www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
přístrojovka
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 12:24

ahoj.Chtěl jsem se zeptat, jestli se dá někde sehnat ta folie (nebo jak jsem to jmenuje) co je za zadní části přístrojovky.. co jsou na ní všechny ty kontakty..krapet se mi rozpadá a nevím jestli jde sehnat jedině s celou přístrojovkou nebo i samostatně.. díky

Re: přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 12:38

Samostatne to novy nikde nesezenes, jediny reseni je vrakarna, kde te to ale stejne samotny nedaji.

Re: přístrojovka
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 13:13

ved skus napisat wauxhalovi na izercii [www.kadett.cz] tam ti predá celu pristrojovku Vauxhall@email.cz

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: přístrojovka
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 09:22

jo jasně, zkusím.. Ale bojím se abych nekoupil celou starou přístrojovku a nedopadlo to podobně..Jinak by pro mě koupit celou starší přístrojovku nebyl problém.Kolik by tak asi mohla stát úplně nová přístrojovka? Bez otáčkověru? Nemáte někdo ponětí??To bude ale asi slušná pálka..

Re: přístrojovka
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 10:05

novu nekupis jedine na inzerát a nevidim dôvod prečo by ti niekto predával nejaku nefunkčnu pristrojovku. ja som pred rokom kupil s otačkomerom za 500,- na inzerát a bola v pohode.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: přístrojovka
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 12:41

novou přistrojovku bys koupil jenže za ni vyplazneš 4200kč jak mi bylo řečeno u Opelu což s takovou abys dal statisice do dilu...

Re: přístrojovka
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 13:14

to bobous: No to máš pravdu.. Je to ale míň než jsem čekal, protože když mi řekli že za TID display chtějí 6500 bez dph, tak jsem čekal daleko víc.. ale i tak ty prachy do toho nedám..

Díky všem! Mrknu na inzeráty a bude..

Re: přístrojovka
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 14:39

tiež si možes namonotvat aj digitalnu pristrojovku viz članok: [www.kadett.cz]

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: přístrojovka
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2007 13:19

no jo každa sranda něco stoji, ja mam zas Kadetta nabouraneho v servisu a tisice jen litaji a z cele přistrojovky mi jde otačkoměr a nejake ty indikatory snad je problem jen v kablech...

Re: přístrojovka
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2007 04:43

to Mara11: Dvě přístrojovky bez otáčkoměru se mi válejí doma ve sklepě, tak se když tak ozvi, nějak to pořešímewinking smiley)

Re: přístrojovka
Autor: Berlina22e (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 10:53

Nabízím přístrojovku bez otáčkoměru,folie s vodiči je ok, levně.

Re: přístrojovka
Autor: jirisek (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2007 16:09

zdravim mam takovej problem s pristrojovkou.Tachometr ukazuje rychlost v pohode ale kilometry se nacitaji jenom nekdy proste si to dela co chce.Nevite jestli by se to dalo nejak opravit a nebo si musim koupit novou pristrojovku?? A pujde mi ta namontovat jina s otackomerem dyz tudle ma bez nej. Jedna se o Opel Kadett 1.6i diky za odpovedi

Re: přístrojovka
Autor: stuky (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2007 16:24

2jirisek...přístrojovka s otáčkoměrem ti tam půjde samozřejmě půjde...jen ji koupit a zapojit...kdyžř ti naskočí otáčkoměr,máš to v pohodě.když ne,tak budeš muset natáhnout kabel....

Re: přístrojovka
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 06:20

jirisek: nedavno jsem to resil - jestli ti pujde otackomer, poznas podle toho, jestli budes mit na hlavnim konektoru osazeny pin c. 2 (je to i v navodech). Kdyz ne, tak je nejjednodusi z jinyho konektoru ten pin vydelat a vrazit ho do stavajiciho, to pak napojit na civku (konektor vepredu dole, me z nej vedl zelenej kabel, ale jen do zasuvky). A jinak jsem musel jeste natahnout nahon tachometru mimo takovej stredovej tunel, neni to ale nic strasnyho.

Taky se ale u me vyskytly 2 problemy:
1) Nesviti mi kontrolka mazani, kdyz ale prislusne piny napojim na 12V zdroj, kontrolka se rozsviti. Muze to byt cidlem? A jestli jo, kde ho hledat?
2) Prestal mi jit tachometr. Zacinalo to postupne tak, ze vzdy to bylo do nejake rychlosti ok, potom ale spadl na nulu. Ted uz nefunguje vubec. Uz jsem vymenil nahon tachometru, zkoumal drahovej vysilac frekvence, ten se mechanicky zda ok. Co by to obnaselo, kdyby byl problem primo v prevodovce?

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: přístrojovka
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2008 22:02

chtel bych se zeptat jestli na Kadeta 1,61 je mozne dat pristrojovku treba z 1.8i nebo i jinych obsahu. Jestli to nebude ukazovat jinak nebo tak neco diky

Re: přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2008 05:18

Vsechny pristrojovky jsou stejne, jen se lisi parametrem W a tim zda mely, ci nemely otackomer. Digit je uz neco malinko jinyho.

Re: přístrojovka
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2010 00:56

chci se zeptat kudy natahnout ten nahon kdyz sem tam mel pristrojovku bez otackomeru a nahon vedl stredem toho tunelu a ted kdyz tam chci dat tu s otackomerem tak je nahon na strane a tam mi v tom brani ten tredovej tunel(ze zeleza). kudy se to da vest ??? mam kadet 1,6NZ diky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **         **     **  ********  **    ** 
 ***   ***  **    **    **   **      **     ***   ** 
 **** ****  **    **     ** **       **     ****  ** 
 ** *** **  **    **      ***        **     ** ** ** 
 **     **  *********    ** **       **     **  **** 
 **     **        **    **   **      **     **   *** 
 **     **        **   **     **     **     **    ** 
Powered by Phorum.