www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
loupání kapoty
Autor: petik (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2007 14:06

Zdravim.
Mam dotaz. Koupil jsem si v bazaru astřičku eFkovou (1,6 16v, 95r.v.) a todle se děje na kapotě motoru. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Něco takovýho vidim poprvé. Tak jestli se to dá nějak zachránit nebo něco.

Přílohy: kapota.JPG (34.7KB)  
Re: loupání kapoty
Autor: petik (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2007 14:06

tady je foto

Přílohy: kapota.JPG (34.7KB)  
Re: loupání kapoty
Autor: hosna.m (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2007 14:33

Loupe se ti Carlak( lakovaná vrstva metly)Špatně nastříkané-nedodržený technolog.postup)Pokud nechceš vyhazovat peníze za nastříkání celého dílu tak to velmi jemným smirkem břebruš do stracena a stříkni to bezbarvým lakem.

Re: loupání kapoty
Autor: Geňa (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2007 17:15

Tak stím kámo tak do lakovny já mám astru 92 a lakoval jsem už dveře a teď mě čeká kapota ale až tam udělám nasavač

Re: loupání kapoty
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 11:48

Vrchní bezbarvý lak koupíš od Motipu ve spreji, ale pozor při broušení, jakmile probrousíš podklad na žlutý základ, jseš v p.... Takže pokud nejsi extra zručný, raději to nech na pokoji.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (13.04.2007 11:48)

Re: loupání kapoty
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2007 11:22

Kluci, kdo jste to dělal, jaký číslo smirku byste doporučili? U mě navíc kromě už sloupnutého laku mám někde jen bublinky pod lakem, takže potřebuju ani né nejjemnější, ani né hrubý smirek. Nebo je propichovatsmiling smiley.

Re: loupání kapoty
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 11:59

Ja ze sve zkusenosti s Astrou F 1995 si myslim, ze ani nema smysl se prilis s kapotou zabyvat. Taky jsem z pocatku odstranoval bublinky na ruznym mistech kapoty (hlavne na hrane od chladice) a stejne to po par tydnech zacalo vytvaret bublinky na jinych mistech, ze ted mam cely predek prorezlej a chystam se koupit novou. Momentalne mam v kapote par nadhernych dir a nejak me to ani netrapi (asi proto, ze jsem si poridil Vectru 2001 Z22SE smiling smiley ).

Re: loupání kapoty
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2007 14:58

A to ti začalo rezavět poté, co jsi neodstraňoval ty bublinky? Mě napadlo, jestli se mě ty bublinky dělají kvůli tomu, že ten lak špatně přilnul nebo kvůli tomu, že to pod tím mikroskopicky rezaví. Zatím to vše poctivě odstraňuju a místně ošetřuji a v tichosti doufám, že to nezačíná kvéstmoody smiley

Re: loupání kapoty
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2007 16:00

Kdyz jsem to auto koupil, tak to bylo bez problemu, ale najednou se zacaly tvorit a tak jsem je odloupal a pak znovu nastrikal (zaklad, barva atd.) Ty mista jsou celkem v pohode, ale pak se to zacalo objevovat po cele hrane od chladice a pak jsem to uz jen ignoroval, protoze to za tu namahu nestoji. Proste je to spatne osetrene proti korozi a lepsi koupit novou kapotu, nez se s tim otravovat.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********  ********  **    ** 
  **   **   **     **  **        **    **   **  **  
   ** **    **     **  **            **      ****   
    ***     **     **  ******       **        **    
   ** **    **     **  **          **         **    
  **   **   **     **  **          **         **    
 **     **   *******   ********    **         **    
Powered by Phorum.