www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Shnilé prahy
Autor: Jirka Kadett 1.4 (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2007 20:33

Ahoj. Prosim vás chtěl potřebuji poradit mám kadetta E 1.4 a koupil jsem si nové prahy... Mám COčko a chci si navařit ty nové prahy... Akorát v tomhle jsem docela nováček s COčkem umím už mám něco za sebou ale moje otázka zní... Kde přesně ty prahy uřezat abych to přesně dopasoval??? A jak to mám navařit??? Stačí to jenom ke kastle u dveří. A nebo se to vaří i zespodu??? Předem díky za rady....4

Re: Shnilé prahy
Autor: hvězdič (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2007 14:50

normálně to povař celí do kola!! akorad v mystě dveří(tam kde je guma) si v novejch prahách navrtej diry a hlavne to všechno přádně vobrus!!ale to asi viš

Re: Shnilé prahy
Autor: MELOUN (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2007 16:11

No já mam stejnej dotaz a to ještě k tomu budu měnit Lemy a prahy.

Opel KADETT E

r.v 1990

C14NZ

Re: Shnilé prahy
Autor: Geňa (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2007 19:20

Chlapy pokud vám to pomůže měním kamošovi prahy na kadettovi GSi tak můžu poslat fotky až to zítra nafotím

Re: Shnilé prahy
Autor: Geňa (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2007 18:08

Tak posílám fotky prahů kadetta na kterém měním prahy i z kouskem podlahy .Dej si pozor až budeš odřezávat práh na straně řidiče tak si sundej z držákůtrubičku brzdovou a palivové potrubí které vede tak centimetr od prahu.Zaměř se na obr.č.52 tam se nachází trubka která slouží jako odtok ze střešního okna a ta končí v přední části prahu takže průser koroze jak Brno.Já jsem to řešil na svojí astřičce tak že jsem v místech vyústění navrtal dírku 1Omm a přez průchodku jsem ji vyvedl pod práh a mám pokoj.Nevěřil bys kolik vody teče ze šíbru do prahů tak zdarec a ať se daří

Přílohy: PHTO0055.JPG (112.3KB)   PHTO0053.JPG (119.2KB)   PHTO0052.JPG (124KB)  
Re: Shnilé prahy
Autor: MELOUN (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2007 18:10

Geňa tak to sem dej ty fotky pak.

Opel KADETT E

r.v 1990

C14NZ

Re: Shnilé prahy
Autor: Geňa (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2007 18:11

A tady máš zbytekthumbs down

Přílohy: PHTO0051.JPG (120.9KB)   PHTO0050.JPG (121.5KB)   PHTO0049.JPG (119.5KB)  
Re: Shnilé prahy
Autor: Geňa (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2007 18:14

A přídavek bude až to dodělámwinking smiley

Re: Shnilé prahy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 19:18

kucííí...potřeboval bych vyvařit práh..ale to sem ted nechtěl rozebírat...ale chci se zeptat, stačí,když koupim práh třeba v aci??nebo je potřeba ještě něco jako pod něj???nebo stačí ten "kus plechu" z obchodu??..vůbec nevim tak se ptám...dik moc smileys with beer

Re: Shnilé prahy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 20:28

kus pechu z obchodu ale správné tlouštˇky

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Shnilé prahy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2010 19:36

Dotaz: projdu STK s dírou smiling bouncing smiley v prahu? sem stříkal spodek a ejhle díra jak do p..

cca 20x6cm pod zadníma dveřma v prahu.. Jó 15 let je 15 let.. už to začíná...

Bude to na STK vadit nebo ne?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Shnilé prahy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2010 20:10

Já vím, neměl bych, ale odpovím ti otázkou. A to by ti nebylo blbý jet na STK s dírou v karoserii?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Shnilé prahy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2010 00:18

bylo smiling bouncing smiley jen že nemám dílnu abych to vyměnil, v servise čas taky nemají a STK mám do středy...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Shnilé prahy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2010 06:17

na stk to určitě vadit bude, jedná se o závadu vylučující provoz (ostré hrany, narušená konstrukce) takže si kup aspoň montážní pěnu a oprav to pěnou, hezky to ořezej, přebruš hrubým smirkem a natři asfaltem. s 20 cm díru nemá cenu jezdit na technickou, vyhazujou i za poloviční spinning smiley sticking its tongue out

Re: Shnilé prahy
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2010 06:55

a hlavně to s tou pěnou nepřežeň...

Re: Shnilé prahy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2010 20:45

Nj aby mě to nevylezlo výfukem smiling bouncing smiley nene raději auto odstavím v servisu už jsem domluvený že mi to opraví a risknu cca 10kiláků na technickou s propadlou STK..
Mám rád vše 100%

S tou pěnou sem to taky zamýšlel, ale tak to zase hrotit nebudu - díky za rady.thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Přílohy: IMG_1461.JPG (178.3KB)  
Re: Shnilé prahy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2010 05:55

Slušná dirka the finger smiley

Jinak s technickou neměj strach...na známce máš vyznačeno květen 2010 a na silnici nikdo nebude řešit, jestli minulou máš z 5. května nebo z 30. května winking smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Shnilé prahy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2010 19:36

m.artty:
Tak to tě musím vyvést z omylu panáčku smileys with beer...
Když tě zastaví klasická motorizovaná hlídka, mají v autě většinou terminál, u kterého ověřují platnost tvých dokladů (ŘP, OP, ORV). Pokud nemají terminál, ověřuje se to na dispečinku přes vysílačku. A datum platnosti technický tam vidí naprosto přesně the finger smiley (Mimo jiný - vidí o tobě všechno - výpis z evidence obyvatel, výpis z karty trestů apod.)...
Pokud tě zastaví klasická dvojčlenná hlídka bez auta, tak záleží na nich, jestli se spokojej se známkou. Ale pokud tě chytí v květnu a na známce je květen , vsadim tři koruny, že si to přes vysílačku ověřísmileys with beer - když mají bezpečnostní akci, ověřují to automaticky!!!

Další věc je případná nehoda - i drobnej ťukec. Pokud to způsobíš s autem, co nemá platnou STK, automaticky po tobě bude tvoje pojišťovna vymáhat náhradu plnění. A samozřejmě ztojo pak kouká i dohra ve správním řízení...

Kámoš ze střední dělá u dopravky a tohle mám od něj, když jsem mu v 18ti cpal podobnej názor!!!

Takže to co říkáš, rozhodně není pravda - bacha na to!!!



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (04.05.2010 19:38)

Re: Shnilé prahy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 07:22

Jarda: Děkuji ti za upozornění, měl jsem asi špatný zdroj informací eye rolling smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Shnilé prahy
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 09:05

Potvrzuji. Na konci dubna me koncila technicka a zkraje me zastavili cajti. Ptali se zda mam usebe karticku od emisi, jinak ze si budou muset overit platnost technicke. Vozim vse, tak to bylo v poho.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **    **  ********        ** 
  **  **   **     **  ***   **     **           ** 
   ****    **     **  ****  **     **           ** 
    **     **     **  ** ** **     **           ** 
    **      **   **   **  ****     **     **    ** 
    **       ** **    **   ***     **     **    ** 
    **        ***     **    **     **      ******  
Powered by Phorum.