www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
El. okna Astra F
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 10:40

Budu-li dávat na místo manuálního otevírání oken otevírání elektrické, musím vyměnit i celé to madlo na straně řidiče???? Nebo se to tam nějak napasuje???? A kam se instalují čudly u zadních dveří???? Když elektrika, tak už všude.

Re: El. okna Astra F
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 12:54

Ja mam Astru kde je dodatecne montovano el. stahovani oken (uz v Nemecku). Svagr ma Astru s original el. stahovani uz od vyroby. A je to udelany takto, ta kulata zaslepka nahore na madlu je u ridice pro serizeni zrcatek. Ale u spolujezdce je tam tlacitko okna. My se svagrem el. zrcatka nemame, takze tam mame zaslepku. A ridic ma tlacitka tam jak je vyobrazeno v prirucce. Je to takovy podlouhly panel se dvema tlacitky (ridic,spolujezdec). Tak a ted ten zasadni rozdil, svagr ma vypln dveri pro el. stahovani, tj. v madle je presne misto pro zacvaknuti toho panelu, kdezto ja jsem mel vypln pro mech stahovani, takze mam diru po klicce zadelanou zaslepkou a ten panel je taky v tom madlu, ovsem je v nem vyriznuta dira (spise vykousana), aby tam sel zasadit. Taze se trosku vikle, ale jinak to vypada docela OK. Takze budes to muset bud, udelat stejne jak to mam ja, nebo to dat nekam jinam, treba doprostred. Ale podle mne to misto ve dverich je uplne nejlepsi. Snad jsem to popsal srozumitelne, pokud mas jeste nejakej dotaz tak sem s nim.

Re: El. okna Astra F
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 13:11

Dík. Nevíš náhodou na kolik ta sranda přijde? Přední i zadní. A ještě se zeptám. Když budu někdy dávat folie na okna utáhnou to ty elektromotorky??? Myslím si totiž, že to okno pude víc ztuha stáhnout.

Re: El. okna Astra F
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 13:38

No to nevim kolik to stoji, ja uz to tak koupil, ale mas dve moznosti, bud original starsi, nebo nove neoriginal a napojit na hridelku od klicky a klicku sundat. To stoji asi 4 tis, vcetne kabelaze spinacu. Viz tady [www.razdva.cz]. Motory maji bowdeny aby mohli pohanet tu hridelku. Jo a to je cena na 2 okna. Nevim jak cato jezdis s plne obsazenym autem ty, ale mne uplne staci v el. predni dvere. Zadek mam na klicky.
Jo a ta folie si myslim vadit nebude, ja na Astre nemam na tesneni okna gumu, jak na Kadettu, ale je tam takovy semis, ktery krasne klouze, takze folie navrch neni zase tak velka sirka navic.



Příspěvek upraven (11. 04. 2005 15:43)

Re: El. okna Astra F
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 15:07

Mám taky originál el.okna, ve 3 dveřové astře. Originální výplně dveří jsem měl prasklé, tak jsem je vyměnil za nové, ale sehnal jsem výplně z astry bez el. oken a zrdcátek. Díry na kliku jsem zakryl takovým kulatým plastem, u spolujezdce nebyl žádný problém, jen se vycvakla záslepka a dal se tam spínač, do dveří řidiče se dá originální ovládací panel taky dobře dopasovat, jen je třeba s trochou násilí dostat ven kus plastu, který tam je místo toho ovládání.

Re: El. okna Astra F
Autor: Apolo143 (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 21:07

Čau lidičky... Najde se tu někdo, kdo by byl ochotnej kvůli mě rozebrat dveře? Já jsem totiž koupil original el. okna na vrakači, ale nedali mi k tomu konektory. Mam schematka a všechno, ale netušim jak je zapojenej konektor přímo na tom zvedači ( Viz foto ). Kdyby mi to nekdo z Vás zjistil byl bych mu velice vděčen... Ty okna mam doma už půl roku a ještě mi nikdo nebyl schopnej pomoct :-( Stačili by mi i original barvi toho konektoru...

