www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 4 z 5
Re: Jak na lakování auta?
Autor: Ploim (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2009 05:05

Čau.Jsem lakýra.Ale ne auto lakýra.
Asi mi to nebude nikdo věřit.Ale před dvěma roky jsem si sám nastříkal auto pistolí
BOSCH PFS65.Lak jsem jen přejel šmirglem ve vodě.Nastříkal plničem.Opět vyhladil a po zaschnutí cca:3h jsem začal stříkat.Lak je dotedˇ perfekt.lesklý.Nikde se neloupe.Prostě bez problému.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: mila011 (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2009 17:49

ahoj prosím poradí mi někdo proč mi po nástřiku akrylátu pistolí (F1-S 1,5 HVLP) dělá povrch pomeranč?,barvu jsem si nechal namíchat u odborníku vše od nich tvrdidlo,ředidlo.děkuji

Re: Jak na lakování auta?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2009 18:30

mila:
Problém buď ve velikosti trysky, nebo ve velikosti a stálosti tlaku - rozuměj jak máš velkou expanzku (musíš stříkat z ní) a jak silnej kompresor - jestli ti tlak v expanzní nádobě moc nekolísá...

Re: Jak na lakování auta?
Autor: mila011 (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2009 09:11

jarda GSi
Děkuji za odpověď,kompresor..hmm asi ano nádobu mám 50l ale je bezolejový membránový ale zase tak často nespíná,a je osazen redukční ventilem (je kupovaný asi před 8lety )a nádobkou na odkalení to vše už na vývodu za nádobou.tryska -1,5 že by byla velká??.no moc to s ní ještě neumím ,,ale stříká hezky jen ten výsledek"hahaha.no ještě něco vyzkouším a uvidím.jinak moc díky a zdar.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2009 09:57

Pomerancovej povrch dela vetsinou malo barvy.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2009 12:08

Standa:
Mno a když stříkáš akrylát a barvy máš víc (takový ten stav, když to ještě nestéká, ale vrstva je už moc silná), tak to při zasychání taky udělá takovou pomerančovou strukturu na povrchu. Toť moje zkušenost - tu nádrž na mašinu jsem brousil a stříkal natřikrát, ale poslední výsledek stál za to smiling bouncing smiley...

mila:
Ještě mi napadlo, pomeranč to může dělat, i když barva schne moc rychle. Třeba když stříkáš na rozpálený povrch(stačí od slunka) - při kontaktu s rozpáleným podkladem drobounké kapičky rychle ztvrdnou a nestačí se "slít" do hladké plochy.
Případně stříkáš moc z dálky.

Jinak profík nejsem - tohle jsou mé postřehy, kdy to dělalo pomeranč mně - možná že pravda je jinde a bylo to v mých rukách smileys with beer...

Re: Jak na lakování auta?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2009 12:08

Včera jsem si stříkal nějaké drobnosti plničem a dneska jsem to brousil (pod vodou, nejprve 800 potom 1200). Mám takovej malej problém. V nějakých částech jsou v plniči takové malinké bublinky (kdo o tom neví, asi by si toho nevšimnul). Zajímá mě čím je to způsobené. Může to být tím, že je v daném místě moc silná vrstva plniče? Děkuji za radu - chci to udělal pořádně, když už to dělám.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Jak na lakování auta?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2009 12:21

m.artty:
Jaký máš plnič?
Dvousložkový (musíš slít dvě lahvičky do jedné a MOC DOBŘE promíchat) nebo už ten hotový ihned k použití? Kdyby to byl ten první případ, tak to se mi stalo taky - špatně jsem promíchal ty dvě šťávičky do sebe - měly pak v sobě drobounké bublinky a ty se během schnutí vrstvy plniče prodraly na vrch a udělaly tu a tam takovou majinkou prohlubeňičku...

Re: Jak na lakování auta?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2009 14:21

Zapoměl jsem napsat, že se jedná o plnič ve spreji od Motipu. Potřebuju jen drobnosti a to by asi nemělo cenu špinit stříkací pistoli....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Jak na lakování auta?
Autor: mila011 (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2009 18:53

Zdravím ,ještě k tomu povrchu na rozpálený povrch to nebylo auto jsem měl už dva dny v garáži ale teď poslední dny byl dost hic..(mohlo tam být kolem 29stupnů).,a možná i ta vzdálenost mám to asi 25cm od povrchu?! celou sobotu jsem zkoušel co a jak (postříkal jsem kde co, nastojato samozřejmě dvířka od skříněk plechové police atd.)ale nějaký závratný posun....ach jo.ještě jak psal Standa ..víc barvy..hmm to se mi nedaří hned se mi to začíná trhat a stéká to ..já vím přestat těsně před tím .hihi.!smiling smiley
jinak Vám moc děkuji.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2009 07:09

plnič od motipu.... nevim... jednou z nouze sem stříknul laminát plničem ve spreji motip a pak Glasuritem z el. pistole.. výsledek super.. akorát se ten glasouš oddělil od plniče :-( následně auto stříkal profík a na tom laminatu kde zustala spodní vrstva motipu se odtrhnul i novej plnič s lakem .. tak netušim co v tom je za blivajz

