www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Autoradio X diskman mp3
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 09:47

Mám autorádio s obyč. CD, ze kterého vedou ze zadu dva vývody nebo vstupy, to nevím. Jsou to dva cinče - samice (červená, bílá);
A mám myslím dost kvalitní diskmen na mp3 Iriver slimX s digitálním výstupem.

DOTAZ: Jde takto kvalitně a bezpečně přenášet hudbu s diskmena, tzn. hlavně ty mp3?

Předem děkuji za odpovědi, J.

Re: Autoradio X diskman mp3
Autor: Petr 123 (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 11:41

Jasně, že to jde. Já to mám udělaný následovně: mám rádio Sony XR 5880 (starý kazetový, ale má RDS a vzadu výstupy na zesík) a jelikož v něm je mechanika, která si nějak napíná pásek na kazetě, nemoh jsem požít klasickou "kazetku" s drátem na přenos signálu. Tu kazetku koupíš v každým lepším obchodě s elektronikou a stojí 150-300 Kč. Vyrábí ji myslím HAMA.
No ale tohle jsem použít nemoh, takže jsem chtěl využít těch výstupů, který jsou vzadu, na rádiu.
Jestli jsou to vstupy nebo výstupy z rádia zjistíš jednoduše: pokud nemáš nějakej voltmetr, stačí vzít malou 2-3 voltovou žárovku, přidělat k ní drátek tak, aby se dal vstrčit do toho cinche (jakože plus) a druhej pól žárovky přiložit na cinch zvenku (jakože mínus) a rádio pustit. Podle výkonu rádia by se, pokud jsou cinche VÝSTUPY, měla žárovička aspoň trochu rozsvítit. Jestli se rozsvítí, je to na prd, protože cinche jsou výstupy. A tudíž jsou pro provoz discmana nepoužitelný. Možná by Ti výstupní signál moh iRivera i zničit, protože když rádio vohulíš na plný kule, jde z výstupů docela dost proudu.
Pokud jsou to vstupy, nestane se nic a žárovka se nerozsvítí.
Pokud to nechceš zkoušet nebo VÍŠ, že ty cinche jsou VSTUPY, stačí koupit audio kabel 2x cinch/3,5 jack a propojit discmana s rádiem. Musíš ale mít na rádiu možnost volby vstupu signálu, tzn. přepínání rádio/kazeta/INPUT. Pokud tohle přepínání nemáš, jsou Ti cinche k prdu.
Nejjednodušší je ta asi kazetka. Prostě jí koupíš, vrazíš jí do rádia, zapneš přehrávání a jacka připojíš k discmanu. A už to hraje. U iRivera je asi jedno, jestli to vrazíš do sluchátkový díry nebo do LINEOUT. Já mám iMP 150 Chromex a u tohodle je to jedno. Zesiluje se to stejně a EQ taky funguje stejně.
Pokud bys chtěl discmana napájet ze zásuvky zapalovače, kup si radši originál adaptér s přepěťovou ochranou, protože já idiot jsem si koupil nějakej šmejd (adaptér), vrazil jsem to do zapalovače a do discmana ještě PŘED nastartováním auta, pak jsem nastartoval a ten přepěťovej ráz, vzniklej startováním, mi zničil nejen adaptér, ale i discmana. Štěstí bylo, že to byl nějakej levnej neznačkovej **** (discman) a stejně by asi odešel. Reklamoval jsem odpálený napájení, v krámě jsem jim o svým experimentu s adaptérem v autě nic neřek a oni mi vrátili prachy.
Od tý doby radši používám jen baterky a vždycky s sebou vozím nějaký náhradní nabitý.
Pokud by Ti nefungoval ani jeden z uvedenejch způsobů, dá se ještě udělat takovej malej bastl, ale to je na dlouhý lokte a chce to bejt trochu šikovnej "radioamatér". Mám na mysli prodloužení drátků od snímací hlavy kazeťáku na konektory ven z rádia. Je to prasárna, ale funkční a nic se tim neničí.
Tak doufám, že seš z toho moudrej a nějak se To to povede.
Čus a iRiverům ZDAR ! :-)))
P.

