www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
vypinani radia
Autor: bobo (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2006 19:48

Cuz potreboval bych poradit s radiem. Kdyz nastartuju tak se my vypne a vynuluje se komplet cely. Radiem to neni, ale nevim jestli sem nezapomel na nejaky drat, kdyz sem ho vyndaval abych pripojil repro. Predtim to slo, ale ted ne =( dva draty mam na + a jeden na - . Radio mam zapojene pres cokolady, jelikoz ma ustrihle kabely. zadny volny drat na radiu nezbyl.
Tak nevim....... diiik za rady

Re: vypinani radia
Autor: Harampák (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 19:26

No jo ale máš to připojený na blbej +pól.Zapoj to na + od varovných světel.Pokud bys to zapojil jinam,třeba na osvětlení přepínače ventilátoru tak tam při startování nejde proud a proto se ti to vymaže.Vyndej rádio a změř to multimetrem a uvidíš že při startu ti tam nejde proud a jinak jo.

Re: vypinani radia
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2006 18:01

a nebo to bude tím a to nejspíš že nemáš zapojený paměťový drát pro přívod stáleho proudu. Ten je tam proto aby ti udržel v paměti všechny stanice které sis tam předtim navolil

Re: vypinani radia
Autor: mcspek (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2006 07:13

čest, mám otázečku k opačné situaci, koupil jsem rádio medion pro2 jinak je to typ s bluetooth handsfree, a rádio se mi s vypnutím zapalování vypíná a nejde zapnout ani když je klíček v zapalování na pozici I, zapíná se pouze pokud mám klíček v poloze II, vím že originál Blaupunkt hrál po stisku tlačítka, ale tady nic , napadlo mne tedy že budu muset spojit konkrétní dva dráty v napájení rádia, vím i které , ale je to to správné řešení ? díky za info



Příspěvek upraven (21. 06. 2006 09:15)

Astra F C14NZ r.v.92

Re: vypinani radia
Autor: Petr Lodar (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2006 09:42

re: Bobo
Ahoj.
Stím vynulování je pravda že je potřeba mít rádio připojen na stálý proud který zůstává i při startování jako třeba varning a nebo přívod od pojistek ten je lepší sice dál ale je to takové elegantnější. ale také ikdyž je to tam předělávané tak by v některém z těch kabelů měl tenhle stálý proud být...


re: Mcspek
To máš pravdu blaupunkti montovaný original umí hrát po zmačknutí power tedy modrého tlačítka i na stálý proud který je použit na napíjení paměti, ale ostatní radia který si tam dáš potřebují mít napájení i na provozním vstupu což ty vlastně při vyplém klíčku nemáš. takže můžeš připojit oboje napájení na stálý proud a hrát pořád, ale nebude ti choditvypínání s klíčkem, nebo se smířit stím že to bude chodit jen s klíčkem.

Re: vypinani radia
Autor: mcspek (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2006 09:48

diky



Astra F C14NZ r.v.92

Re: vypinani radia
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2006 07:37

Nejlepší je natáhnout plus od baterky a máte pokoj winking smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********  **     **  **     **        ** 
 **    **  **        **     **   **   **         ** 
 **        **        **     **    ** **          ** 
 **        ******    **     **     ***           ** 
 **        **        **     **    ** **    **    ** 
 **    **  **        **     **   **   **   **    ** 
  ******   **         *******   **     **   ******  
Powered by Phorum.