Re: Jak na lakování auta?
Autor: mila011 (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2009 08:17

ještě jestli mohu poprosit, jakou trysku nejlépe na stříkáni laku..?1,5-1,3.jestli není největší problém v té trysce .jinak už nevím ještě hustotu barvy ale tolik možností jsem zkusil ale výsledky .!?nic moc.jinak moc děkuji za rady.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2009 16:01

No, trysku volíš podle toho, jak máš řídkou/hustou barvu.
U pistole bys měl mít takovej plastovek kalíšek s háčkem - do něj naliješ dvě decky připravený barvy a změříš na stopkách, za jak dlouho se ti vyprázdní. Potom jukneš do tabulky, která je v návodu k pistoli a odečteš doporučenou velikost trysky...

Re: Jak na lakování auta?
Autor: mila011 (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2009 12:49

díky ale já žádný kalíšek s háčkem nedostal,a v návodu nemám tabulku kde bych to našel .no neva ale díky moc Jardo GSi.prostě to musím dostat do oka ..hmmm ale abych nebyl dříve v důchodu hahaha.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: VW cutil (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2009 20:31

Skvlělé vlákno hoši...Nikde jinde sem zatím nedostal tolik informací o lakování najednou..jen tak dále..

Re: Jak na lakování auta?
Autor: mila011 (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2009 05:33

jo je to tu super, už skoro umím lakovat jde mi to úplně samo ,.všem moc dík..!zdar.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2009 05:15

Zdarec přátelé,
plnič se dává že uzavře pórovitý povrch a zajistí odstín barvy.Když se nedá plnič tak barva vleze hluboko do hloubky a změní odstín a spotřeba barvy je veliká.Po stříknutí první vrstvy se počká až se zní vyprchá ředidlo ,až bude lehce lepit ,cirka 30 min.podle teploty.Pak se provede druhá vrstva.Jestli se brzo nastříká další vrstva ,tak ředidlo nevyprchá přes další vrstvu barvy a zmatovatí povrch.Matovací povrch se podaří i pří velké vlchkosti vzduchu nebo v průvanu kde se střídají teplotní rozdíly.
Stříkaní zdarec a nebojte se

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2009 22:19

Tak na tom to serveru je něco vnepořádku.Zbytek návodu je na stránce
[www.alanwake-modding.estranky.cz]
Padám pryč nějak to nefunkuje .Zdarec.

*****Moderátor*****
Funguje, jen spamový filtr nebere některá slova. Dovolil jsem si smazat předchozí příspěvky, kde byl kopírovaný obsah jiného webu (viz výše) a to předpokládám bez svolení autora textu.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (08.11.2009 22:26)

Re: Jak na lakování auta?
Autor: petule (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2009 20:32

Zdravím vás machři-prosím o radu jak hluboce obrousit lak.Máme na autě škrábance,nikde nereznou a nevím jestli až na kov(mám obavu,že více naruším pozink karoserie)nebo jen zdrsnit a tmel na barvu.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2009 12:00

petule:
Tak ono záleží, kam až máš ten škrábanec - jestli je až na kov, rozhodně musíš ten obnažený kov zbavit vrstvičky oxidu právě jemným obroušením.
Pokud škrábanec končí na nějaké podkladové vrstvičce, rozhodně NEdoporučuji jít až na kov - stačí jenom lehce přebrousit, odmastit a dvousložk. tmelem zatmelit. Po zaschnutí jemným smirkem (hrubost zrna cca 1200) vyhladit do rovna - popř. do jemných nerovností opět použij tmel a postup opakuj, dokud není 100% rovný (resp. rovný tak, abys byl/a spokojený/á smiling smiley.

No a v tomto okamžiku si připrav stříkací pistoli, plnič, a samotný lak a hurá na to.

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 4 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **  **    **  **     **  ******** 
       **  ***   **  ***   **  **     **     **    
       **  ****  **  ****  **  **     **     **    
       **  ** ** **  ** ** **  **     **     **    
 **    **  **  ****  **  ****  **     **     **    
 **    **  **   ***  **   ***  **     **     **    
  ******   **    **  **    **   *******      **    
Powered by Phorum.