www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
řadící páka
Autor: Lion (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2006 18:56

Jak sundat z řadící páky "kouli",je na závit nebo jen naražená?Chci vyměnit manžetu. Díky za odpověď.

Re: řadící páka
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2006 20:18

Manžeta se mění bez sundání hlavice řadící páky(ta je tam nalisovaná). Jen se spodek vycnakne, přehrne se, odřízne se provázek, páska nebo čím to drží na tom kroužku, odsponkuje se to z té spodní obroučky a nandá se nová manžeta.
Přichycení je přesně opačný postup.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: řadící páka
Autor: aznoH (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2006 10:05

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli už jste si tu hlavu na páce někdo měnil. Občas si říkam jak by se tam hodil nějakej matnej kov, jenže problém s prstencem a sundáním... Máte někdo nějakou zkušenost a s jakou konkrétně hlavou a za kolik, dik.

Re: řadící páka
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2006 11:39

Ten kroužek tam musíš nechat, nová hlavice musí být uzpůsobena pro ten kroužek, ale nemusíš se bát, normálně se prodává, jen si musíš právě vybrat variantu s vybráním pro Opel, Renault, Daewoo atd.
Starou jsem sundal jen odřezáním, je tam nalisovaná.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: řadící páka
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2006 18:16

EE...nemusí to být origo pro opel...já ji koupil s tím že jsem kutil a nějak to už přeprasím...takže jen stačilo ten plastovej kus toho "kroužku" Co zajíždí do řadičky oříznout a seříznout to silonový pouzdro který je naražený jako mezikus mezi kovovou "tyč" šaltrpáky a hlavici. Říkal jsem si že bude čumět ta pružina, takže budu muset z nějaký látky udělat krytí, ale nakonec jsem usoudil, že ta pružina vypadá nakonec docela pěkně a ani to neni moc vidět...

Jinak hlavice se sundat dá- jenom pořádně zabereš směrem nahoru (drží fest) a kroutíš střídavě doleva a doprava.

Hlavice řadící páky
Autor: Jan (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2006 05:38

Neví někdo jak vyměnit hlavici řadící paky na kadettovi?

Re: Hlavice řadící páky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2006 05:48

To vis ze vi, chce to jen velkou silu k tomu, abys stahnul tu horni gumu a potom umelohmotnej krouzek, ktere je narazenej na tisicihranu samotny radici paky.

Přílohy: Hlavice1.jpg (66.8KB)   Hlavice2.jpg (40.4KB)  
Re: Hlavice řadící páky
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 20:06

Umělohmotný kroužek je dobré z boku naříznout pilkou na železo a pak to jde skoro samo..

Re: Hlavice řadící páky
Autor: Pagy (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2007 18:57

A jak mam poznat ,ktera hlavice tam byt může a která né? Rad bych taky změnil,ale nevím jak to udělat stím kroužkem kůli zpátečce...Jestli ponechat stávající,nebo ne...Díky za radu( nezlob te se za hloupé otázky - začátečník) :smiling bouncing smiley

Re: Hlavice řadící páky
Autor: jeronimo (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2007 14:26

zdar,

já sem kroužek sundal a mam tam kontrolku z diody co se dává na parkovačka a ta se rozsvítí, když dám zpátečku. Mám řadičku hodně krátkou. Univerzální hlavice padne dycky...je to oukchej.

jeronimo
astra f c20ne

Re: Hlavice řadící páky
Autor: stuky (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2007 16:46

jeronimo:nemáš fotku??docela by mě zajímalo,jak to vypadá..dikthumbs down

Re: Hlavice řadící páky
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2009 21:11

Mám problém.... mam tu kulisu z GSi a má hezkou hlavici. Tu hlavici bych chtěl přehodit do svého auta, ale nevím jestli když jí silou stáhnu z té původní řadičky, jestli se nezničí? Předem děkuji za radu spinning smiley sticking its tongue out

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Hlavice řadící páky
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2009 17:07

Dneska jsem to zjistil, nezničí se a dá se normálně znovu nasadit ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: řadící páka
Autor: WeNtiL (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 18:44

Ahoj.Ja se chci zase zeptat zda nemate nekdo zkusenosti se skracenim radicky u astry f???Chtel bych ji udelat kratsi a zda to jde kvuli tomu krouzku na zpatecku..diky

Re: řadící páka
Autor: mili (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2010 09:31

Prosím není někdo z okolí Prahy,chtěla bych také vyměnit řadící páku,ale můj muž když jsme četli rady,že se musí sundat na sílu,tak o tom nechce ani slyšet,nechce se mu do toho.Ta řadícípáka je poslední věc co mi chybí,co si přeju vyměnit,ale nemá kdo.Nenašel by se někdo ochotný? Díky moc Milena



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **   *******   **    **   ******  
 **  **  **  **     **  **     **  **   **   **    ** 
 **  **  **  **     **  **         **  **    **       
 **  **  **  **     **  ********   *****     **       
 **  **  **  **     **  **     **  **  **    **       
 **  **  **  **     **  **     **  **   **   **    ** 
  ***  ***    *******    *******   **    **   ******  
Powered by Phorum.