www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Dan (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2006 16:08

Zdravím, mám následující problém: zakoupil jsem před časem vůz Opel Astra F Caravan ve kterém je originál původní rádio Blaupunkt CAR 300. Po zapnutí se na display objeví nápis SAFE a tím to končí.
Po zmáčknutí tlačítka AS pro odkódování se neděje naprosto nic - nejde tedy zadat odblokovací kód (kód znám). Po přendání do vozu totožné značky a typu rádio funguje naprosto normálně (bez problému ho odkóduji a rádio hraje tak jak má), v rádiu tedy zřejmě problém nebude. Něvěděl by někdo v čem je "zakopanej pes" a co stím?

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2006 20:38

Jestli se nepletu,musíš mít zapnutý klíček.Pokud to ani tak nepůjde,proměř napájení do ISO konektoru.
[www.kadett.cz]

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: S.C. (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2006 22:20

Mám stejný radio , auto i manuál, jestli chceš návod na odkódování,tak napiš.Máš-li radiokód tak není problem.
SCibulka@seznam.cz


Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Dan (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2006 07:00

A nemas nahodou navod na odkodovani philips 400?

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Dan (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2006 18:52

Děkuji všem za pomoc! Problém je vyřešen ač se jevil téměř neřešitelným - byl to oříšek i pro opráváře autorádiíí a autoelektrikáře. Všichni svorně tvrdily, že se s tímto problémem nesetkali, ale nakonec se stím vyrovnali (v autorizovaném servisu Opel). Takže problém byl v kontaktu ve spínací skřínce !!! Stačilo lehce "zarachtat a zatlačit" s klíčkem v zapalování a rádio naskočilo.

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Miroslav (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2006 13:25

Mám podobný problém so spustením rádia CAR 300. Po zapnutí zapalovania ,vypnutí
rádia ,stlačení AS a znovu zapnutí rádia sa objaví 5 SAFE. Ale po desiatich minutách ma to nepusti na zadanie kódu. Predtým som kódy zadával bez problémov.
Môže to byť tým,že mám veľmi slabú batérku? /motor nenaštartujem/

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2006 17:06

Čím víc pokusů již bylo zkaženo, tím víc se prodlužuje čekací doba.

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Dan (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2006 17:42

V návodu k tomuto autorádiu, který lze najít i tady [www.opelastra.cz] je uvedeno: počet přípustných pokusů je indikován na displeji. To je to 5 SAFE (to znamená, že zbývá 5 pokusů). Po prvních dvou okusech je čekací doba asi 10 vt., pak 10 min. a více. Po 9. chybném pokusu je čekací doba pro další možné zadání 640 minut ! Pozor-během čekací doby musí být autorádio stále ZAPNUTÉ ! Po 10. pokusu kdy je zadán špatný kód je rádio zablokované úplně a odblokování je možné pouze v autorizovaném servisu Opel.

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Miroslav (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2006 06:21

Ďakujem za informáciu ohľadne čakacích dôb pri zadávaní kódu rádia. V návode na
obsluhu CAR 300 /na týchto stránkach/je popísané,že po prvých dvoch pokusoch je čakacia doba cca 10 sekund,ďalšie pokusy je možné zadávať po 10 minutách a posledné zadávanie kódu po 640 minút. Bohužiaľ tam nie je napísané,že po druhom zadaní sa doba úmerne zvýšuje počtu zadaných pokusov. To znamená,že na zadanie 6 kódu môžem čakať aj 20 minút.

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Miroslav (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2006 09:27

Na zadanie 6 kódu som čakal cca 50 minút.Kód bol správny, rádio je funkčné.
Týmto ďakujem všetkým ,ktorí mi pomohli pri odblokovaniu rádia CAR 300.
Dík !!!!!!!!!!!!!!!

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Haňas (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 15:21

Ahoj, mám stejný problém s rádiem Blankunkt 300 v Opel Corse. V zimě jsem vyměnila baterii a od té doby jezdím potichu:-(. Chtěla jsem kód (ten znám)zadat podle těchto návodů, ale dostala jsem se jen k tomu, že když zapnu zapalování, smáčknu AS a redio, pípne to a pak už jen svítí SAVE...Mám tedy dále držet nebo co dělat? Nebo je chyba jinde?

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 18:31

Haňas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, mám stejný problém s rádiem Blankunkt 300 v
> Opel Corse. V zimě jsem vyměnila baterii a od té
> doby jezdím potichu:-(. Chtěla jsem kód (ten
> znám)zadat podle těchto návodů, ale dostala jsem
> se jen k tomu, že když zapnu zapalování, smáčknu
> AS a redio, pípne to a pak už jen svítí SAVE...Mám
> tedy dále držet nebo co dělat? Nebo je chyba
> jinde?


Zde četla?
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Haňas (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2010 19:31

Ahoj, první bod postupu dle odkazu jsem dodržela, ale svítilo jen SAVE, nic dalšího, tedy ani CODE už to nenabízí, takže není jak to tam napsat. Dík předem za radu.H.

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2010 19:54

A před výměnou akumulátoru se to rádio samo zapínalo a vypínalo se zapnutím a vypnutím klíčku?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Haňas (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2010 14:54

Ano, zapínalo se to s nastartováním

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2010 19:09

Tak až to pípne, pusť AS a čekej. To vypadá jako když někdo zkoušel zadat kód a nesprávný. Záleží kolikrát to kdo zkusil, čekací doba se prodlužuje. Po celo dobu musí zůstat to rádio i zapalování zapnuté.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Míša (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2010 14:59

Ahoj Petro, už jsi vyřešila svůj problém s rádiem? Měla jsem stejný problém, tak kdybys ještě potřebovala pomoc, tak mi písni, pomohu. Děkuji za odpověď. Míša

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: kachnor (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2010 16:27

Ahojky mám menší prozbu.Koupila jsem si auto z bazaru s tím samím rádiem a bohužel k němu nemám žádný kod.Ani nevím kde bych ho mohla sehnat.Proto bych Tě chtěla poprosit o nějaké informace co by se s tím dalo dělat.Vždy se mi objeví jen "SAFE" a dál nic.Bohužel mi nebyl nikdo schopný říct co s tím mám dělat.Proto bych byla moc ráda,kdyby si mi odepsal a poradi.Moc děkuji.Katka

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2010 17:50

Demontovat rádio a napsat číslo začínající GM. A zde si stáhnout příručku [www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: problem s Blaupunkt CAR 300
Autor: Malda (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2011 17:36

Ahoj,mám také problém s radiem CAR300.Po odpojení baterie ho nemůžu rozjet, napřed při zmáčknutí tlačítek tak se buď nic neukáže,nebo naskočí SAFE,nebo naskočí 7 SAFE,někdy skočí jen SAF.Myslíte, že je problém s kontakty? Děkuji Martin

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******   ********    *******   ******** 
 ***   ***  **    **  **     **  **     **  **       
 **** ****  **        **     **  **         **       
 ** *** **  **        **     **  ********   ******   
 **     **  **        **     **  **     **  **       
 **     **  **    **  **     **  **     **  **       
 **     **   ******   ********    *******   ******** 
Powered by Phorum.