www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: ota (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2014 08:13

Dobrý den , chci se zeptat mám opel astru F rv. 1997 1.6 55kw . V servisu mi měnily všechny 4 prasklé pružiny a řekli mi že mám špatné i všechny tlumiče .Prí tam jsou plynové a že jsou špatné poznaly podle toho že kam je nasunuly tam zůstaly . Zdá se mi to nějaké divné . Navíc po té opravě auto táhne na pravou stranu říkaly že tam je špatní čep a že ho vypodložily a musí se udělat vyměna . Co si o tom myslíte ?

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2014 08:19

Vsechny 4 praskle pruziny??? No to asi neeeee....
Plynove tlumice? No to asi taky neeeeee....
Vypodlozili cep? No tak to uz asi vubec neeeee....

Ja si myslim, ze si z nas delas prdel, nebo si narazil na nejaky podvodniky, pac tomu se servis rikat neda...

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: ota (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2014 08:26

opravdu si srandu nedělám . Ještě mi kladl na srdce že ten čep je potřeba vážne vyměnit že ho vypodložil že nešel dotáhnout. Já to auto mám teprve od listopadu a nestačím se divit co jsem už měnil. Přední světla nefungovalo naklápění , zadní dveře - koroze , přední kapota - koroze , celá nádrž prorezlá v kolínku při natankování plné po vesele vzlínalo ven . A nedávno jsem jel od načich rána koukam nic nevidím a za týden mi vypadne na kruháku kus pružinky. Jedu do servisu a tam mi řeknou že všechny pružiny jsou popraskané. Sehnal jsem z vrakoviště všechny 4 za 1200 proto že na nové za 6000 jsem nemě.

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2014 08:40

No, co na tohle rict... proste si koupil totalni vrak a ted do toho budes cpat more penez za ktery by sis mohl poridit auto v daleko lepsim stavu. Ale to je kazdyho vec.

Kazdopadne, pokud auto po vymene pruzin tahne na nejakou stranu, okamzite reklamovat v servisu.
Cep vymenit. To uz je polozka za 200,- kc

Spis se ale bojim, ze to bude zespoda sezrany, tim padem tam nebude poradne drzet rameno a vyvareni Te nemine. Coz uz neni za par korun...

Jo a zajed do jinyho servisu, at Te alespon reknout, co je tam v haji, co je treba udelat a jestli se to vubec vyplati.

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: ota (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2014 08:59

To jsem se teda pěkně doběhl no co se dá dělat . A to tahání na jednu stranu může dělat ten čep ? nebo ta pružina ?

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2014 09:08

Blbe namontovana pruzina v ulozeni, nebo uhnily ulozeni ramen, tak ze castecne i ten cep. Ale to je vsechno se vsim..

Chce to nejakej ferovej servis, kterej rekne, co je vsechno v haji a budou to umet opravit.
Dneska je kazdej servis plnej odborniku, vymenaru a kdyz maji sahnout na praci, jsou z toho tejden nemocny. Sikovnejch lidi holt ubejva sad smiley

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: ota (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2014 09:15

Děkuji za informace, tak se skusím podívat po jiném servisu co mi řeknou. Doma mám ještě 38 let starého Wartburga ale takové problémi teda sním nejsou smiling smiley

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2014 09:29

Pri nakupu starej aut, je treba mit s sebou nekoho, kdo ma alespon predstavu, co a jak na auto ma bejt, jinak je to sazka do loterie a vetsinou past, do ktery se zacne cpat more penez sad smiley

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: ondrej1.6 (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2015 19:40

zdarvim zacal mne vrzat predni prava strana myslite ze mne vytekl tlumic pri jakem koliv pohybu vrze prosim o radu nekdo rika promazat rameno ale tomu se mi nechce verit ze to bude stacit opel astra f caravan 98 1.6 74kw diks za info

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2015 20:20

Rameno neni kde promazat. Tipuji na horni ulozeni tlumice, nebo prasklou pruzinu..
Kazdopadne to chce poslechnout primo u kola.

Re: špatné tlumiče - Opel astra F combi
Autor: ondrej1.6 (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2015 06:38

u kola jsem poslouchal shoupnul jsem se i na na blatniku a vrze to nahore ...takze asi bude nejlepsi kdyz s tim zajedu do servisu ... diks



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **        **  ********   ******** 
 **     **  **     **        **  **     **  **       
 **         **     **        **  **     **  **       
 ********   **     **        **  ********   ******   
 **     **  **     **  **    **  **         **       
 **     **  **     **  **    **  **         **       
  *******    *******    ******   **         ******** 
Powered by Phorum.