktorých teraz jazdím (R15 ET35) mi občas dosť šuchaju o podblatník. No a mám strach že keď kúpim tie R13 s ET37,že aj tie budu. Poraďte mi prosím. Budu šuchať alebo nie? Môžem ich kúpiť? Budu trocha viacej zasunuté,ako tie s ET35?a o koľko asi? Ďakujem veľmi

Re: Disky 15 s ET35 a Disky 13 s ET37
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2011 18:09

Na kadett 1.8GSi patří v originále ráfky s 14"x5,5" ET 49 (mám taky 1,8GSi 5dv. hatchback).

ET 37 je oproti ET 35 zalezlý víc dovnitř přesně o 2mm.

Osobně doporučuji dát tam ET 40 a víc. Na letních 15" kolech mám ET 42 a je to tak akorát na hraně (s ohledem na zadní blatníky). Pokud trošku zaklepeš vnitřní hrany na zadních vnitřních lemech dáš tam ET 38 s 195/50 R15 a je to přesně na chlup...

Re: Disky 15 s ET35 a Disky 13 s ET37
Autor: Martiner (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2011 18:55

Lenže ja mám v TP zapísaný len rozmer 175/75 R13, neviem aký blbec to kedy prepisoval a odkiaľ, pretože sa mi veľmi ťažko zhaňajú tie 13 pravdu povediac som tam mal dnes od kamoša nahodené R14 ET40 195/60 a boli super.ďakujem za odpoveď.pomohlo mi to.

Re: Disky 15 s ET35 a Disky 13 s ET37
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2011 19:04

Jelikož ET je odvozené od šířky disku, tak je potřeba to taky tak brát.

"ET je vzdálenost mezi rovinou procházející středem disku a rovinou dosedací plochy disku (na brzd. kotouč př. buben). ET je udáváno v milimetrech. Čím je ET větší, tím je kolo více schováno v podběhu (zapuštěné dovnitř). Čím je ET menší, tím kolo více vystupuje ven z podběhu (vystupuje z blatníků)." zdroj az-pneu.cz


Trošku jsem počítal.... když vezmeš disk 7" s ET35, tak máš vnější okraj disku vzálený 53,9mm od náboje. Pokud dáš disk 6" s ET37 bude vzdálenost vnějšího okraje disku od náboje 39,2mm.

Nevím jak na 1,8 GSI, ale na 2,0 GSI se snad ani 13" nevejdou kvůli předním brzdičům.....ale nemám to zatím vyzkoušeno.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Disky 15 s ET35 a Disky 13 s ET37
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2011 20:56

m.artty:
1,8GSi má ve vínku z výroby chlazené kotouče 236mm a brzdiče Delco na ten průměr kotouče smileys with beer...

Martiner:
Pokud tam máš vepředu originál brzdy, hoď tam třeba elektrony z novějšího favorita nebo felicie - pásnou tam, stojí pakatel a nevypadá to ani moc blbě winking smiley...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **   *******   ********  **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **  *********   ********     **     ********* 
 **     **  **     **         **     **     **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 ********   **     **   *******      **     **     ** 
Powered by Phorum.