www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
antena - prechod cez karoseriu
Autor: apollo (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 12:45

Zdravim.
Doteraz som mal od vyroby namontovanu mechanicku antenu, ale nejaky dobrak mi ju vytrhol. Tak som sa rozhodol pre elektricky ovladanu antenu a uz mam kupenu univerzalnu antenu s el. pohonom. Mam vsak dve otazky ohladne montaze:

1. Moja nova antena sa moze montovat aj pod uhlom, ale ta plastova/gumova prechodka cez karoseriu, co tam je od vyroby je prilis dlha a teda pre mna nepouzitelna.
Je mozne tuto prechodku nejako, najlepsie bez poskodenia, vybrat, aby mi zostala len samotna diera, do ktorej by som novu antenu namontoval?

2. Na fore som sa docital, ze by mal byt niekde pri antene aj predpripraveny konektor s privedenym ovladanim od autoradia, kostrou a trvalym prudom. Nasiel som povedla iba dva konektory, ale oba su zapojene (pri jednom vidim, ze kable pokracuju ku svetlu a kable z druheho pokracuju do dveri kufra). Je mozne, ze tam ten spominany konektor nie je nainstalovany, alebo som ho iba niekde prehliadol?

Este na upresnenie, ide o Astru F hatchbag, r.v. 2001, X16SZR

Re: antena - prechod cez karoseriu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 20:24

Tu gumovou průchodku stačí vytlačit směrem z podběhu ven. Napájení a spínání elektricky ovládané antény bývá přichycené ke koaxiálu, který vede k anténě. Pokud se nepletu, je to hnědy, červený a zelený v jedné svorkovnici.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: antena - prechod cez karoseriu
Autor: apollo (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2009 16:24

Vdaka, naozaj stacilo tu prechodku len vytlacit smerom von. Ona tam bola nejako pevnejsie osadena a ja som mal obavy, ze ju poskodim...

Ale ten konektor napajania a ovladania anteny tam nie je prichyteny (presiel som koaxial az po zadne sedadlo. To ma trochu zarazilo, pretoze som tu na fore niekde cital, ze to tam byva vzdy. A to mam verziu, kde boli vo vybave el. okna (vpredu) a el. nastavenie a vyhrievanie spatnych zrkadiel, takze som to tam akosi ocakaval a predpokladal som, ze som nieco prehliadol ja... Co uz, takze si to budem musiet dotiahnut do zadu sam...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **   ******   **      ** 
 **   **   ***   ***  ***   ***  **    **  **  **  ** 
 **  **    **** ****  **** ****  **        **  **  ** 
 *****     ** *** **  ** *** **  **        **  **  ** 
 **  **    **     **  **     **  **        **  **  ** 
 **   **   **     **  **     **  **    **  **  **  ** 
 **    **  **     **  **     **   ******    ***  ***  
Powered by Phorum.