Přílohy: (19.7KB)  
Re: El. okna Astra F
Autor: Apolo143 (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 21:08

Tady je kdyžtak ještě jedna fotka... Omlouvám se za zhoršenou kvalitu, ale nic jinýho než mobil zrovna k dispozici nemam:-(

Přílohy: (20.3KB)  
Re: El. okna Astra F
Autor: Mira_lbc (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 15:05

NO JA JSEM NEDAVNO ROZEBIRAL DVERE KVULI STAHOVANI OKNA PROTOZE JEDNOU MI SE ZAPLO JEDNOU NE NAPIS MI KOLIKA ZILOVY TEN SVAZEK MAS PROTOZE JSOU TU 2 VARIANTY TECH MOTURKU NEBO2 VARIANTY KABELAZE A JA SE MRKNU A KDYZTAK VYFOTIM A POPISI

Re: El. okna Astra F
Autor: Apolo143 (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 17:58

Nevím jakou zrovna mam variantu, aprotože kabeláž jsem k tomu nedostal... ale ten konektor je 6ti žílovej... je u předchozího příspěvku vyfocenej v příloze. A z ovladače u řidiče mi jde 8 žílovej kabel... Mimochodem mam ovládání jen předních oken... Kdyby si to nafotil byl bych ti velice vděčen :-)

Re: El. okna Astra F
Autor: Mira_lbc (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 19:09

JA MYSLEL PRIMO U MOTORU A TY CHCES CELOU KABELAZ TLACITKA +MOTUREK??

Re: El. okna Astra F
Autor: Apolo143 (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 20:06

nee já už to podle schématu zvládnu natáhnout, ale potřebuju vědět kterej drát je na kterým kolíku u toho konektoru přímo u motorku zvedače ( viz foto )... jenom těch 6 kolíků... Stačí mi když to vyfotíš to co je na fotce jak je to zapojený, nebo mi řekneš barvi jednotlivejch kolíků... nic víc nepotřebuju...

Přílohy: (18.2KB)  
Re: El. okna Astra F
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 10:30

Hledal jsem ale nenašel, ani tedy ani v prodejnách dílů. Je zaměnitelná zadní stahovačka Astra 5dv. hatchback a Astra Caravan?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: El. okna Astra F
Datum: 18.10.2011 15:20

Zdravim ... nevite nahodou nekdo kde sehnat kompet kabelaz k oknum na opla astru f mam ty motory pro ztahovani a potreboval bych nekde sehnat tu kabelaz z cudlikama ?! piste prosim

Re: El. okna Astra F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2011 22:10

Inzerce je zde: [www.kadett.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: El. okna Astra F
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2011 18:08

Odpovím si sám, zadní stahovačka mezi 5dv. hatch a kombi stejná není. Ověřeno v Opelu.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: El. okna Astra F
Autor: kubik (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2014 14:49

Mam astru f 1.6 1997...a chci se zeptat predelavam predni okna na elektricke a mam moznost vzit elektriky z astry f ale pred faceliftem ja mam facelift ...bude to sedet ? Nebo budu muset i tapecirunk davat ze stare astry ? :/ diky

Re: El. okna Astra F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2014 22:40

Stahovacky jsou ve dverich, nemaji s tapecirunkem nic spolecneho. Hlavne si vytahej svazky ze dveri a svazek mezi dvermi, co je protazeny pod sedackama.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: El. okna Astra F
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2014 03:03

Vendo on myslel tapec proto, že tam zůstanou díry po kličkách,když to dá do el.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: El. okna Astra F
Autor: jakub opel (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2014 15:01

Dobry den ... mam svihadla vpredu a vzal jsem si elektrickd okna z jine astry ale nejde mi to po pripojeni jen sviti podsvetleni spinacu dveri... neni tam nejaka ridici jednotka ? Doufsm ze ne sad smiley protoze sem vzal jen vse z dveri.... diky... opel astra f 1.6i ...1997

Re: El. okna Astra F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2014 22:31

Bud tam mas pripravenou elektriku v aute a nemas tam dany pojistky, nebo nemas a placal jsem tady odpoved na ten Tvuj dotaz zbytecne.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    *******   **     **  **    **  **     ** 
 **    **  **     **  **     **  ***   **  ***   *** 
 **        **     **  **     **  ****  **  **** **** 
 **         ********  **     **  ** ** **  ** *** ** 
 **               **  **     **  **  ****  **     ** 
 **    **  **     **  **     **  **   ***  **     ** 
  ******    *******    *******   **    **  **     ** 
Powered by Phorum.