www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2005 08:55

Zdravíčko, prosím poraďte jak nejjednodušeji vyměnit u řadící páky koženou manžetu. Dá se nějak sundat ta plastová "vanička" která je dole na středovém tunelu. Nahoře je manžeta pod přehybem připevněna stahovací páskou, ale jak je to dole? Dík za radu, Pavel

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2005 09:08

Dole je to kancelářskými sponkami přidělaný k té plastové "vaničce". Stači všechny oddělat, vyměnit koženku a znova vše "zkonit" k sobě. Nebo slepit lepidlem.......Tak až to bdeš dělat, tak to nezkoň....

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2005 10:02

K těm sponkám se dostanu jak? Jde ta "vanička" vyndat. Abych potom nemusel namísto vaničky namontovat něco jiného. Dík

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2005 10:07

Ta vanička jde v pohodě vyndat,myslím že nejdřív musíš tahat nahoru za přední část (ta blíž k přístrojovce) je to tam jen nacvaknutý, přes plastové packy

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2005 10:17

Dík, vyzkouším to. Nerad bych potom musel namísto vaničky dávat nějaký pěkný maskovací kryt (ježiš někde jsem ho v galerii zahlídnul...)

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2005 10:20

Tos ho zahlídnuj u mě, ale ten tam má být jako ozdoba, ne aby zakryl něco, co se ulomilo...smiling smiley)))

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2005 10:53

To byl jen drobný pokus o žertík.... Vím že máš ten kryt. A navíc jsi poradil jen právě tak částečně.... Dík Pavel

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2005 05:31

Pavle, kde jsi sehnal novou koženou manžetu na řadící páku ?? Máš originál , nebo jsi sehnal něco univerzálního ?? Já ji chci také vyměnit, ale nechce se mě u Opela platit drahý peníz, a takové ty "tuningové" universální v obchodech jsou malé - nepasují. Uvažuji , že si nechám u čalouníka ušít nový "pytel " z koženky a ten tam pak nasadím.

Co jsi sehnal Ty ??

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: KDR (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2005 06:54

Bratranec před 2 týdny koupil, jak ty říkáš tu "tuningovou", a krásně mu tam pasuje. Dělají různé velikosti, musíš jen dobře vybrat.... a stála asi 3 kila...

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2005 05:18

Já koupil taky tu "tuning" manžetu za cca.400kč, ale v "Bauhausu" mají taky nějakou černou manžetu za 200kč. Nevím ale jaký je to materiál, aby to nebylo za chvilku prodřené. Originál stojí asi 1100kč...

Re: jak sundat koženou manžetu řadící páky
Autor: Srneček (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2005 12:01

Pánové vy máte problémy, kde a jak co koupit. To by se mi taky líbilo, já pohužel nemám peníze na nákupy, takže jsem zvolil jednoduchou volbu: Tu starou jsem rozpáral a ušil si ji sám. Jako materiál jsem požil koženku ze sedačky (z bouračky, kterou kamoš dotáhl, přední sedačka prodřená, lae koženka zezadu OK) a barevný pentličky, který jsem do ní přišil. Rychlý a levný rešení- práce na půl dne.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  ********   **     **  **     ** 
 **    **  **     **  **     **  **     **  ***   *** 
 **        **     **  **     **  **     **  **** **** 
 **        **     **  ********   **     **  ** *** ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
  ******    *******   ********    *******   **     ** 
Powered by Phorum.