www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Volant help
Autor: Alfonzzz (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2006 22:03

Jak odmontuji volant na astře F ... chtěl bych ho vyměnit za sportovní... potřeboval bych návod k odmontování volantu i náby, děkuji moc.. mam bez airbagu

Re: Volant help
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2006 22:30

Volant na Astře není dělený. Je to jeden kus i s nábou. Sundáš z něj kryt středu, tam je matka, kterou povolíš a pak je velice dobrý malý stahovák, který zasuneš do těch dvou oválných otvorů v náboji volantu (to najdeš) a proti hřídeli stahneš. Ještě to jde i surově, tedy zapřít se nohama proti podlaze o volant a něčím udeřit na hřídel. Hrozí nebezpečí poškození hřídele i jejího závitu, proto se tam nechává natočená matka.

Re: Volant help
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 17:16

Potřebuju nutně radu, zítra musím sundat volant v Kadettu, ale nějak se mi to nepodařilo. Dneska jsem to zkoušel podle tohoto návodu: "Ještě to jde i surově, tedy zapřít se nohama proti podlaze o volant a něčím udeřit na hřídel. Hrozí nebezpečí poškození hřídele i jejího závitu, proto se tam nechává natočená matka." Bojím se do toho dát velkou ránu abych nezničil tu hřídel a decentní poklepání bylo k ničemu. Stahovák který mam nedostanu do těch otvorů... nebyl by ještě nějaký nápad?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Volant help
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 18:14

A co viklat a tahat zapřený do té podlahy? mě to čeká v neděli. měl jsem teď pučenýho kaďoura 1.6 Diezel od přítulky a zjistil jsem, že má fest nutý volant, ale tedy je to "prasárna" mělo by s to udělat přes geometrii!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Volant help
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 19:29

Gizmo_CZ: Vyviklat jsem ho taky zkoušel... bez šance. Zítra to musím nějak vymyslet, pak ti napíšu jak jsem to udělal.
Asi ten volant ještě za těch 22 let auta nebyl sundanej a už stačil zakořenit the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Volant help
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 19:49

Osobně jsem si ten stahovák prostě udělal. Kus plocháče a do něj dvě díry v rozteči jako mají ty opválný díry. Dva šrouby s hlavama vypilovanýma tak, aby šly prostrčit těma oválnýma dírama a otočit a pak jsem jsem postupně stahoval matkama ten plocháč proti hřídeli. Když to bylo našponovaný, dostala ta hřídel přes plocháč ránu kladivem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Volant help
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 19:58

A od té doby nemá Vendys strach ze zubaře smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley Zítra ho nebudu možná mít ani já. pak napíšu jak jsem dopadl thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Volant help
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 20:01

Vzhledem k tomu, že se na konci té hřídele vždy nechává matka, tak bych se toho vážně nebál.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Volant help
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 23:31

Zrovna u sundávání volantu platí "...kde nepomůže hrubá síla, pomůže ještě hrubší..."
A až budeš mlátit do tý hřidele, mlať do toho přes něco našroubuj matici, aby byla zároveň s koncem hřídele a pak bum - ideální kus duralu apod.

Re: Volant help
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 18:23

Tak s volantem to dopadlo tak, že jsme teď dokončili stahovák. Bez stahovánu = bez šance spinning smiley sticking its tongue out (aspoň u mého auta)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Volant help
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2009 10:04

Já si ho taky vyrobil ze tří šroubů a pásoviny jak to píše Vendys thumbs down a byl dole raz dva... smiling smiley

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Volant help
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2009 20:26

Gizmo_CZ: jak si dopadnul s tím volantem? Jestli se ti to povedlo, tak mi napiš jak. Měl jsem vyroben stahovák, ale natáhly se mi pacičky co šly pod volant confused smiley Už je vyrobenej další prototyp stahováku, tak uvidíme jak o víkend obstojí the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Volant help
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2009 21:03

No dopadl jsem jak sedláci u Chlumce smiling bouncing smiley V kapotě je boule vot toho jak sem se migl do hlavy když mi ujely ruky z volantu a sousedi když viděli jak sebou zmítám plnej vzteku v autě a rvu ten volant, tak volali záchranku s tím, že se jim asi pomátl soused smiling bouncing smiley Né vážně, ta mrcha fakt nejde sundat jinak než tím stahovákem. Příští sobotu zkusím něco vymyslet thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Volant help
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2009 06:09

Ty sis vážně myslel, že volant z tisícihranu jen tak vyvikláš ?? grinning smiley

Pokud není stahovák, opravdu to jinak než s pomocí pořádné rány do hřídele nejde sundat. Já to dělám tak, že se do něj při tom mlácení zespodu opřu stehnama a trochu ho tak přišponuju, aby snadněji odskočil.

Re: Volant help
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2009 06:29

To vaurien : Jeste jsem nevidel nic do ceho by ses oprel a nepovolilo to grinning smiley

Re: Volant help
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2009 17:00

Volant je dole, radujme se the finger smiley Třetí verze stahováku obstála, ani neni potřeba nástroj Opel-KM-210-A spinning smiley sticking its tongue out

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Volant help
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2012 08:32

Mám Astru F ,96 .Pročítal jsem tady většinu příspěvků ohledně demontáže volantu s airb. ale konkrétní odpověď jsem nenašel. Pokud demontuji volant a předtím odpojím baterku, po následné montáži volantu a zapojení baterie nebude svítít porucha airbegu ?

Re: Volant help
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2012 11:43

Nebude. Po odpojení akumulátoru je lepší ještě 10 minut počkat, než se vybijí všechny kondenzátory.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Volant help
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2012 14:44

OK a díky za reakci.

Volant na Opel Astra F (1999) bez airbagu
Autor: Romeo (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2015 22:24

Zdravím přátelé,můžete mi prosím někdo nabídnout volant viz výše?Nejlépe nový nebo mírně použitý.Ten můj je již tak hladký,že prokluzuje v rukách...
Předem moc děkuji.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  ********  **     **   ******   
 **     **        **  **    **   **   **   **    **  
 **     **        **      **      ** **    **        
 **     **        **     **        ***     **   **** 
  **   **   **    **    **        ** **    **    **  
   ** **    **    **    **       **   **   **    **  
    ***      ******     **      **     **   ******   
Powered by Phorum.