www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Montáž šíbru???
Autor: Mathes (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 06:08

Pac chlapy, sehnal jsem šíbr, s kličkou ve předu okna. Doufám že je to šíbr, ale měl by. Je na autě a potřeboval bych radu, kde tu střechu říznout, aby dobře bylo.Jestli s tím má někdo zkušenost, prosím poraďte. Díkes

Re: Montáž šíbru???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 06:18

POkud je to skutecne sibr (ne stresni okno), tak na dodatecnou montaz zapomen.

Re: Montáž šíbru???
Autor: Mathes (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 06:49

2 Standa: no ono je to ohorely,ale v predu nad zrcatkem je klička na který je neco jako prepinac, když jsem s tou klickou zkusil otocit, okno slo nahoru jako klasický okno a prave nezda se mi ze by se melo zasouvat i pod strechu, zvenku je uplne zarovnany se strechou, zadnej schod mezi strechou a oknem kdyz je zavreny. Tady se psalo že se dá uříznout kus střechy nebo ne? Prej tam jsou nejaky odtokovy kanaly nebo co. Dikes

Re: Montáž šíbru???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 07:03

Jedna vec je, ze neudelas zapertlovani strechy tak jak je to v originale a dalsi vec je, jak je - neni pripravena stracha na uchyceni sibru. Sibr totiz neni jen to co je videt, ale placka pres celou strechu. Odtokovy hadice je ten nejmesi problem.
Je treba si uvedomi, ze strecha drzi cely auto (kdyby tam nebyla, tak se auto rozlomi !!!) a jakykoliv neodborny zasahy muzou vest k naruseni pevnosti cely kastle.
I kdyz vyriznes kus stary strechy, tak to na novou nenapasujes tak aby te tam nezatejkalo.

Re: Montáž šíbru???
Autor: Spiddy (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 07:18

Šíbr existuje i takový, co nezajíždí do střechy, ale nejdříve se zvedne jako klasické střešní okno a při dalším klikotočení se nad střechou přesune dozadu celé sklo. I tento model však má mechanismus v tapecírunku střechy a nevím zda jde uchytit do střechy jen tak po vyřezání otvoru.
Používá ho například Fiat (např. Palio)...

Re: Montáž šíbru???
Autor: Mathes (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 07:36

chlapy vyfotim a hodim to sem...

Re: Montáž šíbru???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 07:43

To Spiddy : Jo jasne, ja mluvil o sibru primo na Kadetta. Urcite existuje i sibr ve stylu stresniho okenka, tak ze tam bude montaz patrne probihat stejne jako kazdy jiny stresni okno.

Re: Montáž šíbru???
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 09:04

Standa má pravdu existují šíbry které se dělají dodatečně montuju je ruční stojí kolem 15000 a elektrický s automatikou dojezdu stojí kolem 20000 tak že to montujem jen málo jinak postup montáže je skoro stejný jako u klasického střeš. okna

Re: Montáž šíbru???
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 10:06

Jo jo.S pevností střechy to není sranda.Když má Fabie střešní okno,tak má navíc ve stropě výztuhy.Dodatečná montáž okna na vůz bez výztuh není možná.A to jde jen o střešní okno.

Re: Montáž šíbru???
Autor: mathes (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 15:26

Tak sem to nafotil a bude to asi okno,ale co jsem tu cetl, tak tim lip.....prosim kouknete na ty fotky a zkuste mi nekdo poradit jestli to pujde namontovat do kadetta....dikes

Přílohy: _6260683.jpg (120.8KB)   _6260685.jpg (100.3KB)  
Re: Montáž šíbru???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 16:12

Je to sibr - tak ze tezko.

Re: Montáž šíbru???
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 16:18

No tak nevím kamaráde. Proč tam chceš dávat ohořelý okno. Docela bych se vsadil, že to těsnění bude vlivem tepla v háji a do auta ti bude chcát. Navíc, četl jsi pořádně co psali kluci? Aby jsi potom nesplakal nad výdělkem. Pokud ale nemůžeš bez střešáku být a chceš všechny rizika podstoupit, nabízím Ti za ty samý prachy co by jsi dal za to ohořelý okno, střešní okno z astry(pokud pasuje) které je v naprostém pořádku.
Stejně bych do toho nešel....

Re: Montáž šíbru???
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 21:58

Je čiré bláznovství dát si do auta takovouhle hrůzu. Dost dobře to ani nepujde. Nebylo by efektnější koupit si celého Kadoura se šíbrem winking smiley

Re: Montáž šíbru???
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 04:19

Znam jednoho ktarej taky touzil po sibru, ale napasovani je strasne narocny,tak to vyresil tim ze uriznul celou strechu a navaril tam jinou i se sibrem,ale i tak to neni jednoduche. ja bych bud sehnal cely auto nebo bych to nechal bejt,ale nechci te nijak odradit.

Re: Montáž šíbru???
Autor: Mathes (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 04:29

Díkes chlapy, já jsem chtěl vědet jestli je to okno nebo šíbr, do poslední chvíle jsem myslel, že je to okno, protože do střechy to nejde zasunout,ale asi máte pravdu hlavně s tím vyhřátím....Přece jenom vyhřátý okno bude hodně nachylný na prasknutí a navíc i to těsnění bude v hajzlu....díkes NA OKNO SE** smiling smiley

Re: Montáž šíbru???
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 08:29

Asi nejjednodušší na namontování šíbru bys měl vzít střechu v sloupkach a přivařit tam střechu z jinýho kadetta se šíbrem... :-))
Jinak je jiné i čalounění stropu, když máš šíbr. Vzadu je trochu níž, protože tam ten šíbr zajíždí.
A můžu jen potvrdit že střecha bez šíbru na to není ani připravená po stránce úchytů... :-(
Mam výbavu Beauty (Kadett 13NB Beauty :-))))), takže tohle řešit nemusim....šíbr tam mam...

Re: Montáž šíbru???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2007 07:12

O weekendu jsem se dostal k demontazi sibru, tak jsem nafotil ten duvod, proc nejde sibr dodatecne zadelat do auta kde nebyl.
Doufam ze z toho bude neco videt smiling smiley

Přílohy: 1.jpg (40.2KB)   2.jpg (32.1KB)   3.jpg (41.1KB)  
Re: Montáž šíbru???
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 14:08

Čau,je problém s výměnou šíbru za elektrickej?Mám manuál a nejde mi zatáhnout do střechy,tak že bych to zkusil vyměnit...

Re: Montáž šíbru???
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2008 21:50

Elektrickej se od manualniho lisi pouze tim, ze ma motor smiling smiley

Re: Montáž šíbru???
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 10:34

Ok.To jsem chtěl slyšet. Díky

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **   ******    ********        **   ******  
 **  **  **  **    **   **              **  **    ** 
 **  **  **  **         **              **  **       
 **  **  **  **   ****  ******          **  **       
 **  **  **  **    **   **        **    **  **       
 **  **  **  **    **   **        **    **  **    ** 
  ***  ***    ******    ********   ******    ******  
Powered by Phorum.