www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5
Re: Jak na lakování auta?
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 17:05

BTW: Pro všechny když už to na vás přijde ptejte se po barvách MOBIHEL....je to slovinec...skoro novinka a patřej mezi nejlevnější a jsou kvalitní ...jediný problém u nich je koloristika ,tzn nemají ještě tak vypracovaný systém odstínu a jejich pododstínů :-)
1Dc normální barvy vyjde na 70 kč kdežto třeba DeBEER,Spieshecker ,PPG apod cca na 110,-



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Jak na lakování auta?
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2006 07:23

Já mam lakýrníka a vše ale nemamé kde auto stříknout, do práce si to vziít nemuže:-(

Re: Jak na lakování auta?
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2006 09:30

Honza : ta renovace laku je prej super a auto je jako nový, je to fakt pravda ? stojím v létě v zimě na sídlišti a střecha s kapotama jsou dost vyšisovaný (červená magma) , stojí za to dát ty 3000?

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2006 07:06

Zdravým všechny.Znám ten pocit když si člověk udělá něco sám ,i když to není jak od profíka.Kde je vidět rez nebo bubliny ,tak zbrousit až na kov.Potom natřít odrezovačem a zneutralizovat rez která zůstala v kovu,(nejlepší je to opískovat).Pak zakytovat nerovnosti překytování pomocí správkového kytu tak, že jej nanáším stěrkou.Existují několik hrubostí,podle nerovností. Opravená místa přebrousím do roviny BP 150 a celý díl BP 240 - 280 pod vodou (dále jen +voda).Tady je velice důležité aby přechod nebyl poznat .Většinou se stane že se vše zdá v pořádku ale po nanášení barvy vyleze ohraničení nebo škrábance.Někdy je lepší si koupit stříkací kyt ve spreji (stačí i základní barva)a tohle místo si přestříknout a začít znovu (správkový kyt,BP,voda -nic neuspěchat)Potom lak na autě zdrsnit,jestli jsou místa kovové tak nastříkat základní barvou (1 a 2 vrstvy)doporučuji šedou, nebo bílou. Červenohnědá se špatně brousí(tryska 1,2-2,1).Mám dobré zkušenosti ,jestli je auto hodně kytované tak si koupit dvousložkový stříkací kyt .Jak ztvrdne tak se natáhne jak šprcka (tryska tak 2,1-3)Není to jako dříve,nitro kyt který nic moc nekryl.Po zaschnutí přebrousím celý díl BP 600 - 800 +voda.Po přebrušováním pod vodou lak umýt a po zaschnutí tlakovou odfukovací pistolí vytlačit vodu z lemů.Taková kulička vody kterou vytlačí stříkací pistole pod páskou na povrch udělá svoje.Dále jen UM.Co jsem nenapsal tak vždy před stříkáním ,povrch dobře ODMASTIT!Dále jen OD.Jestli se vyskytnou mapy škrábance tak znovu pokračovat správkovým kytem,BP+voda.Jestli je vše v pohodě tak celý auto UM+OD a nastříkat plničem naředěným tužidlem k němu zakoupeným podle předepsaného poměru tak, aby se sléval, ale nestekl. (tryska 1,2-2,1)Plnič je poměrně hustý, proto stačí jedna silnější vrstva Často je slyšet názor když se stříká plnič před barvou nemusí se dávat stříkací kyt (záleží na nerovnosti povrchu).Po této práci se musí-te rozhodnout jak pokračovat ,dát to lakýrníkovi nebo samo doma.Takto připravený díl lakuji akrylátovým lakem namíchaným podle předepsaného poměru s ředidlem a tužidlem koupeným k barvě. Lakuji 3 - 5 vrstev. Hlavně si na pistoli stáhněte množství barvy, protože to hodně teče. Při první vrstvě nekoukám na to aby se to krylo a slévalo se a jen díl lehce stříknu "zapráším". U druhého laku již koukám, aby to krylo a při třetím se to už musí slévat a lesknout. Ale pozor, aby to nesteklo. Mezi jednotlivými vrstvami laku čekám asi 6 - 20 minut, aby předchozí vrstva zavadla, ale nezatvrdla.(tryska 0,3-1,1)Pokud to někde trochu steče, není ještě vše ztraceno. Asi po týdnu, když je lak tvrdý (lepší je počkat déle, i měsíc) steklou kapku opatrně zbrousím BP 2000 a pak to přeleštím brusnou pastou Tempo nebo jinou zakoupenou pastou.Dneska se dát vše koupit.Nepsal jsem základní věci jako zakrývaní ploch ,páskou ,papírem i kytem ,které by neměli být nastříkané.(hlavně pneumatiky,pak je pak hrůza)jsou to jenom základní info na první otázku.Každý má jiné zkušenosti a pak i jiné názory.Nebojte se vždyť je to jenom barva a o život nejde.

Re: Jak na lakování auta?-další názor
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2006 10:14

Tleskám. Dost dobrá slohovka yawning smiley)))

Re: Jak na lakování auta?-další názor
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2006 15:37

:-)až na tu vodu jsi to napsal moc krásně



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Fugas (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2006 20:05

leošovi
Proč se nesmí stříkat díly jako blatníky,dveře a tak na plocho a mají se zavěšovat,vždyť se to na ploho musí stříkat líp aspoň to nehrozí tolik že to steče?

