www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Napojení akt. SW na rádio LCF800OR
Autor: svicko39 (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 06:54

Zdravím, objednal jsem si SW a potřebuju poradit se zapojením.
A to napojení na REM+ , který kabel z ISO konektoru to je, jelikož všude píšou něco jiného.
Tak je to tedy co z tohoto ? : 12V přes spínací skřínku, napájení pro anténu a předzesilovač,12 při zapnutém osvětlení.
Pochopil jsem že by to do SW mělo pustit štávu když zapnu rádio.
Mám doma měřák,takže by se to mělo dát změřit.Udělám to tak že černý kablík z měřáku dám na kostru (- GND) a budu postupně zkoušet konektory do kterýho to pustí 12V po zapnutí rádia ? Napájení trvále z baterky 12V si snad nějak poradím.Jestli tu je nějaké dobré téma jak vést kabely, tak sem s ním prosím smiling smiley
Jěště jedna věc.
Mám Astru f (rv98,55kw,1.6) je normální že rádio zapnu v podstatě bez klíčků ? ani nemusí být v zapalování.Kde je chyba v zapojení ? bude někdo vědět ? Má tato astra něco jako ACC ? že na první pootočení se sepne jenom rádio, na druhé žhavení ?

Díky moc předem za rady.A jestli zakládám zybtečně nové téma,tak se omlouvám ale nenašel jsem nic co by mi pomohlo.

Re: Napojení akt. SW na rádio LCF800OR
Autor: svicko39 (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 07:30

Jěště bych chtěl dodat.
Kdybych chtěl aby byl SW aktivní až po nastartování a né jen po zapnutí rádia.. můžu připojit těch 12 REM+ na spínaní.. teda na kablík kde se objedví na +12V po otočení klíčkem na žhavení (tedy fázi těsně před startem. Nebo na kablík kde se objedvé +12V při zapnutých světlech. Co je z toho lepší ?
Aby když je motor chcíplí aby SW nežral baterku a jeli jen repro bez SW.

Re: Napojení akt. SW na rádio LCF800OR
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 18:34

Tak jsem si tedy našel na stránkách výrobce příručku a ta říká, že spínaný pro zesilovač je modro-bílý z rádia. Ano, Astra má něco jako ACC. Je to černý vodič v originálním ISO konektoru. Měl by proti němu být červený od rádia, aby to vypínalo a zapínalo s klíčkem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Napojení akt. SW na rádio LCF800OR
Autor: svicko39 (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2014 14:38

Zdravím, tak jsem to dneska dodělal, nakonec s tim subáčem to byla hračka, z radia mi vedl nezapojený kablík REMOTE ON. takže subáč ok.
Ale chci se jěště zeptat. Objednal jsem si repro, původně to mělo být 380W - RMS 80W Ale prodejce to jaksy popletl a poslal mi 1000W RMS 180W , všude jsem se dočetl, že by nemělo vadit dát silnější repro na autorádio, problém je jenom když je slabší, a když je silnější bude hrát třeba na 1/4 výkonu, jenže mě přijde že nehrajou skoro vůbec, stré zadná repro původní řve jako kráva, a ty vepředu strašně tiše.Poradíte co s tím aby i ty vepředu hráli hlasitě ? Díky smiling smiley

Re: Napojení akt. SW na rádio LCF800OR
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2014 19:06

A je možnost odkazu na ty repro? Nebo co je to za typ.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **        **      **  ********  **       
 **     **  **        **  **  **  **        **       
 **     **  **        **  **  **  **        **       
 *********  **        **  **  **  ******    **       
 **     **  **        **  **  **  **        **       
 **     **  **        **  **  **  **        **       
 **     **  ********   ***  ***   ********  ******** 
Powered by Phorum.