www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2016 08:39

Zdravím,

včera jsem byl na emisích, a zjistili, že mám místo katalyzátoru od
(před)-předchozího majitele navařenou rouru..
(..což jsem si mohl všimnout při výměně oleje, ale tak nezkoumal jsem to, když předchozí majitel byla pani a ta technickou prošla... :| )

Byl jsem na nedalekém vrakovišti, a tam mi nabídli katalyzátor i s potrubím za 2000KČ.
Chci se zeptat, jestli je to moc nebo málo?
Eventuelně jestli by se nedal sehnat kompatibilní z jiného vozu?smiling smiley

Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2016 10:33

Já tohle řešil minulý měsíc. Důležitý bylo abych nekoupil KAT se špatnou koncovkou od motoru... Viděl jsem dva. Jeden končil až u sondy a byl tedy vytočen až nahoru, a ten co jsem potřeboval já, se spojoval pod motorem...Tedy určitě si na to dej pozor. Nejlépe, když tu svoji náhražku demontuješ ať víš jak to má vypadat. A až ten nabízený kat budeš mít v rukou, pořádně s ním zatřepej, ať víš, že ve vnitřku není aktivní těleso rozbytý na částečky, to bys slišel pěknej rámus po nastartovaní...
Jinak ceny se pohybovali v 700-1200,- od soukromých osob.

Re: Katalyzátor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2016 12:04

Ja kupoval novej KAT za cca 1800. Z vrakaren je kupovat blbost, protoze muze uz byt po smrti..

Samozrejme je treba novej KAT navarit na stavajici potrubi.

Re: Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2016 14:51

super, díky moc)
tak já se teda zkusim poohlédnout po někom, kdo by mohl mít v okolí katalizátor levnějš..
Snad nějakej známej,

Jinak, ten katalyzátor se tam musí navařit? neni tam nějak od středovýho tlumiče našroubovanej a pak ještě na rouru co vede ke svodům?
Kamarád sice svářečku má, ale.. ale grinning smiley

Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2016 17:50

Tak ono je vlastně pravda, že můžeš sehnat i použitý KAT, který má jiné potrubí a navařit to na ty tvoje...jinak pokud koupíš takový, který je na tvoje auto, tak z obou stran se montuje šroubama. Napiš jaký máš motor, prosím. Podívam se jaký tam pasuje a pak třeba napovím co a jak...někde se dávají mezikusy

Re: Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 11:17

Mám motor X16SZ, nahrál jsem to zespoda, ale neměl jsem hever, takže dost naprasáka.. zdá se mi ale, že je tam (ke středovýmu tlumiči) jak přišroubovanej, tak přivařenej :/ To by bylo blbý..

Video: [www.youtube.com]

Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 17:15

na videu jak jedeš ze zadu do předu, tak tam maš další šrouby...vidím to tam...ty šrouby jsou na pružinách, ale myslím, že ty tam to máš jinak ukončený jako já.
Doporučuji to sundat a hledat, porovnavat. Nejde to koupit, že prostě na astru F... Jak jsem již psal dříve, viděl jsem typy dva, a teď díky tobě typy 3, protože máě jinou koncovku před svodama, ale potrubí je identické...
Seže%n ledajaký kat na astru F a nech si to převařit na stávající trubky... stejně bys musel kupovat ještě těsnění, které tam teď máš napasované...Dívej na obrázek, to je na tvůj typ

Přílohy: BS099593.JPG (2.8KB)  
Re: Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 17:36

nešel by tam třeba navařit takovýhle katalyzátor?

[www.zbozi.cz]

Re: Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 17:46

každopádně díky moc za odpověď, cenim si smiling smiley
zítra zkusim ještě vlízt pod auto na heveru, ať je to líp vidět, i v lepší kvalitě.

Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 18:18

Jo šel, to je k tomu určeny právě. Akorát se to asi vaří nižším proudem, pač to bude zinkáč. Ale znalý si poradí.

Re: Katalyzátor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 18:20

Napasovat tam lze jakykoliv univerzalni katalizator, spravne velikosti.

Re: Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 18:23

super, díky mocwinking smiley
ještě jednu otázku.. mimo katalyzátor..
Auto jsem koupil s výfukem, kterej rozhodně nebude originál.
Vypadá jako viz. foto v příloze.

V techničáku ale žádnej záznam o změně výfuku nemám.
Můžu se zeptat, jak je to s homologací?
Kde zjistím, jestli je výfuk homologován a jak se to případně homologuje?smiling smiley

Přílohy: sportovni-plochy-vyfuk-rovny-wm-sport-am-93807.jpg (65.6KB)  
Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 18:24

Když tady každý trpí otázky ode mne, tak proč bych taky neporadil, když mohu smiling smiley Rovnou to sundej, kup ten universal a dej to navarit. Za ty penize...a nebo zajed k nekomu s autem az to koupis, ale nez ti to dorazi, tak strikej srouby necim proti rezu, mas to tam v muzejni kvalite smiling smiley

Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 18:31

To s tim vyfukem hele...neresil jsem to, ale uvazuji nad hlukem, zda to s tim neco ma, nebo ne...urcite to musi splnovat nejake neco si myslim...nevim jak tcoje auto vypada, ale pokud mas originalne vypadajici astru, asi to na vzhledu neprida, pac tohle se hodi, kdyz mas toho udelanyho vic...a navic tvejch 52kW bude vzdy jen 52kW co do vykonu...to je ale pouze subjektiv, ktery nemusis brat v potaz smiling smiley ...na závěr, pokud znáš přesnou značku i model, lze u prodejců zjistit, zda splňuje homologaci.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Wooden (26.10.2016 18:34)

Re: Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 18:32

hh, s tou muzejní kvalitou nevim grinning smiley
to se uvidí až to budem sundávat cool smiley

Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 18:35

Srouby vypadaji zarezle a suše...nervózní práce smiling smiley

Re: Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 18:44

jo takhle smiling bouncing smiley
jo to jo.. to bude, buďto bude potřeba očkovej klíč nebo rovnou uříznout :/

Jinak vejfuk z jediný fotky co jsem našel (resp. vyříznul z videa) vypadá jako viz. příloha

Přílohy: vy?fuk.jpg (37.6KB)  
Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 19:38

zkus na výfuku najít nějaké číslo...pokud nic u strejdy googla nenajdeš, tak to bude něco co s homologací nemá moc společného smiling smiley

Re: Katalyzátor
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 19:48

bohužel, celé číslo jsem na výfuku nenašel, ale bylo na něm napsáno GM (soudím tedy, že by to koneckonců originální výfuk být mohl, když mám Astru Fko ve verzi Bertone.. confused smiley )

Ještě na něm bylo čitelné:
"K0R (nebo) KOR 1120"
"4755"
a "TENNE... (zbytek se ztratil pod úchytkou výfuku)

google mi ale nic co by souviselo s výfukem nedohledal :/

Re: Katalyzátor
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2016 20:34

no tohle nevím, nezdá se mi sportovní výfuk jako originál díl...montovací část vypadá jako univerzál pro různé tloustky trubek...ale, fakt nevím

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********   **     **  **     ** 
  **   **   ***   **  **     **  ***   ***  **     ** 
   ** **    ****  **  **     **  **** ****  **     ** 
    ***     ** ** **  **     **  ** *** **  **     ** 
   ** **    **  ****  **     **  **     **  **     ** 
  **   **   **   ***  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **  ********   **     **   *******  
Powered by Phorum.