www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Upevnění předního ramena - urezle
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2012 17:19

Po včerejší rychlejší jízdě cca 150km jsem přijížděl domu, na posledním klesání nakonci prudce zabrzdím a pěkně to škublo, po dojeti az domu (cca 2km) jsem to kontroloval a koukam ze se utrhlo upevneni predniho ramena. jsem moc rad ze se to nestalo nekde ve stovce v zatacce :-D.

Otazka na vas, nevite zdali se nekde neprodava cast plechu co je privarena mezi ramenem a karoserii? pripadne nemate nekdo sablonu na plech abych to nemusel slozite odmerovat?

Muj plan je vyzerat zrezle zbytky karoserie, naohybat 3mm plech do spravnych tvaru a privarit to nazpet, predpokladam ze bude problem privarit to upevneni ramene do presne stejneho mista (aby kolo nejak nevybocovalo). Upevneni na druhem rameni vypada lepe, ale bude chtit taky pro jistotu zpevnit a natrit necim proti korozi.

Kdo ma zkusenosti prosim piste, nikde jsem toho moc nenasel sad smiley.
Diky

Přílohy: IMAG0480.jpg (549.9KB)  
Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2012 18:45

na toto téma tu je už pár příspěnků,třeba zde.
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2012 19:07

To je to jediné co jsem tady na foru o tom dočetl, a jediná užitečná rada je tam tato: "Pokud si zrucnej a mas COcko, tak si to vyvaris sam."

pak se to zvrhlo na opravu cepu na astre a byl konec s mou problematikou :-D...

Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2012 06:33

Asi jsi špatně použil vyhledávání.:-)))
Já ho použil a našel jsem plno příspěvků i s fotkama.
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2012 12:29

Tohle se bohuzel jako ND nedela. Ja horko tezko schanel vnitrni podlahu u ridice pred cca 5ti lety.
Nicmene, pokud je to v tomhle stavu, bude i podlaha KO.
Tak ze jediny reseni je, ze Te to nekdo hodne!!!!! dobre vyvari, coz bez vyndani vnitrni podlahy nepujde moc dobre - a budes se hodne modlit, aby to bylo spravne vuci ramenu, jinak uz nikdy v zivote nedohonis gemoetrii.
Nicmene si myslim, ze ten spodek bude tak KO, ze to nijak rozumne poresit nepujde..
Ale samozrejme drzim palce.

Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2012 07:18

Doufal jsem ze neco pujde sehnat sad smiley.
jinak podlaha je vesmes dobra, pred tremi lety jsme ho celeho vyvarili, ale tohle misto jsem nejak prehledly, bylo zaplacane nejakou gumou a vypadalo OK.

ale zase pravda ze tri roky udelaji na podvozku hodne...

jak je to videt na fotkach, co udelaji plechy po 6 letech od vyvareni, tedy nutno zminit ze predchozi majitel se nepostaral o voskovani dutin.
[picasaweb.google.com]

Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: Navrátil (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2012 12:16

Dobrý den,asi jsem pochopil že jde o Opel Kadett alias nemoc Kadettů,dá se zehnat komplet přední dno,kde jsou zavěšené ramena,prodává to firma autodíly MJauto a stojí to cca 4800kč je to vedeno pod číslem díly karoserie OPEL KADETT E Hatchback (33_, 34_, 43_, 44_) (kód: klk5049740)

Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2012 12:57

Jojo, na MJauto maji spousty moc peknejch veci, ale bohuzel uz jich hodne neumeji sehnat. Viz muj prispevek. Me ji schaneli pres mesic a nakonec udajne sehnali buhvi kde posledni kus.
Kazdpopadne to za pokus stoji i kdyz ty penize jsou hnus.

Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2013 12:41

Zdravím všechny,
zajímalo by mě zda je velký rozdíl mezi podlahou pro Opel Kadett E s KAT a pro verzi Kadetta bez KAT.

V Mjauto nejsou schopni říct jaký typ podlahy vlastně prodávají sad smiley.

Děkuji

Re: Upevnění předního ramena - urezle
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2013 13:28

Pokud tam rozdil bude, jako ze je, tak maximalne v predni casti u stredoveho tunelu. Tak ze nic, co by sikovny klempir nedokazal vyresit smiling smiley
Ono si nedelej iluze, ze i kdyz koupis podlahu presne na auto, ze Te tam padne jako prdel na hrnec. Budes s tim i tak mit hodne prace ji tam napasovat smiling smiley
Osobne bych tenhle rozdil neresil a byl rad, ze vubec jeste neco jako podlahu sezenes.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********    *******    ******   ********  
 **        **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **        **     **  **     **  **        **     ** 
 ******    ********    ********  **        ********  
 **        **     **         **  **        **        
 **        **     **  **     **  **    **  **        
 ********  ********    *******    ******   **        
Powered by Phorum.