www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2006 16:21

Zdravim,koupil sem novy desticky, novy kotouce, odvzusnil sem a brzdi to jak predtim.Vubec nic se nezmenilo.Pedal jde seslapnout az na podladu a auto ma z trochou nadsazky razantnejsi brzdeni.Do smyku se ani omylem nejde dostat.Cim to ze jsou mekky brzdy a brzdi do nahown? Diky

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2006 18:04

Asi ses věnoval jen předním brzdám. Zadní je třeba taky udržovat minimálně stejně!
Mohou tam být ochablé samostavy, což Ti ubere na dráze pedálu brzdy a tobě to jde až na podlahu. Otevři bubny vyžeň pavouky a důkladně to zreviduj!



Astra F X16SZ LPG

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2006 21:13

To Horys : A zkontroloval jsi jestli nejsou zatuhly brzdice?? Mozna by nebylo od veci alespon napsat na jakym aute s jakym motorem to je, jak se tady pise nahore v cervenym ramecku, kterej stejne nikdo necte...:-(

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2006 05:49

Omlouvam se, jde o Astru F, 95, C14NZ. Odvzusnili sme samozrejme i zadni bubny.Ani by mi mozna nevadilo ze to nejde do smyku, ale pedal nema takovej odpor a abych razantneji zabrdil, skoncim na podlaze. Jeste sem slysel ze muze bejt problem s brzdovym valcem nebo s posilovacem ci co..co vy na to? To by bylo as drahy co? smiling smiley

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Dawid (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2006 12:21

a rozhejbal si válečky?

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2006 18:06

Ja sem nic nemenil, takze nevim..ale porad kde, co, jak....dik winking smiley

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Oťas (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2006 18:27

TAk jak to popisuješ to vypadá na hl.brzd.válec...... pokud ti neubejvá kapalina prasátkama, nebo někde potrubím, tak bych řekl jednoznačně válec.Když stojíš na místě a sešlápneš plnou silou, tak se ti pomalu pedál propadá????

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2006 15:55

No brdovej valec me netesi, to je docela palka...jenom meziotazka...nasel sem na Autokelly ceny kolem 2200 - 5000, ale u tech levnejsich je prumer 22,22 a 22,64....jakej je v tom rozdil? Oboji je pro muj typ auta.

Pedal proslapu zejtra,dikes.

Horys, Astra F,1.4i,C14NZ, rv 1994

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 12:15

Tak kdyz stojim na miste,tak pedal seslapnu cca do pulky lehce a pak klade uz odpor..ale je to takovy gumovejsi.Uplne na podlahu ho ale nedam.

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2006 05:37

A kolik máš na těch brzdách najeto?Protože si musí brzdy sednout, já když jsem dal nové kotouče a desky,tak to taky nebrzdilo, než si to sedlo,teď je to OK

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2006 06:21

Hoj, najeto mam ted tak 100.Vcera mi to komplet odvzdusnili a porad stejny sad smiley

Re: Novy brzdy,ale brzdi spatne
Autor: TDD (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2006 06:58

servus Otas aspol. Jeden dotaz k Tvymu prispevku - pomalounkaty propadavani pedalu nutne ukazuje jenom na hlavni brzdovej valec???Menil jsem valecky na zadku, brzdovku, odvzdusnil jsem na vsech ctyrech...no a ted sleduju to pomaly propadavani pri trvalym seslapnuti pedalu. Driv jsem si toho nevsimnul. Jinak to brzdi jak das...aspon si to teda myslim...Dik
TDD (Astra F, kombajn, 17TDS)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **    **  **     **  **     ** 
 **     **     **     **   **   **     **  **     ** 
 **     **     **     **  **    **     **  **     ** 
 **     **     **     *****     **     **  **     ** 
  **   **      **     **  **     **   **   **     ** 
   ** **       **     **   **     ** **    **     ** 
    ***        **     **    **     ***      *******  
Powered by Phorum.