www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Výměna prahy/lemy
Autor: Mysirda (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2005 22:09

Cau,nenasel by se nekdo z brna a okoli kdo by dokazal vymenit prahy a zadni lemy na 3D kadetovi? Jde mi hlavne o vyříznutí a navarení nových,pac nemam COčko a nechci to davat do drahych servisu. Diky

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: martin (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 14:37

Řeším to samé, znám dobrýho poctivýho klempíře přímo z Brna. Ale i když není drahej, řekl si za výměnu prahu a lemu minimálně 2000,- za stranu jen za práci. K tomu je potřeba přičíst plechařinu ( cca 1000,- za stranu ) a lak ( cca 2000,- za stranu ) a člověk je na desítce. také zvažuji, zdá se mi to dost, ale zase je to dobře udělaný.

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2005 06:16

to je velmi drahé. U nás plechrina strana 700,- práca 500,- spolu obe strany 3000,-. Slovensko

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2005 06:18

Sorry nepridal som lemy takže + 3000,-

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 10:16

Ono je s tím dost práce to vyměnit pořádně a většinou bývá zhnilá i ta výztuha v prahu pokud to nechá někdo zajít až tak daleko, a když už se mění zadní lemy tak většinou bývají zhnilé i ty kapsy vzadu pod nárazníkem.
Mě to dělal velice dobrej kamoš kterej mě spoustu věcí udělá zadarmo a prece si za to vzal 3000 za práci včetně teda zadních lemů které jsou z A6 :-) a včetně zavaření všech zámků a kliky.Prahy a kapsy stály po slevě 1670 Kč v Auto Kelly a lak mě příjde na cca 4000Kč.
Takže to je takřka polovina hodnoty celýho auta :-( Ale pokud chce někdo jezdit tak by to měl do toho investovat.

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 12:16

Čus,mam taky takový problém,akorát mam jenom zadní levý lem a prah.nevim jestli to mam vykytovat,nebo to mám nechat celý vyměnit.poradte prosím.ještě mam v haj...tu kapsu pod nárazníkem,jestli víte o čem mluvim.ta je taky našvorc.:-(
Jinak si užijte vánoční svátky a silvestra
chtěl jsem posla fotku,ale nechce mi to pustit,prý je moc velká.tak nic

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 12:38

jo,mam kadett combi dík

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 19:41

2 štuky : fotka se dá smenžit, na Netu je dost programů co Ti s tím pomůžou.
Jde o to jak je to moc shnilé, rozhodně se dá lecos opravit přebroušením a kitem, ale je to na chvíly, většinou do jara, přes zimu se to dostává dost zabrat a pokud Ti lem a podběh dobře netěsní tak to shnije tak či tak. Buď to nech až to bude horší, nebo to rovnou vyměň, když to chytneš ještě v menším stádiu koroze, o to míň tě to bude stát.

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 08:12

2 roman: tak tohle nebude menší stádium.:-)

Přílohy: 24.12 052.jpg (350.4KB)  
Re: Výměna prahy/lemy
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 10:42

Viděl jsem už i horší - s otevřenejma dírama, ale tohle už kitem dlouhodobě nezachráníš :-(
Pokud si to auto chceš ještě na delší dobu nechat, tak vyvařit, a to kompletně: práh + lem + kapsu. A zkontroluj si stav přední části podlahy, tam jsou uchycena ramena a už tady někdo popisoval, jak to dopadne, když za jízdy upadne rameno :-( U Rom@na v jeho bývalém autě to vypadalo viz fotka a u mě jen o něco lépe...
Samozřejmě je otázkou, o kolik lépe to vypadá na druhé straně auta... Já jsem vařil taky napřed jednu stranu, ale ta druhá ji přežila jen o rok... Tak stojí za zvážení, jestli to kdyžtak neudělat z gruntu celé...

