www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: P207 (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2006 18:59

Ahoj, potrebuji vymenit kabinový (pylový) filtru - Opel Astra G 1999. Jsem na auta po technicke strance laik, poradte prosim kde jej mam najit ? :-) Diky za radu.

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: rasto (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 04:41

Nazdar

Neviem ci ti vlastne pomozem lebo mam ine auto ako ty .
Mam astru F.
Pod stieracmi je plast ktory odvadza vodu z predneho okna . tento plast das dole az ked mas otvorenu prednu kapotu . No a pod nim su ventilatory kurenia a nad nimi by mal byt ten filter. Takto to je u astry F.
Myslim ze nejak podobne by si to mal mat ty.



Rasto

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: stano (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2006 21:47

Pylový filtr u Astry G je pod odkladovou skřínkou u spolujezdce.tzn. demontovat uložnou skřínku a pod ní je pylový filtr ale bacha při koupi : jsou dva druhy


Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: RadekF (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2006 11:28

Já bych ho taly vyměnil, jenomže paní v Opel Plzeň mi neporadila, ba mi řekla, že mi prodá oba druhy a ten špatný jí vrátím. Mám to však 60 km, tak se mi to nerentuje. Jestli jste někdo měnil filtr na Opel Astra G 2.0 Di 16V, r.v. 1998, 60kW. X20DTL. Nevíte jaký je typ klimatizace u tohoto modelu?Díky

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2006 09:04

Nazdar
Mam rovnake auto s rovnakym motorom a pelovy filter som menil asi pred 2-mi tyzdnami. Postupoval som tak, ze som odsroboval priehradku spolujazdca a potom som odsroboval veko peloveho filtra (tusim tri sroby).
Filter som vytiahol a ukazal ho v Opli a tam mi predali presne ten isty za 650 Sk. Ńepoznacil som si presne typ ale mal velkost priblizne A4 (ten druhy typ by mal byt stvorcovy) a na dlhsej hrane bol ponariezany, lebo ked ho chces nasadit spät tak ho musis prehnut do obluka. Stary mam niekde odlozeny, takze ak vydrzis, ti zajtra poslem rozmery.
Dufam, ze pomohlo.

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2006 06:08

Rozmery peloveho filtra 19,5 x 28 cm

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2006 13:01

Chtelo by to nafotit, napsat navod a poslat mi to k zverejneni, diky ;-)
:-)

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2006 07:45

Chcel som poslat fotky ale vypisalo mi ze to subory s priponou JPG su neni dovolene

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: puncak (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2007 10:43

Možná užitečná informace: Za skvělou cenu vyrábí na zakázku tyto filtryi na jiné vozy firma:

Radim Kaděrka
> Otáhalova 10
> 746 01 Opava
> tel.: 776839986
> tel.: 553718654

Chce ale znát také výšku filtru (kvůli rámečku)

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2007 08:21

Vyska peloveho filtra je 3 cm (pozri foto). Takze rozmery su 28 x 19,5 (mozno 20) x 3 cm.
Na fotke je zobrazeny stary filter, ktory nema ziadne zarezy. Ked som si vsak kupil novy v Opli tak ten bol na viacerych miestach narezany aby ho bolo mozne lahsie ohnut a vsunut do vnutra. Ako vidno na fotke tak ten stary nenarezany filter sa da velmi slabo prehnut a pochybujem, ze by som ho tam dostal.
Dalsia drobnost je tesnenie. To je nalepene na obidvoch kratsich stranach filtra.

Dufam, ze kvalita fotiek je dostacujuca. V pripade zaujmu mozem zaslat fotky v povodnej kvalite.

(ide o Astru G X20DTL)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brano (13.03.2007 08:27)

Přílohy: filter3.jpg (171.6KB)  
Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: puncak (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2007 09:09

confused smiley Hrozně moc děkuju, teď ještě jestli je to ten samý jako v v G z roku 2001,
i když je to snad stejný model od roku 1998

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2007 10:32

A kolik teda stoji origo a kolik od toho borca pro tve auto ? Je to normalni ci uhlikovy filtr co dela ? Zivotnost ? Pokud to teda vis, protoze ty jeho stranky ...

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2007 11:31

Podla katalogu ND by mal byt obycajny filter pouzitelny pre vsetky Astry G a ma cislo 18 08 610 (Delphi) a pre klimatazaciu Behr ma cislo 18 08 612. Uhlikovy ma cislo 17 18 046 (Delphi) alebo 17 18 042 (Behr). Ceny pre CR su tu
[dily.opel.cz] a nemyslim si ze by boli prilis vysoke takze neviem ci to ma vobec zmysel vyrabat "na mieru"



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brano (13.03.2007 11:33)

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: puncak (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2007 14:52

Nabízí to na AUKRO, tak si to přečti, já tomu moc nerozumím, možná je to na draka. Nabízí upravit na jakýkoliv rozměr a ta cena je dost rozumná, tak nevím


[www.aukro.cz]

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2007 19:31

Tak ta cena je tedy vic nez supr. Zkusim si jeden objednat. Dik za odkaz.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (13.03.2007 19:31)

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Peter N (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2016 08:13

Ahoj. Potrebujem poradit s montážou veka peloveho filtra. Ja mam veko prichytene kovovymi sponkami a nie skrutkami ako je pisane v navodoch. Sponky som demontoval skrutkovacom a teraz mam problem ich namontovat nazad. Namontoval som 4 z 6 sponiek pomocou kliesti ale horne 2 mam problem lebo tam nie je priestor pre klieste.

mam Astru g 1,4 Twinport Z14XEP 2009 s manuálnou klimatizaciou.

Re: Výměna kabinového (pylového) filtru - Opel Astra G 1999
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2016 10:03

Co nejde silou, jde ještě větší silou.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   **    **   *******  
 **     **  **     **  **     **  **   **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **           ** 
 **     **  **     **  **     **  *****      *******  
 **     **   **   **   **     **  **  **           ** 
 **     **    ** **    **     **  **   **   **     ** 
  *******      ***     ********   **    **   *******  
Powered by Phorum.