www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí12345
Aktuální stránka: 5 z 5
Re: Jak na lakování auta?
Autor: Jan44 (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 21:33

Nemam rad plagiatorstvi. Pokud uzivatel Leoš neni Jan Finda, pak uvedeny text sproste okopiroval bez uvedeni zdroje.
Originalni clanek byl uverejnen zde: [www.skoda110r.cz]

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2009 23:01

Ano, pravda, Leošovy příspěvky jsou pozdějšího data, než na zmiňované webové stránce. Tedy je mažu a nechávám odkaz od Jan44 (nad tímto příspěvkem).

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Jak na lakování auta?
Autor: warsteiner (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 13:01

zdravim borci,chci se zeptat kolik barvy je tak potřeba k nastřiku vectry b,a alespon přibližnou cenu dik

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Kat (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2012 18:28

Zdravím všechny ,

tak pánové nedělejte zde zasejc moc z toho vědu , pokud se zachovávají zásadní postupy nástřiku a u hlavně metalický barvy , a přidá se k tomu určitý cit , tak by se to mělo i u laika celkem povést . Moc zde strašíte , nejsem automechanikem a ani autoklempířem či autoelektrikářem a tudíž lakýrníkem , ale opravovat auta sem se celkem naučil , mám tedy blízko k těmto řemeslům sem nástrojař s praxí obrábění materiálu . Byl sem celkem 4 roky na dílně u výborného automechanika a tam sem se celkem dost naučil , také sem pomáhal kámoši lakýrníku na jeho dílně a i tam sem se dosti naučil , nastříkat auto do syntetiky není ale vůbec moc složitosti , to by pomalu dokázalo malé dítě , pokud se mu ukáže jak to táhnout a připravit věci na lak , co se týče metly , tak ta je náchylná na stékání , to je fakt a zvláš´t ve vodorovné poloze je nutno mít určitý grif , jinak největší um je tzv. příprava auta či dílu do laku samotného , tam se jedná o velkou zkušenost , vybroušení do neznatelných mikrostop je dost velký um , a právě na přípravě kitu a kitování , bude výsledek následného nanášení autolaku , takže žádný moc velký strašení zde , samotné stříkání plniče či laku není zas taková věda , ale musí se dodržet zákonné pravidla postupu stříkání , např. zde někdo uvádí , že na rozleštění laku při stříkání dílu zřejmě je zapotřebí leštička a pasta , kde to celé stojí cca. 15.000- , tak já tvrdím že se to dělá i jinak mnohem a mnohem laciněji a s vásledkem dá se říci i efetivnějším .

Re: Jak na lakování auta?
Autor: miras3000 (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2012 18:37

to přeleštění by mě teda zajímalo ,co nevidět mě to čeká
dík

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Kat (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2012 20:23

Tak to se dělá , hlavně u stříkání dílu a jeto úprava aby se nový díl zestejnil s celkovým lakem na autu , vyšisovaným od sluníčka a s mírným mikrozdrsněním již od povětrnostních vlivů , asi to bys chtěl vědět že .

Re: Jak na lakování auta?
Autor: miras3000 (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2012 06:44

asi jsem to teď moc nepochopil, jde mi třeba o zástřik, kdy je to kolem toho zaprášený lakem a je to takový drsný ,nebo kdy jde vidět "pomeranč" ,že to není místama rozlitý, tak se to prý nějak jemně brousí pod vodou a pak ,že se to právě něčím a nějak leští, aby to mělo ten lesk. já to mohl leštit jak sem chtěl(byla to obyč pastelová barva) ,ale stejně to zůstalo jakoby matný.nenapadlo mě nic jinýho než tempo na nový lak,...
teď mě to čeká na metalíze, dal jsem někde asi víc laku a mírně mi to jakoby zkrabatělo, tak bych to právě ještě chtěl jednou celý nalít bezb.lakem ,potom to přebrousit a vyleštit, prý nějak takhle to jde , ale jak na to ?,...