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2006 15:07

To Fugas: ....za 1. aby se to líp slilo ale hlavně kvuli prachu atd....na svislý ploše budeš mít míň humusu (v garáži,venku) než na ležato



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Jak na lakování auta?
Autor: leoš (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 08:50

Když stříkáš svisle tak dopadá barva přímo 90 o na povrch a nečekané události (kapky s pistole a ostatní havěť)nespadne na plochu.Na ležato máš problém i s hadicí ,húř se slije barva.Pořád tě to láká pistoli naklonit a stříkáš šikmo na plochu a vyltačíš barvu na rúzné směry.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: leoš (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 08:56

Zapomněl jsem napsat že dnešní akrylátové barvy nestýkají ,když se nezastavíš na místě a budeš postupovat ,jak je výše uvedeno.To zválne technicky založený človíček.Na proti lakům co se pužívali jako nitro a syntetika ,tak ty tekly jak prvničky kdykoliv.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: guci (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 09:53

Lepsie si to uz napisat neslo,len by som chcel pripomenut ze na to treba trochu praxe a prvykrat by som to radsej skusal na starej kapote z vrakoviska.CELY POSTUP !!!Urcite to stoji zato!

Re: Jak na lakování auta?
Autor: guci (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 09:54

Odpoved na leosa.guci napsal:

> Lepsie si to uz napisat neslo,len by som chcel pripomenut ze na
> to treba trochu praxe a prvykrat by som to radsej skusal na
> starej kapote z vrakoviska.CELY POSTUP !!!Urcite to stoji zato!

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Sculli (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2006 10:55

mám malej dotaz, co se týká toho lakování. Když mam na autě starou barvu jak ji musim vybrousit a co na to použít, jestli se to teda brousit musí??

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2006 19:12

musí se to brousit...s tím jak moc hodně záleží ale jak to vypadá a co s tím bude dál...dáš rovnou vrch??nebo plnič??



Příspěvek upraven (18. 08. 2006 17:59)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Jak na lakování auta?
Autor: Íňa (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2006 08:30

Zdravím všechny,
Pánové, ráda bych Vám všem poděkovala za Vaše příspěvky, pomohly mi a obzvlášť Pan Leoš. Opravdu bravurní vysvětlení. "Leoši, děkuji!"
Děkuji všem...

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Mara (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2006 10:30

Nazdárek, potřeboval bych taky jednu malou radu, koupil jsem si spojler na třetí dveře, je to nastříkané plničem. Potřebuji na to hodit stříbrnou metalízu,buď barvou ve spreji+lak ve spreji, nebo v plechovce a stříknout to kompresorem. Mám doma kompresor, ale je to klasika za čtyřku se vším všudy, takže nic profi. Já osobně si myslím, že ten sprej by moh stačit, ale nevím jestli tím dosáhnu dostatečný lesk, nebo jak to potom doleštit.Dík

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Lukin26 (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2006 18:05

no myslim si ze to staci sprejem, teda jestli je to plastovy, ja si nechal do spreje namichat stejny odstit barvy a k tomu lak a strikal jsem narazniky a byly jako z fabriky, kamos to zkousel na kapote ale tam uz to bylo poznat. takze si myslim ze na tom spojleru to urcite poznat nepude,ale zalezi na tobe smiling smiley

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Raynmann (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2007 22:15

Cau vsichni mam prosbu mam kastly nalakovanou origo barvou Opel Vectra modra metla + perlet a nemuzu ji nikde sehnat znovu je to Debeer-Opel bud 274 nebo 294
Dik moc za rady kde tenhle lak najit a namichat je to nalakovano na Opel Kadett Gsi 2,0 8V RV.91

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2007 09:50

Prosím , omívá se tady jak je to strašně těžký ( souhlasím je ) , co čtu tak jsou tady 1-2 lakyrníci,ale ani jeden nenapsal jak začít ...
-JAKÝ ZVOLIT KOMPRESOR
-to co prodávají v supermarketech je k ničemu, po 12min se zahřejí a vypnou, musí se čekat až zase schladnesad smiley
-je lepší si jej pučit s pistolí v pujčovně?
-???Slyšel jsem že nějaké pujčovny jsou kmání???

-JAKOU ZVOLIT stříkací PISTOLI?
-jakej pruměr trysky..

-KYTOVANÍ STAREJ LAK
-Postupy od sundání starého laku po kytování
-Jak nejlépe sundat starej lak?
-Jaký kyt zvolit..
-Postup při kytování a nakonec příprava na lak ..

.. také chápu že Vy lakýrníci se asi neradi dělíte o své získané skušenosti jak a co .. Každý máte jiný postup...

Ale i vám se někdo pokusil vysvětli zakladní postup kterého se musíte držet a už bude na každém jak si ho vylepší...


Takže vás prosím podělte se s námi vjenute 30-60 min sepsání sem do fora postup ...

Děkuji a přeji hezký densmiling smiley

Re: Jak na lakování auta?
Autor: mischel (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 13:15

Jak zpravne postupovat pri lakováni metalickym lakem? nahor u dveri se mi zacal odloupavat lak.barvu a lak mam zakoupeny,ale nevim postup.poradi mi nekdo?

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **    **  ********   ******  
 **     **   **  **    **  **   **        **    ** 
 **     **    ****      ****    **        **       
 ********      **        **     ******    **       
 **            **        **     **        **       
 **            **        **     **        **    ** 
 **            **        **     ********   ******  
Powered by Phorum.