www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Person Kadett GSI
Autor: Loco (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2012 16:54

Chtěl bych se vás zeptat jestli někdo nemá zkušenosti, s výměnou personu na Kadettu GSI. Mám možnost mít z Kadettu 1.3 a nebo z Vectry A 2.0 110kW, ale nevím jestli by mi tam šly. Nevítě někdo? Nebo popřípadě, který by měl být lepší? Jak pružinu, tak zřejmě i kapalinu v tlumiči při výměně budu muset přehodit, protože ve stávajícím jsou upravený. Moc prosím o vaše rady či tipy.

Re: Person Kadett GSI
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2012 12:17

uplná blbost cpát na GSi podvozek tlumič z 1.3 GSI bylo postaveno tvrdší a nehledě že 1.3 je lehčí...
kup novej tlumič hlavně vyrobenej dle OEM (pak budej jakej má být) třeba KONI, SACHS a podobně

Re: Person Kadett GSI
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2013 11:50

Nebudu zakládat nový topic a zeptám se tedy tady. Zajímá mě jestli někdo zkoušel, zdali na Kadetta GSi pasují těhlice z jiných modelů které mají podobně konstruovanou přední nápravu (Vectra/Ascona/Astra/Calibra...) Jde mi předně o výšku misky pružiny... Na jednom německém foru jsem našel diskuzi kde chlapík psal, že se mu povedlo snížit Asconu C čistě jen výměnou personu za ten z Kadetta D který měl právě misku o něco níž...

Tak mě napadlo, jestli by šlo udělat něco podobnýho. Jde o to, že mám teď Kadetta sníženého zhruba na úrovni se kterou jsem spokojen nicméně pružina kterou tam mám je dost měkká a tudíž si závity posedaly na sebe s tím, že auto v podstatě skoro nepruží což nemusím vysvětlovat že není moc košér... Na druhou stranu se světlou výškou jako takovou problém nemám místa pod autem je stále dost....

Přikládám obrázek pro představu co mám na mysli...

[www.kadett-forum.de]

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Re: Person Kadett GSI
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2013 06:17

chapem... ale nic neni
podobné kostrukce těhlic opustil opel s vectrou A
asconu C stačilo snížit i Kadettem E :-) nic nižšího nenajdeš než D/E



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  ********  ********  ******** 
  **  **      **     **           **     **       
   ****       **     **           **     **       
    **        **     ******       **     ******   
    **        **     **           **     **       
    **        **     **           **     **       
    **        **     ********     **     **       
Powered by Phorum.