www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Homologované folie
Autor: Mihal (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 16:18

Ahoj,Potřeboval bych presně vysvětlit jak je to s homologací okeních folií??Od 1.7 bych nerad platil pokuty ted mám na aute dost tmavý na všech oknech kromě čelního.Bez folií se mi auto nelíbí.Kam mužu dát tuningové tmavší folie za 300 kč??A kolik by staly homologované nejtmavší možnáé na celé auto kromě čelního skla...Díky

Re: Homologované folie
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 18:15

Tmavé folie jsou sice pěkné, ale spíš na zadních dveřích respektive zadních bočních oknech, tam si dej třeba 90% ale na přední dveře bych dal tak max. 30% důležitý je oční kontakt - třeba s chodcem a ten v tmavých oknech asi není. Homologované folie by měli mít na obalu E4 nebo 8 nevím přesně, tzn. že jsou schválené pro provoz na pozemních komunikacích. Na druhou stranu to stejně nikdo nepozná jestli jsou nebo ne. Osobně si myslím, že pokud budeš mít přední okna na dveřích lehce do kouřova a bude trochu vidět dovnitř tak Ti nikdo nic neřekne, pokud budou jako bota, tak si piš, že to pozornost policie naláká. Zadní okno tak 30 - 50% ale spíš zase těch 30%



Příspěvek upraven (27. 06. 2006 20:18)

Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Homologované folie
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2006 05:57

Na předních dveřích by mělo být zatmavení max.30% - a to již bývá samotné sklo od výrobce (údaj je tam opačně - 70% propustnost). Na ostatních je to jedno, ale "tuningové " folie NEDOPORUČUJU !!!! - vyblednou a zhnusnou. Před měsícem jsem si nechal předělat folie na celém autě, včetně sundání starých 3500,- peněz. Homologované 3M (dostaneš homologační nálepku pod každou folii).

Re: Homologované folie
Autor: Rebel (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2006 18:01

To:Tonda
Můžeš prozradit kde Ti to dělali?Dost dobrá cena!

Re: Homologované folie
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2006 07:59

Pardubice - Autosklo Gregi (u nádraží ČD)

Re: Homologované folie
Autor: mcspek (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2006 14:42

no jo to muzu jen potvrdit mam od nej taky folie a super



Astra F C14NZ r.v.92

Re: Homologované folie
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2006 17:16

a někdoz Okolí Chomutova, nebo Karlových Varů?

Re: Homologované folie
Autor: lahvan (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2006 15:25

Otvice-LIANA reklamní spol.mám je od nich.3800kč na Astra F Caravan i s homologací.


Re: Homologované folie
Autor: Buri (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2007 12:32

lahvan: ahoj kdy sis nechával v Otvicích dělat ty folie?? Je to dlouho? Já tam teď volal a řekli mi na hatsbacka 5 dvéřko 3600 kč. Na to že tam mam teda míň oken mi to nepřipadá moc levnější a navíc je mam sundaný k tomu..

Re: Homologované folie
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2007 13:26

2500 Kč, celé auto.. Ve Vizovicích.. akorát už si nepamatuju název firmy..smiling smiley

Re: Homologované folie
Autor: Dádulka (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2007 18:08

Ahoj kluci,
prosím o radu, koupila jsem si Opel Vectra Combi, tm.stříbrná. Mám folie jen na "kufru" na bocích, ale jdou dát i dozadu??
Nebrání to výhledu ve zpětném zrcátku a neremcají pak na hranicích?

Re: Homologované folie
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2007 04:58

to Dádulka: se zadním oknem by neměl být žádný problém. Celníci remcají pokud nevidí řidiče (a oprávněně - viz můj příspěvek výše)smoking smiley

Re: Homologované folie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2007 05:20

Jen muzu rict z vlastni zkusenosti, ze s foliema vzadu se dost spatne couva za tmy.

Re: Homologované folie
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2007 06:47

Ano, ano, 100% pravda - zvlášť když si k tomu svítím začerněnou couvačkou smiling bouncing smiley

Re: Homologované folie
Autor: PetrM. (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 05:53

Zdravím,

včera jsem měl problém na STK s foliema. Na předních oknech mám folie Suntek HP70, tzn. vyhovující zákonu, vzadu všude Suntek HP5. Do včerejška jsem žil v představě, že mám vše OK. Technik ale řekl, že to nemůže být, že OPEL má od výroby 70% propustnost. Když jsem se ale díval na okna, tak je tam údaj "TRANSP. 70% MIN" na předním "TRANSP. 75% MIN".
Znamená tento údaj opravdu stupeň tónování výrobcem nebo je to údaj minimální propustnosti pro dodatečné tónování v zemi prodeje. Protože se mi nezdá, že by tónovali i přední okno. Na druhou stranu je fakt, že okna byla mírně nazelenalá. Nevíte tedy někdo, jak to vlastně je? Mám je sundat? Nedával už někdo třeba dotaz přímo na OPEL? Taky se mi nezdá, že by to něvěděl ten, co lepil folie, protože mě přesvědčil, ať si tam dám zákonné (chtěl jsem tmavší na celém autě). Prosím o názory, dík.

Astra F Caravan 1996 X16SZR

Re: Homologované folie
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 06:43

Ano i přední (a boční) okno již může být tónované od výrobce, liší se to podle výbavy. Technik na STK měl pravdu. Na "zelená" okna již fólii nedáš, musel bys sehnat čirá okna a na ně teprv dát fólii.

Re: Homologované folie
Autor: PetrM. (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2008 10:18

Děkuji za reakci, půjdu to nechat sundat, doufám, že to udělá gratis.

Re: Homologované folie
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2008 10:19

No pokud jsou přední boční okna již zatmavená se 70% propustností, tak HP 70 folie z nich rázem udělá 50% propustnost...

Re: Homologované folie
Autor: Alfonzzz (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2008 13:59

No sice to je všechno hezký, ale mam plno známých u policie a podle všech průzkumů stačí na předních 50% a zbytek kolik chcete, myslim si že je to vyhovující pro obě strany yawning smiley)

Re: Homologované folie
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 05:24

Průzkumy si můžeš dělat jaké chceš, nicméně mi jsme se tu bavili o tom co říká vyhláška a tam je to řečené jasně moody smiley Pokud padneš na někoho kdo na tom bude trvat tak seš buď bez STK a nebo máš tučnou pokutu a popř. i nějaký ten bodík za neschválené úpravy vozidla viz. [www.autotuning.cz]

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **   *******   **    **   *******  
 **     **  **   **   **     **  ***   **  **     ** 
 **     **  **  **           **  ****  **         ** 
 **     **  *****      *******   ** ** **   *******  
 **     **  **  **           **  **  ****         ** 
 **     **  **   **   **     **  **   ***  **     ** 
 ********   **    **   *******   **    **   *******  
Powered by Phorum.