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2012 08:23

Dělás e to šmirglem 1500 a děláš to jednim směrem a lehce pod vodou s trochou jaru třeba. Cílem je zarovnat prohlubně a výstupky pomerančového povrchu.
šmirek se dá na kus rovného prkénka nebo plexi. Nebrousit dlaní.
Leští se pastou leštičkou nebo leštícím kotoučem na flexe. Povrch leštění musí být vždy vlhký nesmí se leštit nasucho , jinak by se mohla barva spálit.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Brigit (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2012 12:29

Ahojky chtěla bych se zeptat na přesný postup lakování auta..s přítelem nám felicie už pěkně kvete a jelikož oba máme táty lakyrníky a oba se na nás vykašlali tak to chceme zkusit sami díky..smiling smiley

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2012 16:46

Však je v tomto tématu dost věcí popsaných,stačí číst od začátku,je tu o kousek vejš [www.skoda110r.cz] i odkaz jak připravit podklad pro stříkání barvou.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Jak na lakování auta?
Autor: David S. (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2012 07:15

ZDRAVÍM,
ve Vašem článku se zmiňujete táké,jak rozleštit barvu na nově nastříkaném dílu,mohl by jste poradit jak tedy efektivně a levně v domácích podmínkách??
dík za odpověď

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2012 09:15

třetí příspěvěk nat tebou ! můj :-)

Re: Jak na lakování auta?
Autor: David S. (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2012 10:30

Dík.to jsem nějak fakt přehlídnul..:-) a kotouč do flexy na leštění se dá sehnat běžně ??
Pastu mám Tempo...snad by to mohlo stačit..mám staré auto,nechci to moc hrotit..
dík

lakovanie
Autor: Jozef Miklovič (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2012 07:25

Nazdar všetci,
viem že sa to tu už preberalo a nie som ani majiteľom Opla, ale snáď ma nevyhostíte. Prečítal som si komplet tému o lakovaní, ale predsa by som sa chcel niečo spýtať. Zohnal som pre sestru auto a chcel by som aby bolo k svetu. Skúsenosť s lakovaním mám, ale nábytku, preto si trúfam aj na auto( vlastná práca teší a ušetrí aj peniaz). Ale k otázke: keď auto pripravím tak ako sa má( vyspravím kitom), mám nakoniec prestriekať celé auto plničom po tom ako ho prebrúsim(ten povodný lak), alebo plnič lokálne v mieste opravy?
Dík za ochotu

Re: lakovanie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2012 10:47

Plnic staci jen v miste opravy. Pokud je to metaliza, je treba na zbyle casti strhnout cast laku (staci smirek cca 1200 pod vodou). Lak castecne oxiduje a barva by se zacala pozdeji odloupavat. Jinak je dobre vsechny strikana mista stejnym zpusobem "zdrsnit" a dukladne odmastit.

Re: lakovanie
Autor: peetr (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2013 14:37

žádám o radu za jak dlouho po nastříkání laku na metalickou barvu lze rozlešŤovat dík

Re: Jak na lakování auta?
Autor: tibor (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2014 01:49

Mozno ma zozerete grinning smiley ale co poviete na elektricke striekacie pistole ? Povedzme [m.hej.sk]

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2014 08:04

Na auto naprosto nevhodne. Strikaji barvu pulzne.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Roman H (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2016 17:46

No já znám od svýho 16 letýho syna pár dobrejch sprejerů co to slakama ve spreji fakt uměj aniž by jim to stékalo dokážou vysprejovat na zdi super grafiti a dokonce si někteří ti starší sami sprejujou auta. Nakonec jsem tu svou rezavou popelnici prdnul tomu svýmu smradovi a jeho kámošum,za pár tisíc, když jsem uviděl ty jejich vyzdobený zdi, když mi toho hajzlíka přivedli domů policajti za ničení veřejných to budov a prostranstvý.Nakonec to skamarády dostal formou odměny i trestu.Takový pouliční to umělci se na tý moji rezotině vyřádili do jista, což o to chlapci se vyrajtovali.Voni ti malí naši parchanti maj větší to zkušenusti se spreji než my všichni a mnozí lakýrníci do hromady. maj sprejovat po zdech, vlacích tranvajích a td...hajzlici, kdy je zpokutujou policajti nebo maj sprejovat po mojí to rezotině vono to je na stejno ať ti smradi dělaj něco užitečnýho hele hlavní je že rachotina jezdí jsem jim to na zahradě připravil vymontoval a co mne to stačí pořád lepší než to bylo, se aspoň dá na ten křáp čumnět klukovy jsem to strhnul z kapesnýho na materiál a práci pro kamarády a mám klid. Zatím se nic neloupe a pokud jo tak to hodím do šrotu!

Jdi na stránku: Předchozí12345
Aktuální stránka: 5 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **        ********  **    **  ******** 
 **     **  **           **     **   **   **       
 **     **  **           **     **  **    **       
 **     **  **           **     *****     ******   
 **     **  **           **     **  **    **       
 **     **  **           **     **   **   **       
  *******   ********     **     **    **  ******** 
Powered by Phorum.