www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Zastavení koroze oprava laku
Autor: peťas (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 08:36

Nazdar lidi. trošku jsem to tu procházel a nenašel jsem nikoho kdo popisoval opravu laku a odstranění koroze. Mám astru f car.
Začali hnít zadní dveře. v jednom místě jsou i skrz ale jen trošíčku. už někdo pár schnilejch teček na tom autě opravoval ale vylezlo to i přez nově nastříkaný. Máte nekdo zkušenosti stím jak ošetřit to rezivějícímísto aby se to nerozlejzalo dál??? Překytovat a stříknout to neni problém ale aby to zase nevylezlo. dejte někdo vědě co a jak. přemýšlel jsem o nějaký opravný sadě prej to někde mývaj tak jestly stím nemáte někdo zkušenosti.

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Kubajs 1,5TD (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 08:40

Nejlepsi je vyriznout prorezly kus a nahradit ho novy plechem a ten potom vydrzi zase nejaky ten rok. A jestli mas na mysli opravnou sadu jako kus plechu ktery tam vevaris tak ten jestli se nemylim na astru nedela. Leda na 120ku :-) :-) :-)

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 09:14

To Kubajs: Člověče, ty opravný sady pořád existují. Třeba na www.mjauto.cz jsou k sehnání i celé přebaly dveří. Akorát že na Astru myslím tam nejsou.

To peťas: [www.kadett.cz]

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: peťas (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 09:41

Kvůly třímilimetrový dirce nebudu vyvařovat kus dveří. to zakytuju už jsem něco podobnýho dělal a drží to. mě jde spíš o to jakou barvou nebo jinym přípravkem mám ošetřit ty vybroušený místa kde stejně vždycky kus rzy zustane tak aby to nepokračovalo v rezavění až to zakytuju a nastříkám. tou poravnou sadou jsem myslel nejakou chemii barv a tak. kdysy jsem někde viděl sadu bylo tam něco jako zastavovoač rzi pak nějaký brusný papíry štětečky a nějaká základní barva nebo taky kyt...

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Kubajs 1,5TD (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 10:21

Vsak ja vim, vzdyt rikam ze na astru takove veci nejsou protoze to neni zas tak stare auto. Ale treba na 120ku koupis skoro vsechno co se plechu tyce...

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Kubajs 1,5TD (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 10:24

To pe'tas: Myslel jsem ze mas neco vetsiho. Musis to poradne obrousit, popripade i z druhe strany a zkusit zakitovat, a kdyz udelas dirku skrz tak prijde na radu COcko... :-)

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: peťas (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 10:36

Kluci dík. jdu se najíst a pak brousit a kytovat.

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: sosik (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2006 18:47

kup zakladni barvu RUST OLEUM PENETRATOR vybrus co se da tahle barva to zastavi potom klasika postup pro střikani dilu

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2006 12:07

A co takhle zkusit barvu HAMERITE??Natřel jsem s tím preventivně prahy,sice to dlouho zasychá,ale jeví se mi to jako docela dobrá barva,po zatuhnutí taková plastová...(Sice cena je vyšší,za 0,25l jsem dal 120kč)..

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: mart (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2006 21:44

kitovat,vem to pak odrezovačem 3x

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 05:09

mart napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kitovat,vem to pak odrezovačem 3x


??? Kitovat a pak odrezovačem???? Co to má za smysl??? Když už,tak snad obráceně,né?confused smiley

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 05:30

To Broucek: Jina metoda, to neznas????eye popping smiley

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2006 10:09

Já bych řekl, pořádně obrousit, pak kit a pak barvu a pokud se dostaneš do těch míst i ze zadní strany, tak to obruš,použ odrezovač a natři i zezadu, doporučuji taky používat ochranný nástřik na dutiny. Prevence je prevence the finger smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rom@n (03.10.2006 10:10)

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Orange (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2006 09:39

Ja mam dobrou zkušenost s Antirezinem. Sice se to muze zdat divny ale staci koupit antirezin v barva jakou ma vase auto a nastrikat mate myslim na nejakej ten patek vystarano. thumbs down

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2006 10:23

Na antirezin nebo podobny radoby "chytry" barvy zapomen. Sice to uzavre a neproposti rez na povrch ,tak ze neni videt, ale pod tim to vesele rezne dal. Potom odpadne rovnou kus auta.
Rez se proste musi odstranit at se deje co se deje, ostatni reseni jsou jen provizorni.

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2006 15:14

jojo věřte standovi, antirest a podobný sragory akorát ten plech dožerou, jsou to barvy na traverzu o síle 1cm ta než padne tak to trvá, ale kždej kdo v okolí pracoval hameraitem zabrečel..

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2006 15:39

Ale pokud se nemýlím, tak tady byly o tom jak na korozi clanky v navodech. Ja to delal podle toho, tam se prave spalo ze ty hamerity atd stoji za hovno ze uzavrou tu rez. Zatim to mam jen jednu sezonu a brousil jsem to normlne smirglem, pak to prejel odrezovacem a redidlem. Pak zakladovku na auto a pak jsem tam nastrikal lak co mam k autu ve spreji. Zatim nic nevylezlo. Pocitam ale ze to vyleze tuhle zimu, naveky to asi nebude :-).

Slavek
Opel Astra F C14NZ kombajn r.v.1992

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: jirous (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2007 12:12

Ahoj lidi! Odstranění koroze z dobře dostupných míst je vcelku sranda a může to vydržet na dlouho ok. Co mě trápí je koroze 5. dveří pod gumou a níž dole u okna. A teď babo raď, sundavat na sídlišti gumu i s oknem a min. 24 hodin nechat bez? Možná pak i někde nechat navařit kus plechu? Jiná radasmiling smiley?

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2007 00:53

tu gumu sundej! Okno stejně nedrží! To je tam nalepeno přímo na rám! Když se postavíš zezadu k autu kde ti to rezaví?? Mě vpravo dolní roh okna .-) Je to asi klasika :-( Prostě šmirgl lak a natírat a natírat a... furt dokola :-(

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zastavení koroze oprava laku
Autor: jirous (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2007 23:41

Aha, to jsem netušil, že tu gumu můžu v klidu sundat. Jinak mě to rezaví pod dolní hranou okna na dvou bodech - z každého rohu asi 25 cm směrem do středu, tam je to místo, skoro symetrickysad smiley. Celkově na autě jsou nejhorší 5. dveře, jinak téměř bez koroze - ani oprýskaná místa od kamínku až na kov ne, jak kdyby to byl pozink. Zvláštní - Astra F htb z 1997smiling smiley.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  **      **  **    **  ******** 
 **     **        **  **  **  **   **  **   **       
 **     **        **  **  **  **    ****    **       
 **     **        **  **  **  **     **     ******   
  **   **   **    **  **  **  **     **     **       
   ** **    **    **  **  **  **     **     **       
    ***      ******    ***  ***      **     ******** 
Powered by Phorum.