www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
oprava laku
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 15:22

Schytal jsem štěrkem od auta přede mnou. poraďte, jak odstranit "ďubky" po kamíncích.
Díky. Svaťa

Re: oprava laku
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 15:51

Zalezi na velikosti. Na malinky dubky staci "tuzka" s kapkou barvy, na vetsi jemny polyesterovy sprej, uhladit, prestriknout a tak za 14 dni (az je dostatecne tvrdy lak) prelestit Tempo pastou...

Re: oprava laku
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 20:59

Mno buď tužkoou a neboooo lepší by byl do tý ďoury vetřít barvičku a udělej kopeček...to pak přelešti pastou ale to tempo je na <> vyžeb¨rej v nějaký autolakovně trošek pasty

oprava laku
Autor: Petr Polák (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2009 10:45

Dobrý den,
nedávno jsdem omylem nacouval do neviditelné zídky a byla přesně tak vysoká, že na zlomové hraně plastového zadního nárazníku vzniklo pár škrábanců. Jsou asi dva milimetry hluboké - stříbrná metalíze v nich není, jsou černé jako plast. Prosím poraďte, jak nejefektivněji tuto vadu odstranit. Četl jsem o korekčních tužkách, ale má tato i vlastnost výplňového materiálu do oněch dírek? Na závěr to přeleštím tempem, ale co použít, aby byl výsledek co nejvíc v pohodě? Děkuji

Re: oprava laku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2009 11:10

Korekcni tuzka asi takhle velke vrypy nezahladi.
Spis bych to videl na prebrouseni, zakytovani a striknuti.

Re: oprava laku
Autor: Petr Polák (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2009 12:13

Děkuji za radu, bojím se však, aby nebylo místo potom ještě více vidět. V jakém rozsahu mám brousit? Odstarnil byxch poze plastové hoblinky po okrajích vrypů a ty pak zakytoval - v této souvislosti: Jaký mám použít Kit, popřípadě jak dlouho schne. A pakliže místo poté nastříkám, půjde případný rozdíl v byrve rozleštit pastou? Děkuji

Re: oprava laku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2009 12:55

Vybrus cele poskozene misto a jeste neco navic, hlavne vrchni lak, na starem by barva dlouho nevydrzela. Kyt klasicky karosarsky, jak s nim pracovat je uvedeno v navodu... Potom prebrousit do hladka, striknout plni-cem, prebrousit a na to barvu a lak. To po cca tydnu rozlestit.
To jestli bude prechod videt zalezi na tom, jak presne si nechas namichat barvu a jak to dokonale zalestis.

Re: oprava laku
Autor: mili olbort (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2009 07:46

Dobry den, muzu se zeptat co mam delat kdyz mi rezavi na boku auto? (vectra r.v.1998) manzel mi porad slibuje ze to da do kupy a porad nema cas...soused, mi poradil, ze o mam pry vybrousit smirklem a natrit nejakym dvouslozkovym cimsi...a pak natrit barvou, ale ja si nejsem jista, co na to koupit, a jakou barvou to pak dodelat, navic je to bile auto a je to mazec, jezdi skvele, ale vypadam jak posledni socka.... smiling smiley dkuji za rady...Mili

Re: oprava laku
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2009 11:37

Obrousit smirkovacím papírem co nejvíc do lesku, odmastit natřít rezistinem (poud tam byly nerovnosti vykitovat kitem) nechat zaschnout, natřít základovou barvou na kov (bílá,hnědá černá jak je libo) nechat zaschnout a nakonec nastříkat barvou auta. (cca 350kč stojí u lakírníka namíchání 200ml spreye v barvě auta) nic na tom není...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: oprava laku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2009 11:45

Hele Gizmo, do tohodle se radsi nepoustej.

Odmastit a natrit rezistinem - no, tos to vylepsil...
Zaklad se strika rovnou na plech, potom se kituje...
Barva se nestrika na zaklad, ale na plnic...

Tak ze jeste jednou.....

Vybrousit rez az na stribrny kov, natrit odrezovacem, nejlepe 2x (po cca 3 hodinach), potom zakladovka (nechat dokonale zaschnout), zakitovat dorovna s origo barvou (kit nechat vytvrdnou alespon pul dne), prebrousit dohladka, striknout plni-cem (nechat schnout do druheho dne), brousit pod vodou jemnym smirkem (1000) a na to az barva. Po cca tydnu rozbrousit prechody mezi starou a novou barvou.

Re: oprava laku
Autor: mili olbort (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2009 12:50

Kluci, jste vybornismiling smiley

dekuji , zitra jedu do krnova a vsechno si to nakoupim, az se vrati ten muj, bud me zabije, nebo me pochgvali

Re: oprava laku
Autor: mili olbort (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 09:28

tak uz to mam hotovesmiling smiley za chvili jedu pro mamnzela, tak jsem zvedava, co mi na to rekne, skoda, ze sem nejdou davat obrazkysmiling smiley hodila bych sem foto,


diky za rady, pa M.

Re: oprava laku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 09:37

Ale ano, daji se sem vkladat obrazky smiling smiley Jen musis byt prihlasena. Nebo mi je posli, ja je sem dam.
Pochlub se jak ses sikovna winking smiley

Re: oprava laku
Autor: millyo (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 18:18

tak takhle vypadalo pred tim...

Přílohy: pred.JPG (82KB)   predddd.JPG (103.9KB)   preddddddd.JPG (116KB)  
Re: oprava laku
Autor: millyo (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 18:21

a tak po tomsmiling smiley, akorat jsem nejak nedomyslela, ze by bylo dobre ho umejt.... smiling smiley

Přílohy: po.JPG (104.9KB)   poo.JPG (86.5KB)   pooo.JPG (90.3KB)  
Re: oprava laku
Autor: millyo (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 18:25

jo a jinak jsem se pochvaly nedockala, ale ja jsem spokojena, vsak to nikdo nezkoumasmiling smiley zitra ho umyju a urcite to bude lepsi...snad.

Lukas se mi tady smeje, ze s takovyma fotkama, se nemam chlubit, hold, jsem hrdy amater mezi profikamasmiling smiley))

tak se alespon zasmejete

Milik



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil millyo (21.08.2009 18:26)

Přílohy: poooooo.JPG (114.4KB)  
Re: oprava laku
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 18:27

Příště to nezapomeň umejt, jinak celkem dobré winking smiley A ještě je dobrý si pořídit papírovou izolepu a přelepit ty místa, co nechceš mít přestříkané (myslím tím tu lištu).

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: oprava laku
Autor: millyo (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 18:34

jo, ja jsem to chtela udelat, ale ty listy jsou uz tak zhnile, ze kdybych na ne nalepila pasku, tak pri strhavani, bych si je sundala... dame tam nove...

opel vectra-sedan 1,8 16 v r.v1998

Re: oprava laku
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 19:11

Šikovná! teď jen aby to co nejdéle vydrželo. ty lyšty neřeš normálě bych je strhl pořádně očistil opravol lak a pak teprave sehnal jiné na vrakovišti.

Re: oprava laku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 19:59

Tak to ses moc sikovna dcerka. Chvalim a drzim palce at to dlouho vydrzi.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******    *******   **     **  **      ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **        **                **  **     **  **  **  ** 
 ******    ********    *******   *********  **  **  ** 
 **        **     **         **  **     **  **  **  ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
 ********   *******    *******   **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.