www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
zesilovač zn.Raveland
Autor: score (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2007 16:59

Zdravím.Koupil jsem si zesilovač zn.Ravelan XCA 1200 a kamoš říká,že je to zesilovač na prd,tak nevím,ale potřeboval bych jen vědět jestli má s touto značkou někdo jaké zkušenosti z toho jak to hraje atd nebo jestli je to šunkahot smileyDík moc

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2007 19:09

To přece není takový problém ho zapojit, poslechnout a udělat si svou představu. Jen upozorňuji, že tohle budeš muset taky něčím krmit. Takže doporučuji pořádný zdroj, jištění, kabely a kapacitor. 100Ampér je 100Ampér.

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: score (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2007 07:44

Mam ho zapojeny,ale nemam jeste na to ty poradne reprodiktory,ktere by mohl tim krmit,ale zaslechl jsem,ze je to pekna mrcha ta znacka a pry nici repro,ale tak proto se toho bojim,abych to nekoupil a pak END.....Jen jestli nekdo nema s tim zkusenosti,jako jestli je s tim nekdo spokojen nebo jeto na nic,ale i tak dik.Jinak je to Raveland XCA 1200(W)

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2007 18:16

No já mám repro vzadu JBL GTO937 které mají 100W RMS a budu je krmit asi tímhle : [www.ahifi.cz]
A jak píše Vendys, když zesilovač tak pořádný kabely a jištění [www.ahifi.cz]
Kapacitátor je dobrý ale není zas tak potřeba pro takhle malý výkon

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: Ripp (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2008 19:55

Zdravim vsechny.Ja o znacce raveland nechci v zivote slyset.Mel jsem taky ten zesik Ravelan XCA 1200 a vydrzel mi asi pul roku,nez mi shorel mustek a pak hazel uz jen chybu a stejne vykonove vubec neodpovida cim se raveland prezentuje.Zkus te si porovnat nejakej zesik napr. Carpower a Raveland.Neda se to vubec porovnavat.Carpower napise,ze ma 2*250 rms v mustku,tak je proste ma a hlavne neni drahej.Slozil jsem si od Carpoweru woofer i zesikem a jen zasnu,jak nekteri lidi maji mnohem silnejsi sestavy,ale kdyz si sednou ke me do auta,tak nechapou a hlavne kdyz otevru kufr,tak zasnou,jak jedna 30 dokaze roztrepat vnitrnosti.No urco se toho zesaku zbav co nejdriv a kup si radsi neco jinyho!!!

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2008 06:47

no ja mám raveland repro ovály 6x9 a hrajú super, mám to už 2roky

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: Martin gsi (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2008 09:48

no uz jen podle popisu Raveland XCA 1200 se musim smat! litaji tam vykony 4x300w pa vykony pri premosteni jsou najednou 4x120 se musim smat...Mozna tak 4x30w to by souhlasilo.
Super znacka...tak za 350kc od vjetnamcu.

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: cajda (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2008 13:17

ja ho mam ale ten reveland 700 a hraje super bez problemu a jeste ho mam napul jinak by mi vsechno vyskakalo z auta ven

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: mzhead (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2008 06:07

Martin gsi/ jo a to jak píšeš že tam lítaj ty W, tak kdyby jsi třeba uměl pořádně číst tak to co ty píšeš tich 4x120w tak to je max. 4x120wRMS!!! a né že tam lítaj jen tak nějáký W! já mám komplet celou hifi výbavu v atě od zn raveland, neříkám že je to super značka ale za tu cenua jak to hraje je to super.(model XCA 1200 se jim ale opravdu nepovedl)proto ho nemám. každá značka má svůj nějáký model kterýje poruchový...

