www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Repro k novému rádiu
Autor: Ramon (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 18:31

Dávám do Astry F 94 nové rádio 4x40W a zároveň mi nehraju v zadním platu jede reprák ( 165 mm ).Proto bych se chtěl zeptat jak silný,při výkonu rádia ,tam mám dát reproduktory a nějaké vaše doporučení od koho a za kolik.
Něco už jsem ve fóru našel ,ale moc se neorientuju.Díky.

Re: Repro k novému rádiu
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 19:06

Zpravidla je lepší dávat vždy repro o větším výkonu než výkon autorádia. Tzn. v tvém případě více než 40 W na jeden kanál, současně si ale dávej pozor na vnitřní odpor reproduktoru- rádio má na jeden kanál výkon 40 W při zátěži 4 ohmy, z toho plyne, že bude mít jiný výkon při reproduktoru o odporu 2 ohmy a 8 ohmu. Když zapojíš na jeden kanál dva reproduktory paraelně, tak se ti jejich celkový odpor změní na násobek ku součtu jejich odporů (např. 4x4 / 4+4 = 2 ohmy). Tyhle údaje jsou v manuálu rádia. Když dáš reproduktor o menším výkonu na autorádio o větším výkonu (např. 40W radio a 20W repro), tak se celkem nic nestane, kromě toho že když to víc zesílíš, tak ti buď shoří cívka v reproduktoru nebo se roztrhne membrána.
S konkrétním výběrem repráků ti neporadím, ale pokud nepotřebuješ nějakou extra muziku (aby to hejbalo s autem až bude opadávat kit ze spojů) tak se stačí držet mých rad. Kup si nějakou zavedenou značku reproduktorů, doporučuju 2, nebo 3 pásmové repro (jsou to takové co jsou doplněny ještě o jeden či dva menší reproduktory před ozvučnicí). Takhle jsem postavil muziku bratránkovi do favorita (3000 rádio, 4x250 kč za dvoupásmové repro) a za tu cenu to hraje dost solidně. A ještě poslední rada- nenalítni na reproduktory kde píšou 250W atd...jsou to výkony měřený za ideálních podmínek, důležitý je elektrický výkon.

Re: Repro k novému rádiu
Autor: Ramon (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 19:28

Teď jsem zrovna objevil na netu www.tvm-valmez.cz zadní basové repro ARN 165-01/4 za slušnou cenu( 320/kus).Myslím že by mohly být vhodné a jso jak říkáš 4 ohm.Vpředu mám v Astře orig. 40W/165 mm. a výškáče.To také není nic moc.

Re: Repro k novému rádiu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 21:29

No ja vam do toho nechci kecat, ale koaxialni resp. vicepasmove reproduktory v HiFi technice opravdu nemaji moc co delat.
Jedna vec je to, kdy DUC DUC (umyslne nerikam muzika) hejbe autem a druha vec je poslech pohodove hudby (tiche a vyse polozene pasaze)
a mluveneho slova. Udelat tohle na urovni je umeni.

Najdi si na Inetu povidani kolem ozvuceni automobilu (myslim profi ozvuceni, ne nejaky od Franty z vedlejsi vesnice, kterej ma nadupanou skodifku reprakama) a poznas o cem to skutecne je.

Re: Repro k novému rádiu
Autor: aeon (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 13:34

Zdravím,co to maš za autoradio????značka....stimhle taknějak taky souhlasím..koaxialni resp. vicepasmove reproduktory v HiFi technice opravdu nemaji moc co delat co napsal Standa,je lepší mit vše zvlaš a přes vyhybky jako to mam jazhruba ,mam kadetta C16NZ hudbu sem si dělal uplne sam..ty modry basaky sou 200W(530Kč),ty měnší s modrym zavěsem sou 100Wale cena je i stěma vyškačema kupoval sem to v HK.v hypernově i s bednou za 400Kč,h+ vyhybky,,,a měl sem to zapojeny na autor.Pioneer ktery měl vykon 4x30w,a ve předu mam orig.blaumpunkty.... a vpohodě to vše stihalo ale musel sem natahnou vše 2,5 repro dvoulinkou i napajení autoradia od baterky....je to fpodstatě to samy když daš dozadu 2 3pasmové reproduktory akurat si myslím že to bude huř hrat,protože protože vyhybka odfyltruje věci co ten reprak neumí zahrat.třeba basak ten neumí zahrat výšky proto se dava na vyhybku aby to ty vyšky odfyltrovalo protože se zbytečně zatežuje a je tim omezovan vykon.basaku.......a navíc to lip vypada zaleží na tobě jestli to maš na poslech nor.hudby nebo nějakyho techna nebo něčeho takovyho,..........mrkni se na tuhle stranku maj tam dobry věci....www.hadex.cz

Přílohy: repro2.jpg (169.2KB)   repro.jpg (135.4KB)  
Re: Repro k novému rádiu
Autor: Ramon (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 15:29

Dávám tam Medion 4x40W,CD,MP3,USB-MP3. Vpředu mám origo.opel repro a výškáče,ale u původního rádia Opel 300car+kaz. mi při hlas.hudbě přední repráky mírně chrastily,tak si myslím že budou taky zralý na výměnu.Poslouchám většinou taneční techno hudbu,ale nepotřebuju jí mít extra nahlas.

Re: Repro k novému rádiu
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 15:44

Podívej se na www.hificar.cz a na autohifi.cz tady nejdeš jak nabídku repro, tak i pár zajímavých informací jak na kvalitní poslech v autě.