Přílohy: 1.jpg (67.5KB)  
Re: Výměna prahy/lemy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 15:55

Musim ríct,ze ta podlaha je na té fotce libová,ale já to nemam(snad).Ale stejně se mrknu.můj kadet byl servisovaný a celá druhá strana je nová,protoe to byl firemní bourák a tam na peníze nehleděli,tak to všechno potrebné nechali opravit.Tak mi zbývá jen tenhle zadní levý lem a levý práh.takze vyvarit?hmm...to levné asi nebude co?
(sorry za chyby,nefungují mě hácky:-) )

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 16:28

S cenou bych to neviděl tak kriticky. Plechy na kadeta jsou ještě běžně k dostání a nejsou moc drahé ten lem bych tipnul tak na 500,- a práh bude do 1000,- plus nějakou tu ticícovku nebo dvě za práci.
Spíš bude problém najít nějakého garážového umělce s CO svářečkou...
Velké servisy nemá cenu ani pokoušet a do takovejhle věcí se moc nechce ani těm malejm (dost špinavý práce a nic moc za to).

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 17:32

to jsou dobré ceny,,ale pro mě nevydělávajícího(toho času bez brigády)to bude trochu mimo kapsu.
Kde se dají sehnat??V Auto Kelly??
dík za tipy měj se

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 17:33

2 štuky: pokud máš jen tuhle stranu, tak to je tak 1500,- materiál + cca 2000,- práce + lak, záleží jak moc to chceš kvalitně. Já jsem stříkal nárazníky kompresorem z baumaxu za 2500kč a taky to šlo, ale dost špatně, má malou nádobu a pomalu dofukuje.

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 17:45

To štuky:
Asi bych s tím počkal stejně do jara až bude teplo.
Aniž bych se Tě chtěl dotknout, řekl bych že vzhledem ke stáří a stavu vozu bych to klidně vzal i štětcem (pokud nemáš vyšší estetické cíle).
Hlavní je, aby tam nebyly díry, nezatékalo tam a nerezlo to dál.
A pak vystříkat dutiny nějakým voskem.

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 17:52

No mě stačí,kdyz to bude vypadat normálně(asi takhle jako na fotce).tahle strana je celá nová.Takze počítám tak 5000kč,podle toho co ríkás.

Přílohy: 24.12 05 (17).jpg (293.9KB)  
Re: Výměna prahy/lemy
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 18:53

Nechci strašit, ale mě připadá nějak podezřele nazrzlá i ta druhá strana...
Na tý bílý je taky hned všechno vidět.
Na staré orezlině je výhodnější mít červený nebo hnědý lak ;-)
Odkud jsi? - podle paneláků to člověk nepozná - ty jsou všude stejné...

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 18:58

nevim kdy to bylo zpravované, mam ho teprve měsíc.rekli mi akorát,ze auto bylo servisované,a ze pravá strana je nově dělaná.
jsem z prahy(Michle)

Re: Výměna prahy/lemy
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2005 07:42

To: štuky
V tom případě máš kliku, protože Ti můžu doporučit jednu "stodolovou" autodílnu ve Slivenci (což je jenom na druhém konci Prahy).
Ten člověk se jmenuje Křížek (pozor ve Slivenci jsou prý 2 Křížci automechanici), tak přikládám i mapku.
Je na něj číslo do dílny 601 222 034.
Nazaručuju, že se mu do toho bude příliš chtít (už loni mi vyhrožoval, že mi na autě nic zavařovat nebude, když jsem kvílel, že mám díry v podlaze), ale zkus to - umí a není příliš drahej.
Sám léta jezdil s kadetem, teď má Astru F-ko. Výměna prahů u kadeta je pro něj rutina.

Přílohy: (105.8KB)  
Re: Výměna prahy/lemy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2005 10:12

dík moc.zkusim mu zavolat.zatim čis

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  ********    *******   **      ** 
 ***   **  ***   ***  **     **  **     **  **  **  ** 
 ****  **  **** ****  **     **         **  **  **  ** 
 ** ** **  ** *** **  **     **   *******   **  **  ** 
 **  ****  **     **  **     **         **  **  **  ** 
 **   ***  **     **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **    **  **     **  ********    *******    ***  ***  
Powered by Phorum.