www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Car300 při slabé baterce??
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2007 18:26

Ahoj. Mám Astru F s původním originálním rádiem Blaupunkt CAR300 a problémem je, že někdy ho zapnu a někdy je mrtvé. Normálně stisknu tlačítko, ozve se cvaknutí, krátce blikne "Code" a buď se na TIDu ukáže stanice a začne hrát, nebo nic (jen občas prasknutí v repru, podsvícené zůstane). V zimě mě to nehrálo vůbec, až po pár najetých km. A teď občas taky, zkrátka - buď: 1) zapnu ho i bez motoru a hraje nebo 2) bez běžícího motoru ho nezapnu, až po pár najetých km nebo 3) nezapnu ho za celý den vůbec. Má otázkasmiling smiley - je elektronika taková, že jestli mám slabší baterku, tak rádio nezapnu, nebo je průser někde v rádiu? Baterka je jinak dobrá (pravda, trochu slabší), bez volnoběhu mohu spustit na baterku vše co jde. Akorát pokud chci současně nastartovat, tak s problémem, ale to je jasnésmiling smiley.

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: Ranger (Dan) (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2007 09:21

Problém je na 99% v rádiu - spínací relé, otázka pár korun winking smiley

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2007 19:19

Díky! Otázka pár korun pořízení relé, ale nejsem elektrotechniksmiling smiley. Zvládnu to sám? Jak to relé vypadá? Taková černá kostička, nepletu se? Zkušenosti s pájením mám, ale né s mikropájením. Kdyžtak někomu svěřím.

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: emichal (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2007 03:07

možna by to chtělo zkontrolovat konektory,připojeni radia

ps:doporučoval bych vyndat radio z auta a zapojit ho přimo třeba na
baterku,pak budeš vědět,jestli je problem v samotnem radiu nebo
v relatku

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: emichal (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2007 03:10

kdyby jsi potřeboval schema zapojeni radia tak je

[www.elektromichal.wz.cz]

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: Ranger (Dan) (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2007 15:28

mikeš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky! Otázka pár korun pořízení relé, ale nejsem
> elektrotechniksmiling smiley. Zvládnu to sám? Jak to relé
> vypadá? Taková černá kostička, nepletu se?
> Zkušenosti s pájením mám, ale né s mikropájením.
> Kdyžtak někomu svěřím.

Nepleteš se, je to zjednodušeně řečeno taková černá kostička, ale jak píše emichal, chtělo by to ještě vyzkoušet někde mimo auto, respektive v jiném autě (bez připojení na displej to neodkóduješ) protože to může být ještě špatný kontakt přímo v autě např. ve spínací skřínce :-( to se projevuje obdobně.

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2007 20:17

V jiném autě..jestli najdu někoho, komu se bude chtítsmiling smiley. Ale jak píšu, dělá to náhodně. Navíc se opravdu přesvědčuju (ano, možná fakt jen náhoda), že čím více je tepleji, tím mě jde lépe startovat a tím úspěšnější jsem v zapnutí rádia, třeba i mimo zapnutý motor. Například dnes v pohodě, večer příjdu, zapnu vnitřní světla a rádio nenaskočí. Světla vypnu, nic. Nastartuji, motor běží, nic. Ujedu 20 m (!) a rádio se mě daří zapnout. Přeci by se to mělo zapnout i při slabé baterce? Na druhé straně, znovu zdůrazňuji že jsem elektroamatér, nemůže to být tím, že relé dostane pokyn k sepnutí a jelikož nemá dostatek proudu, tak nesepne? Tedy pokud současně nezapíná i podsvícení, to totiž jde, pak to vše beru zpětsmiling smiley. Včéra jsem vypnul zapínání rádia současně se zapalovaním a je o poznání lepší, budu dál sledovat. Pokud je to ve spínací skříňce, něco jsem tu o tom četl, že i když nastartuji, tak může být špatný kontakt "dávající rádiu možnost zapnout se", to by mě nepotěšilosad smiley.

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2007 20:21

Zkrátka asi jen potřebuju, aby někdo tu moji teorii o slabé baterii ze mě vytřískal a řekl, že tím to opravdu být nemůže, že i kdyby mlela z posledního, aspoň to rádio na vteřinu sepnegrinning smiley

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 04:51

Určite bude chyba v radiu. kup na inzerat nove radio za par korun a mas pokoj ale prv vyskusaj ci to iste nebude robit aj ine co neprepokladam.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: Ranger (Dan) (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 18:19

Tak teorie o nefungování díky slabé baterii je skutečně scestná grinning smiley Baterka může být ve stavu, že auto již nenastartuje, ale rádio vesele hraje, jelikož má naprosto minimální odběr. Jinak to poznáš opravdu jedině tak, že rádio zkusíš jinde a proměřením kontaktů. Zkus tu napsat odkud jsi, třeba se někdo z okolí smiluje winking smiley

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 14:23

Fajn, konečně nemusím řešit baterkugrinning smiley. Takže po odpojení spínaní se zapalováním je to o dost lepší, úspěšnost sepnutí 90%. Ještě se zeptám na jednu věc, jestli je u těchto rádií normální, že se (pokud zapnu rádio) pořád točí kazeťák (jako kdyby tam byla kazeta a přehrávala se). Jinak díky za odpovědi, sehnal jsem teď na půjčení jedno rádio, tak uvidím s koupí nového. Bude mě ale chybět ten černý krytthe finger smiley

Re: Car300 při slabé baterce??
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2007 14:35

Ne to není normální, mechanizmus kazetáku se točí až po vložení kazety

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  **     **  **         ******** 
 **  **  **  ***   ***  ***   ***  **    **      **    
 **  **  **  **** ****  **** ****  **    **      **    
 **  **  **  ** *** **  ** *** **  **    **      **    
 **  **  **  **     **  **     **  *********     **    
 **  **  **  **     **  **     **        **      **    
  ***  ***   **     **  **     **        **      **    
Powered by Phorum.