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: nigga (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2008 14:13

ten zesilovac mam a nemuzu si stezovat dela dobrej bordel v aute. Tak proto bych nevahal ho koupit (pokud je za solidni cenu) kdo neveri jak hraje muze se podivat na youtube [www.youtube.com]
[www.youtube.com]

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: wadim (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2009 14:47

zdravím všechny co mají zesilovač Ravelant ja ho mám už přes 2 roky a šlape jak víno mam na to zapojený bedny co je tech 120RMS a subwofer panasonic 1400w KTERÝ MA KOLEM 280RMS a dělá to pěkný rachot a to mám jen doma místnost je 5m na 5m.kámoš mi udělal na to zdroj a tahá to pěkně.a až to dám do auto bude to lepší.je pravda že každý má svůj názor ale já sem s ním spokojen zatim ČUS TUNEŘI

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2009 16:06

wadim:
Čoveče, mám pocit, že vůbec nevíš, o čem píšešsmiling smiley...
Když má Sub 1400W, tak jaktože má najednou RMS (předpokládám, že myslíš Psin) 280W?
Jinak jak tu pořád metáte těma Wattama, je to k smíchu winking smiley...
Kdybys pustil v autě reálných 1400W na basech dejme tomu na frekvenci 180Hz, samozřejmě na reproduktoru, který je daný výkon reálně přenést, tak ti praskne srdce - (182 Hz je rezonanční frekvence pohrudni.ce)winking smiley...

Jen pro ilustraci - v kinosále pro 355 lidí se na basy používá SUB , který má sinus (to tvoje RMSwinking smiley)800W na 15 Ohm, citlivost cca kolem 100dB. Navíc je to krabice cca o rozměrech 1,6x1,2x0,5 metru, je v tom 38" reproduktor a když ho vybudíš cca na 3/4, tak v tom sále nejde skoro vydržet...

Co se týče reálného akustického tlaku, dosáhneš v autě srovnatelný výsledek s výkonem řádově nižším - kolem 75W (samozřejmě záleží na použitých reproduktorech) už ti bude působit bolest. Objem kabiny je totiž majinký, takže na rozpohybování vzduchu v ní nepotřebuješ takový výkon jako v sále, který má objem desítky kubických metrů smileys with beer...

A jinak malý rada nakonec - když kupuješ reproduktor - nekoukej tolik na údaj o výkonu, jako například na citlivost - např. rozdíl na citlivosti 3dB znamená, že reproduktor, bude při stejném buzení hrát 2x tolik, než ten, který má citlivost o 3dB nižší...

Zkus se na to podívat třeba na wikipedii, ať pak nemeleš kraviny a nejsi za vola winking smiley...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (12.11.2009 16:08)

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2009 20:31

Proboha to je zase material confused smiley

Jardo obdivuju Te jak na tohle mas nervy...

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2009 20:57

Standa:
Heleď, nemám smileys with beer...
Ale nááhodou jsem to tu pročítal, a div mi nevypadly oči...
Prostě takovýhle příspěvky mě bolejsmiling bouncing smiley...

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: wadim (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2009 22:01

jen sem napsal co ma udeje dany vyrobce a mimochodem koukam na to a ne na waty bohuzel

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: David Muchna (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2012 15:32

Heh tento zesilovač jsem dostal a docela se ho bojim i zapojovat!grinning smiley mam v autě box Hifonics maximus serie 1500W a k tomu zesik hifonics tsi1500 600W fo 4ohmů..k tomu kabely hifonics a kapacitor hifonics 2.2F...ovály hifonics 90rms max 180W..ale chystám ještě sylnější¨zesik od hifonics 1200W do 4ohmů.Jinak ten zesik Reveland,kdyby někdo chtěl tak nějak se určitě dohodnem smiling smiley

Re: zesilovač zn.Raveland
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2012 16:09

David Muchna:
A co jakohot smiley? Tvůj příspěvek jsem nějak lehce nepochopil confused smiley...
Btw, burza je jinde...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  **         *******    *******  
  **  **   **  **  **  **        **     **  **     ** 
   ****    **  **  **  **        **         **        
    **     **  **  **  **        ********   ********  
    **     **  **  **  **        **     **  **     ** 
    **     **  **  **  **        **     **  **     ** 
    **      ***  ***   ********   *******    *******  
Powered by Phorum.