Re: Repro k novému rádiu
Autor: Martin X18XE (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 17:31

Mam v fku panasonica 4x50 + 500w zesak + vzadu 35cm sonku a taky mi to pekne trepe autem :-)))

Re: Repro k novému rádiu
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2006 08:23

Chtěl bych se zeptat někoho kdo má s touto problematikou víc zkušeností, jestli dát do zadního plata radši známou značku, něco jako toto: [www.hificar.cz] nebo je lepší pořídit něco levnějšího jako třeba toto [www.hadex.cz] s tímto [www.hadex.cz]
a bude to hrát stejně dobře nebo lip. Prostě do čeho byste šli radši?



-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: Repro k novému rádiu
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2006 19:26

Mno mám dojem že původně chtěl Ramon jen vyměnit zadní repro za něco podobnýho co tam bylo ..... Já teda vyměnil původní rádio car300 za panasonica (píšou 4x45 ne že bych tomu věřil smiling smiley ) a na původní repro to hraje krásně a jsou tam ty jak píšete koaxiální repro ...... podle mě by sehnal tak do 1500,- dost solidní náhradu za původní třeba od blaupunkta

Re: Repro k novému rádiu
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2006 17:24

Doporučuji třeba tyhle stránky [autoaudio.wsc.cz]

Já mám vzádu 3pásma od MTC už asi 4roky a chtělo by to výměnu, není to už ono. Vpředu mám nové 130mm komponenty (středový repro + vyhýbka + výškový repráček) Incar od Blaupunktu a je to dost znát. :-)
Vřele doporučuji tuto variantu, nebo dozadu taky komponentní ale tak 165mm



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Repro k novému rádiu
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2006 18:47

Rozhodl jsem se pro nové ozvučení s mp3 a chci do toho dát max 5600,- (na víc se necítím :-)) Chci za ty prachy dostat to nejlepší co "za pár korun" jde. Rádio bych chtěl kvalitní značku (Pioneer, nebo Panasonic 4x50W) některý z nejlevnějších modelů a to znamená něco do 3000,- Chtěl bych pořídit dopředu něco kvalitnějšího než jsou ty staré papírové 87mm repro co tam mám teď, proměřil jsem otvory a 100mm tam po drobné úpravě vejdou. Chci 2-pásmové koaxiální. Do dveří je nechci, to se mi nelíbí. Vrazím do nich max 900,-
Dozadu budu dělat nové plato, takže prostorem omezený nejsem, proto bych volil komponentní repro 2x165mm středobasy a nějaké "výškáče". Do těch dám max 1700,- Do plata jsem na 90% rozhodnutý pro ty Magnat BP 2160 (líbí se mi i design), ale chtěl bych radu jestli nebude lepší koupit něco levnějšího třeba z www.hadex.cz a bude to mít stejný výsledek.
Ještě k předním. Do 900,- se dá sehnat lecos, od Panasonicu, přes Alpine, Blaupunkt, Magnat, MacAudio, Clarion až po já nevím co... Proto bych chtěl radu podle čeho vybírat, jestli podle výkonu (RMS nebo peak), nebo podle frekv. rozsahu, nebo podle citlivosti, nebo je důležitější něco jiného? Hlavní co chci je, aby při otočení vol. doprava nebylo slyšet chrčení, ale čistý zvuk.



-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: Repro k novému rádiu
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 17:01

Nemusí chrčet repráky ale i zesilovač v tom rádiu, zvlášť když bude stát 3000,-

Re: Repro k novému rádiu
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 17:40

To je pravda u nanalogových zesilovačů. Ale na Panasonic CQ-C8803U s digitálně řízeným zesilováním ještě nemám :-( . Zatím budu rád když vyměním ty "chrchláky" co jsou tam a "kazeťák" Sencor.



-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: Repro k novému rádiu
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 18:01

jak velky repraky mam dat dozadu?jaky muzu koupit?aby nebyly moc velky nebo maly.dik za odpoved

Re: Repro k novému rádiu
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 19:01

To záleží jestli je chceš do plata, nebo vedle něho tam jak jsou origo. Pak to záleží na tom kolik do toho chceš dát. Největší klasika je asi 17 cm průměr (přesně 165mm) stšedobasové repro a k tomu 4 nebo 5cm výškové repro.



-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: Repro k novému rádiu
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 19:21

do plata,ja tam ty origo.nemam.ma to zakladni vybavu.ani vysky tam nejsou smiling smiley

Re: Repro k novému rádiu
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 19:30

Dobře, teď si musíš ujasnit kolik do toho dáš. Pak už jenom hledat to co ti bude nejvic vyhovovat. A pro lepší informace si můžeš přečíst třeba : [autoaudio.wsc.cz]



-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: Repro k novému rádiu
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 19:36

moc dík!Chtěl bych koupit nějaký normální repráky do plata a pokusit se to napojit do rádia...snad to bude ok..

astra 1,6 r.v. 1997

Re: Repro k novému rádiu
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 19:44

Já tam šoupnu toto: [www.hificar.cz]



-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********   **    **  **               ** 
 **  **  **  **     **  ***   **  **    **         ** 
 **  **  **  **     **  ****  **  **    **         ** 
 **  **  **  ********   ** ** **  **    **         ** 
 **  **  **  **         **  ****  *********  **    ** 
 **  **  **  **         **   ***        **   **    ** 
  ***  ***   **         **    **        **    ******  
Powered by Phorum.