www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 15:38

Koupil jsem rádio na mp3, nějaký Sencor za 2tis a jde jenom se zapnutým kličkem. Problem je třeba v tom, že když jedu, mám puštěné rádio a chci zhasnout motor,tak mám problém. Vypne se i rádio. Je to prostě naprd. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli to je radiem, nebo jestli se to dá ještě nějak vychytat.

Podotýkám, že předtím jsem tam měl CAR 300 a to mělo vedle dvou velkých zásuvek (jak je to znázorněno v "Zapojení rádia" ) ještě nad tím polviční konektor se tušim 4-ma plíškama. V novém rádiu už ale místo pro tu poloviční zástrčku nebylo, tak jsem ten konektor na tom kablu musel oddělit, abych to vubec zapojil..Vše ale hraje jak má, ale přesto se ptám, jestli by to eventuelně nemohlo být těma čtyřma kontaktama, ktere ted nejsou nikde zapojeny ? U starého rádia to šlo i bez kličku, tak počítám s tím, že ted by to taky mělo jit, muže mi někdo poradit?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil DarriN (09.12.2006 15:41)

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 15:51

Už jsem tady něco našel, myslíte, že bych měl spojit červený drát se žlutým?
K čemu pak sloužily ty horní 4 dráty?

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 15:51

HLEDEJ !!! "zluty drat"

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 15:51

No vidis jak ses sikovnej. smiling smiley

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 15:54

DIK zkusim to!

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 20:12

Stando, Zjistil jsem, že ty draty mam uplně pomychane. Třeba žluty drat mam na pravem předním repráku. Podle manualu radia jsem zjistil, kde je jaky kontakt. Připojil jsem vadasku na zem a zjistil jsem, že mam prohozeny staly proud s proudem se zapalovani, (staly sviti porat a je na miste pro zapalovani) Zkusim to přehodit, ale stejně je to nějaké divné..Barvy nechme stranou. Které kontakty mam propojit? Propojil jsem stály proud se zapalováním a bez kličku se rozsvítily nejruznější podsvícení, třeba z přihrádky..CO mám dělat? Mam to prohodit? nebo to tak ma být? Co se vubec propojuje?

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 20:22

podívej se sem, máš tu schéma, kde jaká barva má bejt
[www.kadett.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 20:38

No ted mi nejde ani tak o barvy, jako spíš co mam jak zapojit. V reprácích to asi nic nebude, ty hrají správně. Jinak tedka jsem prohodil ty dva dráty ( pamět a zapalování) protože jsem to měl naopak zřejmě. Podle manuálu radia i podle tohoto schématu, jak se ted dívám. No a nic se nezměnilo. Divné je, že ted mi jde i stálý proud i ze zapalování a pořát to hraje jen při zapnutém klíčku. Rádiem to asi nebude, jinak by v návodu nepsali o paměti. Co konkrétně za drátky kluci spojovaly?
Taky tady psali, že na plusu mají být dva.Jsem z toho doplantany..Poradte, stále mi k tomu,aby to hrálo něco chybý sad smiley

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 20:40

Pořát tady není Broučku, co je ten žlutý a červený. Už jsem i spálil pojistku, protože jsem spojil fázi s kostrou. sad smiley

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 20:49

To snadno zjistíš zkoušečkou, žlutý a červený jsou přívody proudu, jeden je na přímo, druhý je přes klíček.zjistíš to právě s tou zkoušekou.Pak je tam ještě jeden který je pod proudem,když rozsvítíš světla.A pokud chceš,aby rádio hrálo pořád, tak ten kablík, kde je proud jen když zapneš klíček,který patří na pin č.7,tak ho tam nedávej a propoj pin č.7 s pinem č.4.Budeš mít tak stálí proud na obouch pinech

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (09.12.2006 20:54)

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 21:00

Jasna, to jsem zjistil, a na zakladě toho jsem přece poznal, že mám naopak stálý a zapalovací kabel. Ted jsem jako když ve výchozí poloze a potřebuji zjistit, co a jak zapojit, aby mi to hrálo i bez klíčku..Jinak ty dva proudy - stálý a zapalovací tam mám - co ted? Když propojim jeden z nich se zemí, spálím pojistku, když propojim oba mezi sebou, zapne se veškere elektro, klidně i bez klíčku, prostě jako kdyby to bylo v poloze před startováním. Tak co mam zapojit, propojit? sad smiley

