www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Míchání barvy
Autor: Radúz (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2007 18:26

Zdravím všechny

Mám Astru Karavan stříbrné barvy Z147. Začíná mně to místama kvést a nechce se mi to dávat lakovat firmě, neb si myslím, že za jednu malo bublinu dát 1000 kč je ažmoc a že bych mohl pár takových kousků vyretušovat úspěšně sám.
Sehnal jsem barvu, ředidlo a tužidlo. Bohužel ale nevím, jak se co ředí a jak postupovat v retušování. Fakt se jedná jen o malinké kousky tak okolo 4cm2.

Máte někdo takovou zkušenost?

Děkuji za případné reakce.

Re: Míchání barvy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2007 20:46

Najdi si prispevek tusim s nazvem lakovani nebo tak nejak.

Ale predem te upozornuju, ze bez jakych koliv zkusenosti nemusi vysledek dopadnout zrovna dobre.

Re: Míchání barvy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2007 21:12

Přijel jsem za bráchou na dovču a koukám na jeho auto a vidím, že má na zezadu taky "jen"cca 1cm bublinku rzi a říkám bráchovi: "čéče to tak nenechávej, já ti to opravím a takhle to dopadlo! Díra jak......! Nakonec jsem mu dělal celý zadní blatníky až po práh a na druhé straně taky! Ale není to vidět, což se musím pochválit, povedlo se mi trefit i lak!

Jó na venek se to zdá být malý a pak.....

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (02.07.2007 21:13)

Přílohy: (68.4KB)   (44.8KB)  
Re: Míchání barvy
Autor: Radúz (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2007 11:02

Dík za info. Je tam dost rozlezlá diskuze a mně stačí jen návod kolik dát ředidla do barvy a kolik tužidla. Chci retušovat jen opravdu malý kousky a navíc mám auto jako nutnost ne na parádu. Celkem bny mně ani nevadilo, kdyby to bylo na druhej pohled vidět, hlavně aby se to nerozlézalo dál a dál.

Re: Míchání barvy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2007 11:13

Barva se s tuzidlem micha v pomeru tusim 1:4 (me v lakovne vzdycky daji uz ten spravnej pomer), redidlem se jen redi na spravnou hustotu, ale uz nema vliv na tuhost, resp. pevnost barvy.

Re: Míchání barvy
Autor: Radúz (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2007 05:43

Dík za info

Rozumím tomu dobře, že na 1 díl tužidla přijde asi 4 díly barvy?

Re: Míchání barvy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2007 06:25

Jo jasne, opacne by to bylo trosku ridky smiling smiley

Re: Míchání barvy
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2012 09:57

Chci se zeptat kolik si mam namíchat barvy na 4 alu kola a kolik tam mam dát ředidla a tužidla...

Re: Míchání barvy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2012 10:10

Na tuhle otazku Te nejlepe odpovi prave v lakovne, kde budes barvu kupovat smiling smiley

Ono taky zalezi na tom, jaka to jsou kola - velikost, hustota loukoti (prostrik barvy) atd atd...

A co se tyka pomeru, tak k danemu mnozstvi barvy dostanes tvrdidlo a redidlo.

Re: Míchání barvy
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2012 10:14

No barvu si kupovat nemusím.. Táta má na zahradě autolakovnu ale zrovna mi odjel do Norska a já se ho zapomněl zeptat kolik.. Kola mi už stříkal na žluto červené ale chci si je přestříkat..

Re: Míchání barvy
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2012 08:07

barva - ředidlo - tužidlo = 1:1:3



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (19.06.2012 08:09)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  ********  **    **   ******   
 ***   ***  **        **        ***   **  **    **  
 **** ****  **        **        ****  **  **        
 ** *** **  ******    ******    ** ** **  **   **** 
 **     **  **        **        **  ****  **    **  
 **     **  **        **        **   ***  **    **  
 **     **  **        **        **    **   ******   
Powered by Phorum.