www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
boční lišta
Autor: IGI (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 19:24

astráci poraďte mi čím spolehlivě nalepit boční lištu na dveřích :-( parkoval jsem u hospody a někomu byla silnice úzká a orval mi jí :-( koupil jsem si oboustrannou lepící pásku v servisu kde to dělají,hezky jsem to očistil,vysušil a držela cca dva dny :-(

Re: boční lišta
Autor: IGI (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 19:28

Stando: dal jsem to do špatné rubriky :-( ale nenadávej mi :-)

Re: boční lišta
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 19:30

IGI, nech to na jaro, stare lepidlo nahrej horkovzdusnou pistoli, ocistit a poradne odmastit, nalep to dinitrolem /lepidlo na okna/, bude ti to drzet na 100%. Ja se k tomu chystam taky, komplet vsechny....

Re: boční lišta
Autor: IGI (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 19:37

dík :-)

Re: boční lišta
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2006 11:49

Jo, díky taky se mi odlupuje

Re: boční lišta
Autor: Rorr (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 20:37

Ahoj, ty ošklivé šedivé nevkusné lyšty jsem stahnul nadobro z meho kadeta, a musim říct, že to auto vypada mnohem moderněji, jiná věc je ovšem, že člověk musí být opatrnější při otevírání dveří. Jinak při sudavání jsem si ošklivě zanadával, protože jedna strana šla perfekt dolu, to byla přilepena originál lepicí oboustranou páskou, ale kamén urazu byla druhá strana, kterou majitel předemnou přilepil právě oňím lepidlem na okna .. hruza a děs tohle sundavat, prakticky se to nedá bez ničení laku a následného kitování+stříkání. takže vám radím, pokud jsi nejste 100 procent jisti, že to nebudete chtít jednou dolu, nic tím na karoserii nelepte :-)

Re: boční lišta
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 21:55

Já je tam nechám,už jen kvůli tomu,že lidi jsou prasata a nekoukaj kolem sebe a ty dveře vám obouchaj sad smiley

Re: boční lišta
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 14:50

Taky jsem před týdnem lepil jednu a ztím drží po opálení pistolí a odmaštění na sekundovém lepidle Varybond(asi nebude běžně v prodeji).



Astra F X16SZ LPG

Re: boční lišta
Autor: IGI (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2006 20:31

dík za rady :-)

boční lišta prahu
Autor: dundy (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2006 05:51

Nevíte jak se dá sundat boční lišta u ASTRY G, šedý plast. Musím se dostat na přední blatníček.
díky za rady a příspěvkyIGI napsal:

> astráci poraďte mi čím spolehlivě nalepit boční lištu na
> dveřích :-( parkoval jsem u hospody a někomu byla silnice úzká
> a orval mi jí :-( koupil jsem si oboustrannou lepící pásku v
> servisu kde to dělají,hezky jsem to očistil,vysušil a držela
> cca dva dny :-(

Re: boční lišta
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2006 19:07

Tady maj originál boční lišty:[www.karosarske-dily.cz]
Sice dražší, ale když chybí jedna ...

Re: boční lišta
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2007 07:31

Tohle mi prijde jako nejvhodnejsi tema pro muj dotaz:

Mel by nekdo tip na konkretni pripravek/pripravky, cim ty listy (gumove na Kadettu) jednak osetrit a jednak nacernit? Mam je celkem dost zesedly. Koupil jsem si nejaky cernidlo od Turtle Wax na narazniky, ale nejsem si moc jisty, jestli by bylo vhodny to pouzit i na gumu. Jinak to budu delat nejspis tak, ze ty listy strhnu (dve uz mi upadly a zbytek nedrzi nic moc) a potom prilepim nejspis tim Dinitrolem, takze by problem nebyla ani nejaka lazen ci neco podobneho.

Predem diky.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: boční lišta
Autor: MELOUN (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2007 08:17

Já přemýšlím že odělám ty lišty z kadetta a koupím chromovou asi 1 cm širokou pásku a nalepím to tam ale nevim jak to bude vypadat!!

Opel KADETT E

r.v 1990

C14NZ

Re: boční lišta
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2007 08:45

To je na me moc velka zbesilost....
Ja bych to auto rad dostal do stavu jako kdyz sjelo z linky.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: boční lišta
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2007 05:02

V drogérce si kup Silikonový olej a máš je jako nové - Udělej to cca 3x a vydrží to i rok celé černé.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: boční lišta
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 18:13

Já přemýšlím, že sundám z auta ty lišty úplně, asi ve 4 místech se mi to odlepuje. Navíc mám výbavu "Club" a ta je má šedé což nevypadá 2x nejlíp. V Jak na to radí strhnout provázkem ale ono to docela fest drží, horkovzdušnou pistoli sice nemám, ale nepomohl by tomu silnější fén? Zkoušel to někdo? Nerad bych to oddělal i s lakem nebo to oddělal a zjistil, že v laku bude vyleptaná skvrna od lepidla winking smiley Lak na tom mám až na pár orazítkovaných míst od kamínků a pár bublinek na blatníku v pohodě tak to nechcu kazit smiling smiley na nový lak ani nějak nemám finance winking smiley

Re: boční lišta
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 19:47

Tak to si myslím, že bez poškození laku se to neobejde. A hlavně lak pod lištami nebyl nikdy vystaven UV záření a dalším vlivům. Proto bude barva sytější - nevysvícená. Určitě budou vidět výraznější pásky.

Re: boční lišta
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 11:54

No jo co nadělám... Kdyžtak naleštím zbytek auta a todle ne grinning smiley ale jde mi hlavně o to jestli ten lak natvrdo nestrhnu... Asi to zkusim tím fénem aspon

Re: boční lišta
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2008 10:49

Já jsem si sundal boční lišty bez poškození laku. Prostě jsem je na jedné straně chytil a silou odlepil. Měl jsem strach, že to bude poznat, ale žádné pásky nejsou vidět.

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: boční lišta
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2008 16:14

Bez nahřívání jo? No asi mi nic jeného nezbyde. I když moje autí je ještě o 9 let starší jak tvé no. Pokud to strhnu i s lakem tak si holt budu muset zahrát na lakýrníka smiling smiley

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **     **  **      ** 
 **     **  **        **     **   **   **   **  **  ** 
 **     **  **        **     **    ** **    **  **  ** 
 **     **  ******    **     **     ***     **  **  ** 
 **     **  **         **   **     ** **    **  **  ** 
 **     **  **          ** **     **   **   **  **  ** 
  *******   ********     ***     **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.