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 21:05

JOOOO to jsem chtěl slyšet..Dík Broučku smiling smiley

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 21:17

DarriN napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jasna, to jsem zjistil, a na zakladě toho jsem
> přece poznal, že mám naopak stálý a zapalovací
> kabel. Ted jsem jako když ve výchozí poloze a
> potřebuji zjistit, co a jak zapojit, aby mi to
> hrálo i bez klíčku..Jinak ty dva proudy - stálý a
> zapalovací tam mám - co ted? Když propojim jeden z
> nich se zemí, spálím pojistku, když propojim oba
> mezi sebou, zapne se veškere elektro, klidně i bez
> klíčku, prostě jako kdyby to bylo v poloze před
> startováním. Tak co mam zapojit, propojit? sad smiley


To je velká chyba, nesmíš dát proud proti kostře,ani proudy mezi sebou.jak jsme napsal, zapoj jen stálej proud na oba piny.Ten druhý proud co jde přes klíček pořádně zaizoluj.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2006 12:40

Jo už jsem to udělal, jak si psal ve svem předchozím příspěvku a funguje to jak má smiling smiley paráda.. Sakra, že mě to nenapadlo, no prostě netušil jsem, že mám něco vyhodit. Tak teda díky !!

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2007 09:35

hele chlapy,jestli sem to dobře pochopil,tak když to udělám stejně jak psal brouček,tak to rádio bude fungovat stejně jako origo??bude hrát bez klíčku a když ho vypnu,tak nebude svítit displey a nebude mi žrát baterku??dik v tomhle nejsem nějak zručný

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2007 10:21

štuky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> hele chlapy,jestli sem to dobře pochopil,tak když
> to udělám stejně jak psal brouček,tak to rádio
> bude fungovat stejně jako origo??bude hrát bez
> klíčku a když ho vypnu,tak nebude svítit displey a
> nebude mi žrát baterku??dik v tomhle nejsem nějak
> zručný


Jasně, bude to hrát normálně, když ho vypneš, tak bude vypnuté a nebude nic svitit.Máš to popsaný v příspěvku zde:
Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: Brouček (snat.ipworks.cz)
Datum: 09.12.2006 21:49


To snadno zjistíš zkoušečkou, žlutý a červený jsou přívody proudu, jeden je na přímo, druhý je přes klíček.zjistíš to právě s tou zkoušekou.Pak je tam ještě jeden který je pod proudem,když rozsvítíš světla.A pokud chceš,aby rádio hrálo pořád, tak ten kablík, kde je proud jen když zapneš klíček,který patří na pin č.7,tak ho tam nedávej a propoj pin č.7 s pinem č.4.Budeš mít tak stálí proud na obouch pinech

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2007 10:57

smileys with beer broučku dík..to sem chtěl vědět...tebe tady nemít...hot smiley

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2007 13:19

tak sem to asi nepochopil,nebo to mam v autě jinak....zapojil sem to tak jak je tady napsaný,ale je to pořád stejný...proud ze zapalování sem přerušil a trvlý plus sem teda dal místo něj....a nic...radio svítí furt a sice jde zapnout,ale jde mi o to svícení.bude mi vybíjet baterku...když sem tak koukqal na zapojení konektoru u rádia,tak tam mam dva kabely na proud..trbalý proud a memory +12V...tak nevim..nevyznám se v tom...dik

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: KubbY (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2007 18:41

Ja mam podobny problem. Mam Xpload S2000, chova se jako puvodni origos radio P202, vyndam klicek vypne se, ale jde mi pak zapnout. Problem je v tom, ze se mi vynuluje nastaveni :-( Jako kdyby se vyndanim klicku vyplo uplne napajeni. V podstate stejne jako kdyz vyndavam baterku z auta, tak se mi radio taky vynuluje...jestli dobre chapu Broucka melo by stacit propojeni PINu 4 a 7 jest tak?

Dalsi problem je zobrazeni datumu, ale na to uz jsem tu navod nasel, za ten diky ;-)

Astra F htb. rv.97

Re: Hraje jen s klíčkem.
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2008 09:42

Kluci mám dotaz,na kadettu mám zapojený rádio tak že mi při zapnutí zapalování hraje a při vypnutí se taky vypíná... Což je pro mě ok jelikož nemusím při odchodu z auta vypínat rádio... A teď otázka,dá se použít do kadetta zadní část spínačky taková aby rádio hrálo při vypnutém zapalování a vypnulo se až při vytažení klíčku ze spínací skřínky ? Neměla to tak astra F ?

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **     **  **     **  **     ** 
    **     **    **  **     **  **     **  ***   *** 
    **         **    **     **  **     **  **** **** 
    **        **     **     **  **     **  ** *** ** 
    **       **       **   **    **   **   **     ** 
    **       **        ** **      ** **    **     ** 
    **       **         ***        ***     **     ** 
Powered by Phorum.