www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
kompletni audio astra f caravan
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 13:08

Ahoj vsem,
uz celkem delsi dobu vybiram muziku do svoji Astry. Je to bila mrcha z roku 93 s motorem C 16 NZ a je to kombik. K kufru nemam vubec nic - ani roletku, ani plato.
Ted tedy otazka - jak vyresit muziku v zadni casti auta? Predek totiz nebude slozitej, pujde pouze o vymenu radia a repraku, na tom nic moc neni. Jenom sem chtel poradit s tim zadkem, jestli to treba uz nekdo z Vas neresil nebo jestli nekoho nenapadne neco zajimavyho.
Predem dik za odpovedi.
Rosie



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil rosie (28.04.2008 13:10)

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2008 12:53

podívej se do galerie pod nick Crkyk hráje to jako kráva

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2008 12:56

A jak hraje kráva??? Já myslel že jen bučííííí:-)))))

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2008 14:31

Dik, na galerii uz sem koukal...
Ma to ale hacek, ze ja nemam v kufru roletku, takze potrebuju komplet reseni... O to mi slosmiling smiley

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: Martin Tomáš (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2008 18:28

nedávají se náhodou do karavanu zadní repra do zadních plastů 5 dveří?!

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: Martin Tomáš (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2008 18:52

Tak třeba já jsem si v Penny koupil tohle autorádio [12830.hotdigital.eu]

Měl jsem fakt strach co to za ty 1999Kč bude za šrot ale fakt mě mile překvapilo!! Jen na USB 2 a MMC/SD karty jt CD tak vůbec nepotřebuju! hodím do něj 2Gb SD kartu a pohodička! Má spoustu funkcí CD ani na kostkách nepřeskakuje! k tomu mám 165mm dvoupásmové 170W 4ohm repra PIONÝR za 1139Kč (pův 1559Kč) z Elektorwordu Ostrava - Lituju toho že jsem nekoupil ty repra i dozadu!!! Hudba je nádherně čistá to bych neřekl, a to vše za 3h práce v garáži a 3138Kč!! Jsem naprosto spokojený! ZA TU CENU!

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2008 20:52

A daji se dat 165mm repro i do 5. dveri? Nebo se tam s redukci davaji 130mm? Dneska sem to mel sundany, ale za boha si nemuzu vzpomenout jak to je velky...
Jinak predstavoval bych si neco zajimavejsiho nez jen nejaky koaxialy - myslel sem treba 3-pasmovy komponenty a proto sem se ptal jak to udelat.
Co se tyce radia, tak ted mam starsiho Kenwooda, kterej vubec neni spatnej. Jenom bych se chtel s kvalitou zvuku a s hlasitosti dostat zhruba na uroven tohodle - [www.youtube.com]
Hlavne kvuli akcim, ktery delame, protoze kdekoliv otevru auto a mame super ozvuceni.
To je tak nejak moje vize. Jenom to nesmi bejt vubec videt, protoze kdyz auto parkuje pres noc na ulici, tak se dost bojim abych rano jeste v tom kufru neco melsmiling smiley

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 09:17

Proboha to je hrozný co je v tom formanovi! chrastí to příšerně (možná to kazí ta nhrávka)!! Ono nejde pak ani o to rádio (jde taky ale né tak moc) jak o kvalitu reproduktorů ktré jsou dosti opomíjenou záležitostí! na co ti je kvalitní autorádio když na něj dáš chrastítka a ještě na neadekvátní dráty a naopak, že! Pokud by jsi chtěl jak píšeš ozvučení na "akce" do kufru tak počítej s tím, že budeš muset koupit zesilovač a zadní repro hodně kvalitní!! Silné kvalitní "dráty" taky.
do zadních dveří se dají dát 165mm repro větší jsem zatím nezkoušel na co taky? Šli by i větší ale pak musíš vyřezat ten plast.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MartinTomáš (05.05.2008 09:19)

