www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2016 17:41

Zdravím,
jsem zde nový, tak doufám, že vás tim nějak nebudu otravovat pokud se to tu už někdy řešilo..
Nicméně, hledal jsem všude možně na internetu, v češtině i angličtině, poslouchal různý nahrávky, koukal na videa, byl s tim u opel-automechanika ale odpovědi se mi nikde nedostalo.
Mám Opel Astra F 1996 (Cabrio) s motorem X16SZ.

Jedná se o to, že pokaždé, když přejedu přes jakoukoliv nerovnost, slyším ze zadní nápravy jakýsi klepání nebo cinkání. Přirovnal bych to nejlíp asi jakobych měl v kufru basu piv.
Kamarád si myslí, že by to mohly být silentbloky. (není to automechanik)
Osobně si myslím, že by to mohly být tlumiče, nebo jejich uložení, což říkal i automechanik, že to klidně možný je.. Ale při zakymácení s autem se s astrou nic neděje, zdají se být naprosto OK, až na pravý zadní tlumič, který trošku kvílí (vrže).
Vypozoroval jsem, že když vzadu někdo sedí, klepání je znát o trochu míň.

Díky všem za jakoukoliv radu Osmiling smiley


Nahrávka: [uloz.to]

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2016 19:22

Zadni naprava tam neni nijak slozita, aby vule v ulozeni nesla poznat. Osobne tipuji na tlumice. Nestoji svet a s novyma se jizdni vlastnosti zlepsi o 200%.

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2016 19:58

A co výfuk ? neklepe o nápravu?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2016 22:14

Standa:

Určitě se teda ještě pro jistotu zaměřim na ty tlumiče.
V servisu zjistili prasklý obě zadní pružiny, což ani po výměně to klepání nevyřešilo.. Ale je dost možný, že když pružiny, tak i tlumiče budou na odpis..
Ale jak jsem řek, zdají se být OK :/ (až na ten pravý vrzající)



Brouček:

Výfuk by to eventuelně být mohl.. Už jsem auto kupoval s vyměněným za větší,
Když s ním trošku zakvedlám, naráží lehce o levou pružinu, ale když jsem si poslechl nahrávku zevnitř, bouchání je spíš tupý než cinkavý.
Krom toho, když s autem houpu, neslyším, že by se sebe dotkly, nicméně nápad dobrý.
Zkusím tam dát něco měkýho a projedu se.

Díky moc vám oběma za odpovědismiling smiley
Zítra se na to kouknu a dám kdyžtak vědět jestli se něco zadaří)

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2016 05:27

Aha, no, tak to jo no...
Pokud je pruzina praskla, bude mit ostrou hranu, kterou muze "vrzat" na ulozeni..

Mimochodem... Resit vrzani na aute, ktery ma v prdeli tlumice,vyfuk, pruziny a ja nevim co jeste, to je trosku mimo. Nemyslis? smiling smiley
Nejdriv to dej vsechno dohromady a potom tady muzeme resit proc a co vrze/klepe, kdyz je vsechno novy....

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2016 20:18

Pružiny jsou již vyměněny obě.
Dneska jsem bohužel neměl čas nějak obložit ten výfuk abych zjistil, jestli je to jim.. :/
Tak to zkusim zítra.

Přílohy: 12736254_1261201083895592_2061527067_n.jpg (72.6KB)  
Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2016 20:26

Parada, tak jeste ty tlumice smiling smiley

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2016 19:36

tak jsem s tim byl u kamaráda v servisu.. vizuálně zdá se být všechno ok.
nakonec sme se teda shodli, že zkusíme vyměnit ty tlumiče a uvidíme jestli to nakonec problém vyřeší..
Dám vědět až to bude všechno komplet)
Díky kluciwinking smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Igy007 (11.04.2016 19:37)

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2016 22:18

Zdravim,

tak díky, konečně tlumiče vyměněny, a vážně to bylo jima. smiling smiley
Byly totálně vyklepaný..

Tak ještě jednou díky winking smiley

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2016 17:28

Takovy dotaz. Jak tam je foto s tema pruzinama...je to zavada, ze je ta stara takhle smrstena? Po shlédnutí teto fotky "se obavam", ze kdyz tam dam new pruziny i tlumice...ze bude prdel hodne vysoko... (caravan) ono je auto uz ted nakloneno dopredu, ale hadicky na regulaci sklonu jsou nezapojeny. No a ty pruziny jsou stare urcite...jinak ty trubicky na vzduch patri do tlumice, ze?

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2016 21:29

na tomhle foru jsem to spíš já ten, co hledá pomoc od ostatních.. grinning smiley
..ale co bych k tomu řek, no, na fotce vlevo je pružina prasklá,tam můžeš vidět že chybí takovej kousek nahoře (jakýsi "pigtail"), když to porovnáš s tou vpravo.
Když byla ta levá nová, byla velikostně stejná.
Takže to závada byla grinning smiley
To, že jsem měl prasklý pružiny mi řekli na STK, když sem tam byl s tim klepánim.
To nepomohlo, tak jsem vyměnil i tlumiče, a opravdu pak byl zadek malinko zvedlý.
Ale jestli máš předek moc nízko, asi budeš mít vyběhaný přední tlumiče..
..nebo ne? confused smiley

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2016 12:58

JJ, vidim, ze to tam mas jinaksi a konci to orezanym koncem. Bude to ulomeny co tam mas. Lek jsem se, protoze jsem videl astru sedan, ktera mela mela prdel do nebe tongue sticking out smiley
Myslím. ze pruziny mam v poradku, ty zadni jsou celkem pekne, tak je tam necham a vymenim jen tlumice.
Akorat me zajima prave u caravanu, kam se zapojuji hadicky pro regulaci vysky prdele...ze by do tlumice, ktery to umoznuje? hm

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2016 07:32

No az po vymene vsech tlumicu je mi jasny jak to funguje smiling smiley))

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2016 13:12

hh, a jak si dopad? smiling smiley

Re: Klepání-cinkání ze zadní nápravy
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2016 20:11

No co se týče zadní nápravy, tak určo pískají tlumiče, kor u caravanu jelikož jsou do "A"...jinak tam vůbec nema co pískat, vrzat (pružina to je jiný zvuk)...
a přední náprava je výmysl, že OMG...po rozebrání poloviny auta je to člověku trochu jasnější...předek bych ale bral minimalně z Gčkové astry ale přitom mít tu svoji, kterou mam tak rád smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **         **    **   *******  
 ***   ***  **     **  **    **   ***   **  **     ** 
 **** ****  **     **  **    **   ****  **  **        
 ** *** **  **     **  **    **   ** ** **  ********  
 **     **  **     **  *********  **  ****  **     ** 
 **     **  **     **        **   **   ***  **     ** 
 **     **  ********         **   **    **   *******  
Powered by Phorum.