www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Re: zadní naprava
Autor: Jiří Podskalník (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2011 22:14

Dobry den,koupil jsem si Opel Astra 1997 rok vyroby 1.6i benzin kombi,kdyz prejedu jakykoli vimol ci prohluben tak mi neco na zadni casti auta zarachta a rozhibe se zestrany na stranu a nevim cim to je zda jen tlumice nebo cela naprava,a jeste jsem si vsim ze se mi zahriva motor mislel jsem ze je to nedostatkam vody v chladici popripade oleje v motoru ale po doliti obou tekutin jsem zjistil ze jeto porad stejny,nechce se miho davat pryc pac je jinak v dobre kondyci a jsem snim spokojen az natyto vady.Dekuji za pomoc a jakoukoli radu Jurasmiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Jiří Podskalník (07.11.2011 22:35)

Re: zadní naprava
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2011 22:25

Kamarade koukam, ze Tvuj pisemny projev je opravdu velmi zvlastni, ale cist bys snad umet mohl. Jsou tady nejaka pravidla tohoto fora, tak se jich prosim drz.

Re: zadní naprava
Autor: Jiří Podskalník (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2011 22:33

Omlouvam se ale s internetem a internetovimi strankami moc neumim,nechtel jsem spusobyt nejake problemi.

Re: zadní naprava
Autor: Jiří Podskalník (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2011 23:35

Yapomel jsem popsat typ motoru atd..jeto 1.6 benzin 55kW rok viroby 1997 kombi vic zatim nevim pac nemam jeste technicaky pac byli poslany na odhlaseni dekuji.

Re: zadní naprava
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2011 06:02

No začni tím, že se koukni do otevřené expanzní nádobky při přidaném plynu. Pokud tam půjdou bublinky máš pryč těsnění pod hlavou. Pak si zkontroluj jestli ti otvírá termostat, pokud ano použij kapalinu pro čištění chladících systémů. S nápravou ti neporadím, to by se muselo vidět (slyšet) na místě).

Re: zadní naprava
Autor: Jiří Podskalník (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2011 11:40

Díky podívám se nato :-),dam pak vedet jak to dopadlo,stou napravou nevedel bys onekom kdoby mi mohl aspon priblizne rict co stim pac vservisu jen zato ze se podiva a rekne co stim je chtej 5000 a to jim fakt dat nachci,a ja nemam nikoho kdo by mito redk ale jinak fakt moc dik.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Jiří Podskalník (10.11.2011 11:55)

Re: zadní naprava
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2011 12:00

No musíš napsat odkud jsi a pak se ti třeba někdo z okolí ozve.

Re: zadní naprava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2011 14:50

Jiri:
Hele, to mas asi nejaky pomateny...
Neni mozny, aby za to, ze ti nekdo zvedne auto a podiva a se rekne ti nejakej svuj nazor (kde neni jisty, ze je spravnej) vzal 5000,-...tomu proste neverim...

Re: zadní naprava
Autor: Jiří Podskalník (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2011 16:44

jase neptal nato jestli tomu nekdo very nebo ne va i kdyby tak bohuzel to tak je,mozna sem jenom blbec kterej si to nechal namluvit ale kdyby my nerekli tu cenu tak bych se neschanel na netu co stim.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Jiří Podskalník (10.11.2011 16:56)

Re: zadní naprava
Autor: blbounek (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2011 09:09

Oni se ti snaží pomoci, ale moc jim to neulechčuješ... Nezávazné podívání bývá zdarma, za 5000 ti určitě nabízeli nějakou opravu.

Re: zadní naprava
Autor: Jiří Podskalník (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2011 16:23

Ja jsem se jich ptal jestli se mi muzou podivat na tu napravu a rict jen co stim a odhad opravy nato my bylo receno ze za petku se nato podivaj a reknou co stim je,tudiz na odhad ceny jsme se nedostali pac pocitam stim ze oprava bude neco stat ale nemam na vyhazovani,jelikoz to byl mladej klucina co sotva vilezl z ucnaku tak si mislim jestli nezkousel jen si neco pryvydelat,uz je to jedno zejtra jedu do jineho servisu tak uvidime.

Re: zadní naprava
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2011 19:05

U nás tedy, pokud je něco za pětku, tak je to za deset korun.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zadní naprava
Autor: Jiří Podskalník (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2011 14:44

To jsem napsal ja me rek 5000!

Re: zadní naprava
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2011 17:33

Dobrá dobrá, já jen aby nedošlo k mýlce. Vrátíme se k problému. Zahřívýání motoru znamená jak moc? Dochladí se to, spínají pořád sahary, chladič je teplý po celé ploše?
Zadní náprava. Je třeba zvednout vůz, zkontrolovat zda tlumiče netečou a nějakým páčidlem zkusit vůli v uložení nápravy. Na Astře F už jsem viděl i tak shnilou nápravu, že se zlomila.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zadní naprava
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2011 08:24

A nebo taky vyhnilý nosník na uložení pera, to jsem měl pro změnu já. Ale v tomto případě je oprava za babku, protože se tento díl dodává.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: zadní naprava
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2011 09:10

to Luboš X17DTL: Kde jsi mel uhnile to ulozeni pera, na kastli ci naprave? Ja pri vymene kol na zimaky zjistil, ze mam totalne prohnilou misku ulozeni pera na kastli. Tak ted shanim info, jak to opravit. Poradis? Diky.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (17.11.2011 09:10)

Re: zadní naprava
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2011 12:51

Taky tak. Dávala se nová miska na nosníku.
[aci.cz]
akorát si myslím, že byla tenkrát levnější

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: zadní naprava
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2011 15:29

to Luboš X17DTL: Ke kastli je to prisroubovane nebo privarene?

Re: zadní naprava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2011 15:36

Petr:
Přivařené...

Re: zadní naprava
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2011 15:38

Ma smysl to shanet z nejakeho vraku?

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    *******   ********  ********   ********  
 **     **  **     **     **     **     **  **     ** 
 **     **  **     **     **     **     **  **     ** 
 **     **   ********     **     **     **  ********  
 **     **         **     **     **     **  **     ** 
 **     **  **     **     **     **     **  **     ** 
 ********    *******      **     ********   ********  
Powered by Phorum.