www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
cinkání od přední nápravy
Autor: PetrN (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2011 20:47

Poradte mi prosím nemám moc zkušeností s Astrou Kombi u Kadetta sem to nikdy něměl.
Poslední dobou se mi ozývá z podvozku cinkání,zvuk mě připomíná jak kdyby jsem o sebe mlátil 2 očkové klíče.Při zastavení auta a různé houpání atd se nic neozývá ale jakmile najedu na nerovnosti je to hrůza.Auto sem měl zvednuté výfuk je dobrej i mezi spoji.Nevím si stím radu....Děkuji

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2011 21:53

Napada me praskla pruzina a zbytek cinka v misce...

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: jožin (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2011 17:08

Jo, tak toto sem taky řešil a Standa má pravdu - jak jinak :-)

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: petrN (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2011 11:39

díkas kluci za radu byla to pružina celej jeden závit je v tahu,nevíte prosím zda pasuje přední pružina z Kadetta na Astru,mám totiž pružinu co je dle mě ještě kvalitní.Na kadettu mám origoš najeto 450000Km a o přední pružinách ani nevím.:-)

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2011 12:48

Pasují winking smiley Jen to vyměň v páru.... kdyby si potřeboval Kadettí, napiš SZ winking smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: KedlubenX (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2011 18:15

Mluvíme tady o pružině, co je na tlumiči? Mám totiž úplně stejný problém na Astře G. Jak moc je ten problém akutní? Dá se s tím ještě chvíli jezdit, než našetřím na pružiny? Moc díky

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: KedlubenX (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2011 18:16

Promiň, ale jde o pružinu, co je na tlumiči? Díky.

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: KedlubenX (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2011 12:33

Tak jo, včera jsem to "osahal" a fakt je prasklá pružina na tlumiči. Nějaký typ na kvalitní pružiny?

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2011 07:16

no s kvalitou je problem protoze ta v tomto pripade stoji dost penez. originalní struny sou za majlant. kvalitní druhovýroba neexistuje. takže zbývá: vrakoviště - ale ZÁSADNĚ a JEDINÉ brát VŽDY PÁR z jednoho auta!!! A nebo koupit snížené "tunerské", ale tam je třeba vybírat kvalitu a ne každému se to líbí či vyhovuje.

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2011 14:46

Chlapci, nevím, co tady pořád řešíte za bejkárny...
Když mu na Géčku prdla pružina, tak ať jde a za cca 1000 až 1500 si koupí jinou (od Kayaby, Lesfjorsu bych se kvality nebál).
Pár pér do předu tě vyjde tedy kolem 2500,- což zase není taková šílená raketa.

Když si vezmu, že nějaké tuningové šlupky stojí kolem 700/ks a vytahaná z vrakáče vyjde kolem 500/ks, šel bych asi cestou těch nových. Ono taky, když si vezmeš, jaká pakárna je to měnit, tak bych si v rácmi ušetření práce rovnou vyměnil i tlumiče a všechny uložení (pokud jsou ještě původní)...

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: KedlubenX (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2011 08:50

Díky za rady. Nakonec jsem koupil nové v AutoKelly. Jedna za 950, necelé dva litry za pár. Záruku mají tři roky, tak snad to něco vydrží. Jsou od firmy Starline.

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2011 09:51

Sakra, koukam ze Te jeste nikdo pred Starline nevaroval sad smiley
Ale tak snad s tim nebude problem.

Aby Te uznali zaruku, musis mit potvrzeni od nejakeho servisu, ze Te to odborne namontovali. POkud si to udelas doma v garazi, zaruka se na pripadny problemy nevztahuje.

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: KedlubenX (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2011 09:51

Do výměny pružiny bych se sám ani nepouštěl, takže to určitě někam dám. Záruka by teda měla být v pohodě. Takže Starline pro příště raději né? Dík.

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2011 12:10

Starline určitě ne na čepy, silentbloky, cokoliv do brzd a cokoliv z gumy.
Ale třeba proti olejům starline a vůbec prvozním kapalinám od nich nemám nic - ty prostě fungují jak mají...

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2011 07:01

Tak ja pridam svou osobni zkusenost. Nekupujte GKN-Spidan manzety poloos. Po 3letech zacinaji praskat! Origo vydrzeli 15 let! Predstava, ze to zas budu menit ...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (13.06.2011 07:02)

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: kedlubenx (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2011 15:10

Zdravím, zase já smiling smiley
Tak pružiny jsou na autě. Nakonec byly prdlé obě... Dělali mi to v servisu, jen se mi nezdá, že když stočím volant zcela doleva nebo doprava a při přejezdu větších nerovností mi jsou od kol (tlumičů) takové vrzavé zvuky (až praskavé). Je možné, že to tam ten chlapík namontoval blbě a měl bych jim to dát předělat nebo si ty pružiny prostě potřebují jen "sednout"? Už jsem na to ujel asi 200 kiláků a furt stejné... Díky.

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2011 17:13

Reklamuj to, obvykle tam bud pruzinu blbe posadi, nebo obrati lozisko v hornim ulozeni. Samozrejme to muze byt cokoliv.

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: kedlubenx (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2011 09:51

Tak jsem jim to tam dovezl zpět. Mechanik na to koukal a zjistil, že ta pružina se dotýká podběhu, takže když se to zhoupne, trochuto do něj klepne a při točení volantem na rejd to tam prostě dře a proto ty zvuky... Takže Starline už nikdy!! Jen nevím, co teď. Asi ušetřím na něco kvalitnějšího a tyhle šunky jim reklamuju v Kellyně.

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: Miky (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2012 19:19

Ahoj, mám astru 1.7 TDI kombík, r.v. 2004. Poslední dobou mi začlo něco cinkat jakoby v předním pravém kole, v přední nápravě. Při rozjíždění, jednička, dvojka. Když sešlápnu brzdový pedál přestane to. Taky při zatáčení v malé rychlost se "cinkání" ozývá. Jako by se tam něco třelo nebo co..Nevíte čím by to mohlo být?

Re: cinkání od přední nápravy
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2012 02:11

No pokud se nepodíváš,nezvedneš předek,případně nesundáš kolo,tak to nezjistíš. Může to být více věcí,třeba destičky,ale to takhle na dálku tu neřeknem hot smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********  ********  **     ** 
  **   **   **     **  **        **    **  **     ** 
   ** **    **     **  **            **    **     ** 
    ***     ********   ******       **     **     ** 
   ** **    **     **  **          **      **     ** 
  **   **   **     **  **          **      **     ** 
 **     **  ********   ********    **       *******  
Powered by Phorum.