www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Superzamykání
Autor: Petrik (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2007 14:26

Ahoj..prošel jsem si tu poradnu a nějaké příspěvky a mám následující dotaz: při zamykání od spolujezdce mě jde zamknout jen na "závoru" - při otočení do této polohy centrál zamkne a já si můžu vybrat - buď otočit klíčkem do svislé polohy a vytáhnout, nebo ho vytáhnout z vodorovné polohy (dle toho taky v takové poloze zůstane zdířka). Zde mám otázku - jestli je normální, že můžu otočit do svislé polohy a vytáhnout klíček (bez odemčení samozřejmě). Nevzpomínám, jak to bylo dřívsmiling smiley. Jinak při tomto jediném možné způsobu zamknutí můžu vyháčkovat zámek i otevřít od spolujezdce. Takže to vypadá, že první poloha se jakoby "posunula" na druhou a druhá je v prd...smiling smiley. Nejspíš to vypadá na koupi celého nového zámku než jen toho "kolečka", co? Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Astra F, motor x17dtl, rv 1997, manuální zamykání. díky

Nefunkční superzamykání VERSUS dodělané DO centrálu
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2007 10:07

Já druhou polohu nemám, je (asi) nefunkční - předpokládám, že Astry 96 ji z výroby měly všechny. Ze spodního okraje dveří řidiče mi koukalo "cosi" (viz foto). Předpokládám, že je to část zámku, která ovládala právě ono superzamykání. Pokud si na centrál nechám dodělat DO Jablotron, bude druhým (nebo dlouhým) stiskem "zamčeno" ovládáno superzamykání nebo nebude fungovat ani pak?

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Přílohy: cosi-z-astry_01.JPG (187.5KB)   cosi-z-astry_02.JPG (185.1KB)   cosi-z-astry_03.JPG (182.5KB)  
Re: Superzamykání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2007 11:20

Nevím o tom, že by některerý výrobek Jablotronu měl nějakou funkci na 2x stisk zamknout, nebo podržet tlačítko déle.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Superzamykání
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2007 11:37

to Robrt: Je to zbytek krouzku co ovlada mikrospinac zavory. Nekde v diskuzi jsem ho nabizel k prodeji. Je tam cena i kod dilu. Vyhledej si to.

Přílohy: zamek1.jpg (17.6KB)   zamek2.jpg (218.6KB)  
Re: Superzamykání
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 18:51

to Petr A-C: JJ to víš, že jsem tu diskuzi našel. DO centrálu montované (v rajchu "originál") do starších aster/vecter totiž při podržení tlačítka "zamkni" nebo jeho druhém stisku zamkli superzamykání. Tak jsem myslel, že když dám řj centrálu druhý pokyn "zamkni" (v zamknuté poloze) tak že přisune závoru. Obešel bych tak nutnost měnit onen nešťastná kroužek. Strašně nerad totiž rozebírám takové drobné věci v autě :-)
Ale asi to tak nefunguje, že?

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Superzamykání
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 20:05

Ja nemam DO, jen central. Jen jsem ti pomohl identifikovat ten ulomek.

Re: Superzamykání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 21:00

Nefunguje to tak opravdu. Krom toho taková Vectra A není ani vybavena, aby servo drželo i dveře u řidiče. Tam je to prostě mechanická záležitost.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Superzamykání
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2007 06:40

No jen tak k zamysleni. Vzhledem k tomu, ze se "super zamykani" = SZ aktivuje pomoci mikrospinace v zamku kliky, rekl bych, ze se jedna o elektro mechanickou zalezitost. V zamku bude asi nejaky el.magnet, ktery mechanicky zablokuje motorky centralu. Potom by teda slo ten mikrospinac obejit relatkem, ktere by bylo zapojeno na DO. V pripade, ze DO bude met jen jeden impuls zamykalo by se hned na SZ, v pripade dvou impulzu by zustaly obe fce - zamknuti a SZ. No a jeste by slo udelat pokud by DO melo zvlast zamykani na kufr toto napojit na relatko k SZ. Tzn. Normalne by DO zamklo auto vcetne kufru a stiskem tlacitka kufr by se aktivovala SZ. Tech kombinaci by se jiste nasla spousta. Jde jen o to zda ma domnenka, ze je SZ elektro mechanickou zalezitosti.

Re: Superzamykání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2007 21:00

Ale jo, šlo by to. Neříkám, že ne. Akorát by to relátko muselo být přepínací, stejně jako je ten mikrospínač u zámku. Ani nemusí být trvale přepnuté. Mám vyzkoušeno, že stačí ho krátce sepnout a zámky drží až do povelu odemknout. Dokonce by to relátko šlo udělat poblíž jednotky centrálu, protože tam všechny kabely vedou. Když to tak vezmu, tak kostru máš prakticky všude, červeno-žlutý jde do ř.j. na pin 12 a černo-modrý jde v tom svazku do dveří spolujezdce, tj ten, ze kterého je odbočka do jednotky centrálu. Pak by jsi mohl použít ten černo-modrý, co jde od mikrospínače, k zapojení na servomotorek u řidiče na pin 1, takže ani žádné velké tahání. Jen asi nejsou stejné servomotorky, takže by se do dveří řidiče musel sehnat stejný, jako je u spolujezdce. Mělo by to malou chybičku. Totiž ono to opravdu drží, takže klíčkem bys to auto prostě neodemkl. Jo a drží to i s odpojenou baterkou.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Superzamykání
Autor: maciCZ (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 13:10

Zdravím, taky mi praskl tento domeček a ztratil jsem kuličku, která je v něm umístěna.Nová stojí 100kč což je dost.Tak jsem koupil několik kuliček o různých rozměrech za 5Kč smiling smiley , ale potřeboval bych vědět,jak je velká ta originál.Máte možnost ji někdo změřit.V katalogu velikost napsaná nebyla. Nerad bych, když použiju náhodou větší, aby mi znovu praskl ten domeček (kroužek).Díky za odpovědi.

Astrnzie F sedan X16SZR 10/96



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******    *******   **     **  ******** 
 **     **  **     **  **     **  **     **     **    
 **     **         **  **         **     **     **    
 **     **   *******   ********   **     **     **    
  **   **          **  **     **  **     **     **    
   ** **    **     **  **     **  **     **     **    
    ***      *******    *******    *******      **    
Powered by Phorum.