www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Zadní tlumiče
Autor: taif (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2012 18:47

Ahoj kluci,omlouvám se,možná to tu někde už je...Menim zadní dofukovací tlumiče na Astře r.v.99 1,6 kombi.Puvodní tlumiče maj na obouch koncích oka na šroub ale na nových bez dofukování je na spodní části jen šroubení a mechanik říkal že dofukovací jsou strašně drahý a že tyto tam nepujdou.Tak se chci zeptat,jestli je víc druhu zadních náprav?Nebo tam jdou oba druhy tlumiču.Dík za pomoc.

Re: Zadní tlumiče
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 05:29

A nekoupil sisi tlumiče na pětidvířko? Jsou jiné, než na kombi.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 09:03

Neni tam na nápr.přišroubovaná nějaká redukce, která se má sundat.Při opačné situaci, pokud tam chci dát místo normálních dofuk. tlumiče, tak přeci nebudu kupovat zad. nápravu.Dofuk. tlumiče se montují pouze na přání zákazníka.Normální tlumič na caravan má dole šroub a nahoře oko.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (09.02.2012 09:05)

Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 10:11

Ještě obrázek uložení spodní části normálního zad.tlum. na caravanu.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (09.02.2012 10:14)

Přílohy: img00011.jpg (42.3KB)  
Re: Zadní tlumiče
Autor: taif (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 15:03

No,tak mám kluci jiný uložení než na obrázku,tlumič má mit oko jak na hoře tak i dole.Vrátil jsem je naspět mechanikovi ale on říkal že rapliky nedělaj a origo prý co potřebuju tak vyjdou na 20tis...Je to možný??

Re: Zadní tlumiče
Autor: taif (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 15:07

Tyhle tlumiče jak jsou na obrázku jsem koupil ale ty tam nejdou.

Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2012 09:37

Můžeš sem dát fotky toho Tvého uložení?

Re: Zadní tlumiče
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 16:32

dle roku se jedná o Géčko
orig opel díl 436169 (přikládám obr z katalogu) cena originálu u mě je 5000kč/kus
v náhradě se nedělá

Přílohy: (76.8KB)  
Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 16:42

Dofukovací Géčko neznám, podle obrázku tam nejsou pružiny a vše se řeší pouze tlakem. Taky jedna možnost a nebo jsou uvnitř tlumiče.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (19.02.2012 16:46)

Re: Zadní tlumiče
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 17:57

dle katalogu prostě dofukovací géčko existuje... i dle nákresu odpovídá tlumič..

měl sem MB W210 a ta vzádu taky nemá pera a jen dofukuje hydrauliku (jako citron)

Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 18:33

OK. smoking smiley Neznám jsem napsal, protože jsem se stím nikdy nesetkal.Ještě dodám, že na motorce mám v zadu dofuk. KAYABY, které mají uvnitř péra.A ještě jednou, podle obrázku to tak vypadá.



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil ada (19.02.2012 18:48)

Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 19:22

Citron co si "pamatuji" / staré auta / zadek byl pouze řízen, zvedán hydraulikou a žádný dofuk vzduchem.Mercedes caravan měl v zadu péra a nebo nivo, které bylo autom.řízeno zatížením zadku, ale o vše se staralo olejové čerpadlo a žádný vzduch.Možná, že se tam dávalo ještě něco jiného, ale to já neznám.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (19.02.2012 19:40)

Re: Zadní tlumiče
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 06:41

jo Nivo, nechápu že chytáš za slová.. řešil jsem princip "že pneu nebo hydraulicky tlačené tlumiče nepotřebují pružinu"

Re: Zadní tlumiče
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 07:52

Moje géčko mělo dofuk.tlumiče, ale byly po smrti, tak jsem dal obyčejné. Hadičky jsem vymlátil a bylo. Nedám za dofukovací tlumič 4 litry za kus. Nejsem jeblý na palu.smiling smiley
Vše pasovalo, jak mělo. Neřešil jsem žádnou změnu úchytu. A pružina tam jsou, dofuk pouze řešil pomocný zdvih při zatížení. Stejně to nikdo přede mnou nedofukoval, bo tam nechyběla ani čepička. Beztak ani o tom nevěděl, že to tam je.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (20.02.2012 07:54)

Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 08:46

oplik.jenik: Omlouvám se,smileys with beer máš pravdu.Jen mě napadlo, že podle obr. to bude stejný princip jako mám na motorce a tam jsou uvnitř péra.Ještě dodám, že ty dva dofuk.tlumiče na motorku stojí tady v Česku 29000 kč.eye rolling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (20.02.2012 09:03)

Přílohy: Obraz027.jpg (67KB)  
Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 09:40

Pro ty co pláčou při nákupu dílů na své auto.sad smiley Cena dílů na mé moto: chladič 23000 kč , komplet výfuk 37000 kč , diod. můstek do alternátoru 12000 kč , no a pro usmání samotné rádio 130000 kč , no nekupto.smoking smiley

Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 14:13

Vrtá mi hlavou to, že pokud koupím normální / klasika / nové tlum. na zadek, tak mi tam jen tak nepůjdou, asi budu potřebovat péra, doraz. gumy plus prachovky , možná horní uložení péra a atd.Mám pravdu, nebo koupím tlumíče a vše ostatní pasujé. Ps. Nebo si pořídil vše komlet na vrakárně.Zadní nápravu na Géčku caravan neznám, tak jen se ptám.Ještě dotaz, kde jsou ty péra na těch dofuk. tlumičů.



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil ada (20.02.2012 14:33)

Re: Zadní tlumiče
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 17:53

Pera jsou stejně tam, kde to mají všichni. Na kombi se taky dávaly nedofukovací tlumiče. Proto říkám, výměna za obyčejné je normální výměna jako kus za kus. Nechtěj po mně, ať si lehám teď do těch sraček na cestěgrinning smiley abych ti to fotil. Stejně je tam tma.
Spodní úchyt je stejný jako na kombíku eFkovým a horní je na příčném čepu mezi dvěma plechy oproti eFku. To má šroub skrz kastli podobně jako vepředu.
Obecně řečeno - Géčko má stejný způsob úchytu nahoře jako dole.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (20.02.2012 18:01)

Re: Zadní tlumiče
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 18:25

OK Dík

Re: Zadní tlumiče
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 19:53

a jsme doma.. dotyčnej kupoval tlumiče na ASTRU "F" proto měl jinej než potřeboval..
géčko má obě uchycení oka :-) !!!!
ta fotka co ho mátla je náprava "F"

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **  ***   ***   **   **   **     **   **   **  
 **  **  **  **** ****    ** **    **     **    ** **   
 **  **  **  ** *** **     ***     **     **     ***    
 **  **  **  **     **    ** **     **   **     ** **   
 **  **  **  **     **   **   **     ** **     **   **  
  ***  ***   **     **  **     **     ***     **     ** 
Powered by Phorum.