Re: Autoradio X diskman mp3
Autor: Petr 123 (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 11:42

Jo eště jedna malá nejasnost: to moje rádio má dva vstupy a dva výstupy, takže já to ženu přes ty vstupy.
P.

Re: Autoradio X diskman mp3
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2005 16:05

Super Petře. Dobrá odpověď, s tím voltmetrem a výstupama to zkusím. Jinak mám obyčejnou CD-mechaniku a ne kazetovou mechaniku, ale to je jen na upřesnění. :-)
Mám spoustu mp3 na CD, tak toho chci využít a strčit diskmena do přihrádky a ze zadu vést drátky až k rádiu. Nenápadné, ale přitom funkční využití, a spousty hudby. Teď jen, abych měl vstupy. :-) Ještě jednou díky, hodně mi to pomohlo. Ahoj Jirka

Re: Autoradio X diskman mp3
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 07:33

Zdravim
Mam autoradio CDR500 a rad by som sa spytal, ci niekto nema skusenosti s prepojenim tohto radia na MP3 prehravac. Ked ho vytiahnem tak tam necakam nijaky externy vstup. Myslim skor to ci sa to da pripojit niekde vo vnutri na nejaku suciastku. Pripadne ci ma niekto elektroschemu tohto radia.

Dakujem

Re: Autoradio X diskman mp3
Autor: puncak (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 12:41

Toto zařízení stojí 485,-Kč a funguje - používám to



Zákaznická podpora

ICQ : 203359932
Tel. : 272 915 111
GSM : 603 767 082



Volejte nám
zdarma přes Skype




CAR MP3 MUSIC RADIO STATION


Zařízení ve tvaru adaptéru do cig.zapalovače v autě.
toto zařízení přenáší z Vašeho MP3 přehrávače nebo pocket PC hudbu do Vašeho autorádia.

Jednoduchá montáž kterou zvládne i amatér.

Stačí zasunout adaptér místo zapalovače ,konektor do MP3 přehrávač a naladit na autorádiu frekvenci která je vyznačena na adaptéru (107,7 MHz)

Technická specifikace:

Přenos: FM Stereo
Napětí: 9-12 V
Odběr : 40mA +-10mA
Audio vstup : -10dBv
Dosah : do 20m
Odstup kanálu : 40dB
Pracovní teplota: -20 -+85 st C
Velikost: 88mm x 38mm x 30mm

Re: Autoradio X diskman mp3
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 13:07

Diky za radu ale prisla neskoro :-(
Ak si pozries prispevok "nefunkcny ovladaci panel" tak tam sa dozvies, ze cez vikend som origos radio zneskodnil :-)
Snoril som po nete a nasiel celkom penky Panasonic cq-c1313NE, ktore ma aj externy vstup zpredu, podporu MP3 a najdolezitejsie, ze existuje k nemu adapter na pripojenie origos ovladania z volantu za 2200Sk

Re: Autoradio X diskman mp3
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2006 22:36

to ano ...ale bohužel nemá antishock ...což mě velice znechutilo,když jsem si ho chtěl také koupit

Re: Autoradio X diskman mp3
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 06:18

To teraz zartujes
Myslel som si ze to je standard a preto to neni uvedene v popise vyrobku. Je to vazne taky problem? Ma vobec CDR 500 antishock?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **    **   ******   **    **  **     ** 
 **    **   **   **   **    **  ***   **  **     ** 
 **    **   **  **    **        ****  **  **     ** 
 **    **   *****     **        ** ** **  ********* 
 *********  **  **    **        **  ****  **     ** 
       **   **   **   **    **  **   ***  **     ** 
       **   **    **   ******   **    **  **     ** 
Powered by Phorum.