www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Sterače
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2006 05:58

Čau ludkovia. Mám problém s čelným sklom. Mám nové stierače, ale ked prší tak sa mi voda úplne rozmaže po skle. Ako taký mastny film. Umyl som to Ironom, ale nepomohlo. V myčke to isté. Prosim poradte.

Re: Sterače
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2006 06:30

To Vladix:

Tak zkus koupit jiné stěrače. Lépe řečeno gumičky. Nebo si půjči od kamaráda a hnedka uvidíš.

Mě toto dělalo, když jsem v myčce dával nějakej ten lepčí program, v němž byla i ochrana proti hmyzu. To sem si dal. Přední sklo mastné jako prase. Přesně to dělalo film, jak říkáš. Ale podle mě se nějaká mastnota na čelním skle bude usazovat pořád. Já dával taky nové gumičky (grafitové) a když začne pršet, tak mastnoty a patlání se zbavím jedině tak, že prvně na to cákám roztok z ostřikovačů (taková ta směs co se prodává na benzinkách) než to povolí. Pak už je to dobrý. :-)



Příspěvek upraven (29. 08. 2006 08:31)

Re: Sterače
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2006 07:18

Tak dík skúsim to. Ale grafitové gumičky mám. A čo tak skúsit dat do ostrekovačov trochu Ironu?

Re: Sterače
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2006 07:20

Vladix:

Popravdě řečeno nevím, co je to Iron. Každopádně by se tam mohlo cvrknout něco na odmaštění. Třeba bych zkusil i JAR.

Re: Sterače
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2006 07:46

Iron sa používa na umyvanie okien v domacnosti. Ale jar je tiez dobry nápad. Neuškodí laku????

Re: Sterače
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2006 07:54

Vladix:

Aha,...takže Iron je něco jako Okena. Jestli jar neuškodí laku, to opravdu nevím.

Re: Sterače
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2006 08:20

Maš pravdu. Som trubka!! smiling smiley)))

Re: Sterače
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2006 16:03

Před prvním použitím nových gumiček je napřed odmastit - třeba technickým benzínem... naučil mě můj šéf - zaručeně zkušený motorista (jeho první auto bylo Aero 500...)

Re: Sterače
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2006 12:42

Dik za radu.

Re: Sterače
Autor: Erik (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2006 05:27

Nazdar jestli máte někdo problémy se stíráním čelního skla tak mohu doporučit jenom koupi originál stěračů u opla nebo nějaké stěrače BOSCH. Sral jsem se s gumičkama, kupoval ledacos, grafitové vydržely asi jen 3 měsíce a silikonové se vůbec nehodí. JAkmile jsem koupil stěrače u Opla stojí kolem 500,-Kč, všechny problémy zmizely.Vladix napsal:

>

Re: Sterače
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2006 10:19

Kupoval si len gumičky za 500, alebo cele raminka?

Re: Sterače
Autor: jaromir drlik (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2006 13:17

mužu se optat na něco ohledně motoru??

Re: Sterače
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2006 13:50

Skus to v sekci : M O T O R !!!!! Ale opytat sa mozes.



Příspěvek upraven (07. 09. 2006 15:55)

Re: Sterače
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2006 15:34

A co stěrače značky VALEO, měla by to být druhovýroba. Při porovnání s orig. jsou stejné, cena v Globusu kolem 280,- Kč. Myslíte, že "sa oplatí je kúpiť" ?

Re: Sterače
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2006 18:57

Valeo jsem mel na sluzebnim /byli tam uz pri koupi noveho auta/ a pohoda, kdyz jsem je koupil na astru, tak na prd....



Příspěvek upraven (14. 09. 2006 08:59)

Re: Sterače
Autor: Petanees (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2006 17:15

Tenhle film jsem tam měl taky. Na autorevue.cz jsem si přečetl jedne nápad jak s tim pryč. Zkoušel jsem iron, jar, speciální věci od Shellu, sračičiyk jako líh, benzín, aceton a pořád nic :-) Takže radim, vystříkej vodu uplně do dna a nalej tam 2 litry DESTILOVANÝ VODY!!! Přžed týdnem jsem to udělal a všechen film zmizel!! Nechápu jak je to možný, je to neuvěřitelný, ale párkrát jsem ostříknul okno destilkou a je to pryč:-) Opravdu to funguje.

Re: Sterače
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 20:30

já mám silikonový gumičky i s vodící lištou za 100,- a jsou super zatim lepší neznám a vydrží mi tak asi rok a nepřimrzají tolik jako obyč a film to žádný nedělá a kapalinu používám sheron letní i zimní

Re: Sterače
Autor: Alfa Beta (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 08:51

Tak kámoš koupil na Octavii ty nové stěrače BOSCH AEROTWIN.Stojí sice litr ale to se vůbec nedá srovnat.Dřív měl celý sklo popatlaný mastný film a teď je sklo jak slovo boží.

Re: Sterače
Autor: Jirka K (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2007 07:17

Tady je mají přímo na Astra F
[www.nextuning.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **     **  ********   ********  
 **     **  **     **   **   **   **     **  **     ** 
 **     **         **    ** **    **     **  **     ** 
 **     **   *******      ***     **     **  ********  
 **     **         **    ** **    **     **  **     ** 
 **     **  **     **   **   **   **     **  **     ** 
  *******    *******   **     **  ********   ********  
Powered by Phorum.