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 09:41

Docela by me zajimalo, jak to hraje tobe, kdyz v tom Formanu je to priserny... Mozna by ti mohlo dojit, ze mikrofon ve fotaku asi nebude tak kvalitni aby chytil cely spektrum zvuku.
Jinak ty sumitka sou repraky od TVM, ktera ma jeste porad dobre jmeno a ne bezduvodne. Maji RMS 70W, coz je idealni pro zapojeni primo na radio. A to plato je na tom podobne. Ver mi, ze to bohate dostacuje na ozvuceni zahradni party.
Takze pokud si myslis, ze tvoje Pioneery ktery maj 170W ti hrajou lip, tak si docela na omylu. A to radio z Penny urcite bude mit super 1-bitovy prevodniky na mp3, takze o kvalitu reprodukce mas 100% postaranosmiling smiley!
Ja se ale hlavne neptam jaky repraky koupit, ale jak to dispozicne vyresit v kufru!



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil rosie (05.05.2008 09:43)

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: StreetRider (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 09:44

V zádu jsou taky 165...ale potřebuješ adaptér pod repra.
A co něco takovýhodle?

Přílohy: (192.6KB)  
Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 09:57

Zásadní věc je taková, že pokud si koupíš reproduktory o dostatečné citlivosti a k tomu slušné rádio, nemusíš vymýšlet nějaké woofery, zesilovače a podobně. Samozřejmostí je udělat alespoň základní antirezonanční úpravy.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 12:50

To StreetRider - jo, v podstate neco takovyhle sem myslel... i kdyz tohle uz je trochu mocsmiling smiley Ale jde mi o to, JAK to udelat. Protoze na tom obrazku vidis, ze ten frajer tam ma roletku a ja ji prave nemamsad smiley
To Vendys - dik za pouceni, ale tyhle veci vim a zvladnu je udelat. Jde mi opravdu POUZE O DISPOZICNI RESENI kufru, protoze nemam dostatecne mnozstvi napadu jak to provest...

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2008 11:05

StreetRider napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V zádu jsou taky 165...ale potřebuješ adaptér pod
> repra.
> A co něco takovýhodle?

A tohohle se hned chtynu a mimo téma!!


Kde hernajs sehnal na kombika ty bílý zadní světla!???????
já je jednou viděl v NJ na jednom oplíku ale sehnat nejdou nikde jsem je neviděl v nabídce!!!!

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: StreetRider (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2008 19:03

Sehnat jdou!Ale musej se objednat na eBay,tam jsem je viděl

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: rosie (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2008 12:30

Tak sem nejaky cas vymyslel a planoval...
Tady jsou 2 navrhy jak vyuzit ten kufr, tak na to kouknete a zkuste kritizovat a vymyslet podobna reseni.

Jenom pro upresneni - je to sirka, ktera se vejde do kufru mezi podbehy.
[symbians60.xf.cz]
[symbians60.xf.cz]
[symbians60.xf.cz]
Dik Rosie



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil rosie (15.05.2008 12:31)

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: Jedlička (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2014 20:44

Zdavím, prosím o pomoc, mám nově starou astru f rok 93 a nejde vůbec zadat kód. Zkoušel jsem podle pokynů, přidržet AS, dokonce tlačítka 2 a 5 a display stále tmavý. Po vypntí rádia ustane šum a rosvítí se datum. Kód mám, ale nevím jak ho zadat. Poradí mi prosím někdo? Děkuji

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2014 07:02

A je připojená i ta horní 10-ti pinová svorkovn*ice na rádiu?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kompletni audio astra f caravan
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2014 23:46

Jedlička:
Pokud jsou všechny kabely správně zapojené do rádia, může to dělat vyčvachtaná spínačka (ten kontaktní blok zepsodu).



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  **    **  ********  **    ** 
       **  **     **  ***   **  **         **  **  
       **  **     **  ****  **  **          ****   
       **  **     **  ** ** **  ******       **    
 **    **  **     **  **  ****  **           **    
 **    **  **     **  **   ***  **           **    
  ******    *******   **    **  ********     **    
Powered by Phorum.