www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Lakování
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2005 18:55

Ahoj lidi, mám na Vás pár dotázků: Jak se docílí toho, že barva kterou nalakujete plastový díl (ne jen plastový) vytvrdne a je odolná proti odlétávájícím kamínkům? Chci si nalakovat přední nárazník který už od výroby byl nalakováný, ale už je odřený atd.. Nechal jsem si přesně namíchat autolak do velkého spreje a vyzkoušel jsem ho krytu oka na vlečné lano. Původní barvu jsem jen přebrousil pod vodou smirkem č. 600 a pak č. 1500, a nastříkal. Barva chytla výborně, vypadá to jako nové a krásně se leskne:-) Ale stačí drobný štěrk nebo něco a barva se hned odloupne:-((( Napadlo mě ještě ten díl po lakování přestříkat bezbarvým lakem, ale někdo mi říkal že je to blbost. Nebo sundat původní barvu až na čistý plast, nastříkat základem na plasty a pak nalakovat? Máte s tímto někdo zkušenosti? Díky moc za rady a omlouvám se že jsem se takhle rozepsal.

Re: Lakování
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 13:36

Já lakuju plasty tak, že je ošmirkuji č. 800 nebo vyšším a ošetřim základem na plasty pro lakování. 20 minut necham zaschnout a nastříkám 3 až 4 vrstvy laku ve spreji po 20 minutách a pak to vemu 2 až 3 vrstvy bezbarvym lakem a nic se mi zatim neodlouplo po roce a pul.

Re: Lakování
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 14:09

Mno,takže :pokud tam ta stará barva nedrží,což si myslím že moc ne a že bych ji sloupnul ,tak ji prostě dostaň dolů .
¨
Další postup jest :

1.Jemně přebrousit pap. 240 - Natříkat změkčovadlem plastů
2.Nastříkat základem na plasty - brousit zase 240
3.Plnič - pak brousit 800 pod barvu a 1200 pod metalízu
4.Barvu musíš namíchat zase se změkčovadlem,tam kde jsi ji koupil ti poradí co to.
5.Stříkej

Jinak rada :
!Vyser se na sprej tím neuděláš vrstvu .RAdši si od kámoše pujč kompresor a pistoli...!
Jinak já jsem původně autolakýrník takže vím co kecám smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   *******    *******    *******   **     ** 
 **   **   **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **  **    **     **         **  **         **     ** 
 *****      ********   *******   ********   **     ** 
 **  **           **         **  **     **   **   **  
 **   **   **     **  **     **  **     **    ** **   
 **    **   *******    *******    *******      ***    
Powered by Phorum.