www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
zpětné zrcátko kadett
Autor: Milanchal kadett c18NE (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2007 18:14

Ahoj lidi. Hledám už hodinu, ale marně. Prosímvás, jak mám vyndat zrcádko(sklo) z bočních zrcátek na Kadettu? Na demontování celku jsem návod našel, ale na rozebrání ne. (jsem brouk pytlík - v teorii jsem mistr ale praxe mi uniká)
Ctěl bych si vyrobit diodové blinkry v zrcádkách, tak řeším konstrukční detaily.

PS: kdyby chtěl někdo z Vás vyřešit nějaký problém, jen teoreticky, obraťte se na mne, vím vše. skoro. the finger smiley

Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2007 20:15

samotné sklo zrkadla len vypáčiš je nalepene na umelohmotnom drzadle so západkami. miernym tlakom to vyskočí

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2010 13:45

Zase potřebuju radu sad smiley (poslední dobou nějak často). Potřeboval bych komplet rozebrat zrcátka na Kadettovi. Nejlepší by bylo, kdyby šla sundat ta lakovaná část. Zrcátka jsou elektrická a nerad bych je zničil (sháněl jsem je dost dlouho). Potřebuju ty zrcátka přelakovat a jelikož to chci udělat pořádně, nespokojím se e olepením zrcadla papírovou izolepou, chci mít nalakované jen to, co nalakované být má. Kdyby náhodou někdo měl vyfocené rozebrané zrcátko, tak by byly fotky ideální. Při nejhorším by mi stačilo vědět, jestli elektrické se rozebírají na stejné části jako manuální...

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2010 09:15

Marťo měl jsem je kuchlý - vycvakneš ven to sklo tak jako na manuálu akorát si ho předtím vytoč do krajní polohy motorkem.No a pak už jen odjistíš ten zobáček vzadu a lakovanou část vysuneš ven ;-)

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2010 10:47

Chosse: Dík, zkusim to nejprve na tom manuálním a pak na těch elektrickejch.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: leader91 (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2010 21:28

Prosím Vás nemáte niekto fotku ako vyzerá ovládanie elektrických zrkadiel? Čo všetko potrebujem na výmenu manuálnych za elektrické samozrejme okrem zrkadiel, ovládačov, ide mi teda o vedenie elektriky, lebo zo zrkadla vedie nejaký konektor, ktorý sa asi bude zapájať niekam, ale neviem kam a aký konektor mám hľadať pretože auto je momentálne rozobraté. El.káble vedú najprv niekam do prístrojovky a potom k ovládaniu alebo zo spätného do kablového zväzku zvlášť a do ovládania zvlášť? V schémach sa totiž nevyznám tak ma ospravedlňte za blbú otázku smiling smiley ide o Kadett gsi C20NE Vopred ďakujem

Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2010 22:04

Leader: Výměna není nic moc složitého, potřebuješ jen ovladač a elektrický svazek. Svazek v pohodě nahradíš vlastníma kabelama, ovladač nenaheadíš (ten budeš muset sehnat). Jinak asi to bude chtít dotáhnout kabel od pojistkovky ke konektoru. Konektor kam se připojují zrcátka najdeš na levém A-sloupku u prahu. Stačí sundat ten krycí plast a hned to vidíš - je tam propojka přední části elektriky se zadní a taky je tam takovej kulatej konektor se třema 'pinama', ten je pro zrcátka, cental a el. okna.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2011 18:41

Stále bych potřeboval radu jak na ty zrcátka... už to začíná být pomalu aktuální :-) Potřebuju sundat to, co je na obrázku v příloze. Sklíčko už mám venku, to nebyl problém smiling smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Přílohy: 5046463_1.jpg (87.1KB)  
Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2011 20:52

m.artty:
Zrcátko jakoby sklop - klidně si ho pro ten účel přidělej na auto - je proti uražení jakoby nacvaklý na takový silonový nesmysly - a když za něj vemeš proti směru jízdy tak se jakoby sklopí...
No a pak uvidíš, že je tam jedna taková obří západka (zevnitř jakoby na tý zadní stěně - naproti sklu) - tu stačí velkým plochým šroubovákem zmáčknout a sundáš celej ten plast.

Re: zpětné zrcátko kadett
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2011 20:57

Jarda: Děkuji, hned jak bude čas, vyzkoušíme smiling smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  ********   ********    ******  
 ***   **  **        **     **  **     **  **    ** 
 ****  **  **        **     **  **     **  **       
 ** ** **  ******    **     **  ********   **       
 **  ****  **        **     **  **     **  **       
 **   ***  **        **     **  **     **  **    ** 
 **    **  **        ********   ********    ******  
Powered by Phorum.