www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: lepení plast. nárazníku
Autor: ferio007 (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2011 08:23

No moje osobné skúsenosti sú také, že som asi pol roka zháňal to najlepšie a njtvrdšie lepidlo na plasty, no nakoniec som kupil dvojzložkove lepidlo v Baumaxe (niečo podobné ako tekutý zvárač železa). Chvílu to vydržalo, všetko som nahodil naspať na auto ale kamarátov tatko sa o mňa oprel zo zadu s gulou (zo srandy) a predný náraznik bol taký istý ako predtým. Potom mi práve on poradil, že prečo si to nezvarím. Dal som to dole a teplovzdušnou pištolou, (ktoré kedysi neboli používali sa ledlampy na opalovanie okien) som spoj trošku nahrial (do měka) a malým kúskom z iného náraznika nastrihaným na pásik, ktorý som priložil k praskline a postupne pomaly tiež nahrieval a plast sa krasne zlial do jedneho. Len musíš dať velký pozor na to, aby si ho úplne neroztavil lebo sa ti môže stať, že sa rozleje.(to sa stáva keď je nastavená strašne velká teplota na pištoli.) Vyskúšaj si to najprv niekde na nejakom plaste, že ako sa to správa a potom sa do toho pusti. Nie je to úplne najlahšie ale urobí to aj úplny laik. Neskôr sem prihodím foto ako to potom vyzerá. Držím palce. Feri

Re: lepení plast. nárazníku
Autor: ferio007 (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2011 08:28

P.S: Ohladom toho LAMINÁTU - nerob to lebo po 1) nechytí ti to. 2) Laminát sa dáva len na laminát. 3)Ak by ti to náhodou chytilo ako ty vravíš na penu, tak ti to časom začne praskať a poveternostné podmienky (zima, dážď, teplo, sneh...) ti to aj tak vyžerie von. Odskúšané moja rada!!!!!!!! Feri

Re: lepení plast. nárazníku
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2011 12:24

No ja jsem tchanovi lepil naraznik na Favorita nasledujicim zpusobem. Ustrih jsem tahokov podle praskliny, vytvaroval podle narazniku, zevnitr naraznik nahral horkovzdusnou pistoli az tekl a vmackul ten tahokov do narazniku. Po zchladnuti jsem jeste zvneku naraznik opet nahral a prasklinu prejel dlatkem. Po zchladnuti jsem to prebrousil hrubym smirglem a "skoro" to neslo poznat. Ale nevim jaky je rozdil v materialech narazniku Kadet-Favorit.

P.S.: Snad to jsou uz 2roky a jezdi s tim porad.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (04.04.2011 12:26)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********  **     **   *******  
 ***   ***  **     **  **    **  ***   ***  **     ** 
 **** ****  **     **      **    **** ****  **        
 ** *** **  **     **     **     ** *** **  ********  
 **     **   **   **     **      **     **  **     ** 
 **     **    ** **      **      **     **  **     ** 
 **     **     ***       **      **     **   *******  
Powered by Phorum.