www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
povolení matky na předním tlumiči
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2015 06:15

Prosím o radu jak a a pomocí jakých nástrojů povolujete matici nad "kloboukem" pod tou plastovou zátkou na předním tlumiči. Dle mého je to 18ka, na závitu co z ní vystupuje je ještě šestihran (10ka??)...pokud povoluji matku, protáčí se celý píst...chce to chytit i za ten šestihran na pístu... trhák je ale mělký a až na matku nedošáhne... takže trubkový klíč (musel bych koupit) a co do něj, malý ořech z goly???
díky

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2015 07:05

Šestihran je 9mm,vem si dva očkové klíče. Já to tak dělal.

Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2015 20:31

taaak, matku se mi podařilo povolit, děkuji, pomocí 18ky zahnutého očkového a ořechu z goly. Nyní bojuji s povolením pouzdra na tlumič. Dle manuálu by měla jít dolů tato část (označeno šipkou), chápu dobře?? Tedy pouze ten plocháč skrz který jde píst, který je všroubován do těla personu?? Můžete opět poradit, jak na něj?? Nejspíš je léty pěkne zarezlý... Francouzákem a metrovou trubkou na něm jsem to nepovolil (pravý závit??)...
děkuji

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Přílohy: 09092015641.jpg (46.7KB)  
Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2015 21:13

to že by se měla matice normálně povolit jsem si vyzkoušel dnes na druhém personu...ovšem první stále nic...myslíte že nahřátí autogenem pomůže?? Tlumiče chci měnit, takže pokud se jim něco nahřátím stane, nevadí... Případně budu muset holt napsat dotaz do inzerce... A dotaz druhý, je nějaký klíč na to, jaké ložiska náboje byly dávány (ve smyslu většího průměru). Koupil jsem 64 mm, ale po vytažení starého jsem zjistil že mám 66 mm (rozdíl např. v roku výroby, motorizace, místo montáže??). Ptám se jednak ze zvědavosti jako takové, ale taky pro případ, že bych poptával jiný person místo stávajícího (a neměl nakonec na každém kole jiné ložisko)

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: KARBURAToR (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2015 20:16

Povolil jsi nakonec tu matici?? Na jaře chci měnit tlumiče, tak ať vím, na kterou stranu mám točit grinning smiley

Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2016 18:59

mně pomáha, když poklepu kladivkem směrem doprava i doleva...nebo zarezlý šroub den předem nastříkat konkorem...pak to jde samo...

Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: Petras (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2016 05:56

noo a pak by mohl pomoc i velkej hasak smiling smiley

Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2016 13:38

Vyfotil by někdo klič, se kterým píšete, že jde povolit šroub na tyči tlumiče?
Zasek jsem se a už mě to štve...Jinak, mohu to povolit tak, že matici přidržím a budu točit šestihranem, tedy tyčí? Možná i montáž bude takhle, pokud neseženu ohnutou 18ku(klíč grinning smiley )

Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: Petras (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2016 14:29

trubkova 18ctka klic a sikovky a z vrchu 9tka orech

Re: povolení matky na předním tlumiči
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2016 18:24

Jop uz to mam vymeneny smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********   *******   **     **  **     ** 
 **  **  **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **  ******     ********  *********  **     ** 
 **  **  **  **               **  **     **  **     ** 
 **  **  **  **        **     **  **     **  **     ** 
  ***  ***   **         *******   **     **   *******  
Powered by Phorum.